Knjižare po Beogradu

Leeman

Zainteresovan član
Poruka
427
Preporucite mi par knjizara po BG-u gde je dobar izbor knjiga,gde prodavci znaju svoj posao,bolje recheno kad im kazem da me zanimaju takve i takve knjige da znaju da me upute,a da ne bleje kao u PLATO-u...itd.,
znam za onu knjizaru OMEN na Obilicevom vencu,bolje recheno kad se covek spusti stepenicama pored parkinga i jos 2-3 i to je sve.

Dakle svaka preporuka je dobrodosla.

Posto ovu tamu nisam video medju ovim "sticky" temama mozda bi mogla da se napravi da bude stalno aktuelna.

Hvala.
 
omen više ne postoji, tj. trenutno nemaju prostor
ima nekoliko dobrih knjižara, ali opet sve zavisi i kakve knjige tražiš, da li neku stručnu literaturu, oblast itd, da li u obzir dolaze antikvarne knjige itd, itd.
što se tiče prodavaca u knjižarama, oni su mahom nezainteresovani i na to savetujem da oguglaš, ili da budeš uporan i smaraš ih da ti npr. provere da li imaju knjigu koju tražiš...
MILION puta mi se desilo da se natežem sa prodavcima jer ih (što je potpuno nedopustivo) MRZI da pogledaju da li imaju to što tražim. dakle njih mrzi. a mene ne mrzi da im dajem pare. mislim, bez komentara, zaista. čak i u nekim tzv. ozbiljnim knjižarama kao što je Zavod na Obilićevom vencu
 
antikvarnice: Ekvilibrijum i Vulin u Brankovoj; Dveri u đure jakšića,
knjižara i antikvarnica u Nemanjinoj, u Akademiji 28
Znak na terazijama
Cepter i Inicijal u Knez Mihailovoj
Aleksandar Belić na Studentskom trgu
Dereta u Knez Mihailovoj (mada je preskupa uglavnom)
Paideia - prodajno mesto ove izdavačke kuće je negde na Dorćolu, Dunavski kej, ali ne znam broj, knjige se mogu kupiti sa popustom, dakle mnogo jeftinije nego u knjižarama, pogledaj njihov sajt
što se Geopoetike tiče, imali su prostorije u Dobračinoj ili Dositejevoj, ne znam tačno i tamo su se njihova izdanja mogla jeftinije dobiti (otprilike sajamske cene), ali ne znam da li to još uvek postoji, treba pogledati sajt
zatim Prosveta, isto u Knez Mihailovoj, ali dosta su neljubazni i nemaju pojma šta sve imaju, a imaju svašta; dole u suterenu je antikvarni deo, takođe ima svašta i totalni je haos, jedva se snalaziš, ali cene su dosta povoljne
Nolit preko puta SKC-a, mada je dosta ispražnjen, ali može ponešto da se nađe,
malo napred (preko puta Beograđanke) SKZ, takođe ima sve i svašta i vrlo povoljne cene, popusti itd.
 
antikvarnice: Ekvilibrijum i Vulin u Brankovoj; Dveri u đure jakšića,
knjižara i antikvarnica u Nemanjinoj, u Akademiji 28
Znak na terazijama
Cepter i Inicijal u Knez Mihailovoj
Aleksandar Belić na Studentskom trgu
Dereta u Knez Mihailovoj (mada je preskupa uglavnom)
Paideia - prodajno mesto ove izdavačke kuće je negde na Dorćolu, Dunavski kej, ali ne znam broj, knjige se mogu kupiti sa popustom, dakle mnogo jeftinije nego u knjižarama, pogledaj njihov sajt
što se Geopoetike tiče, imali su prostorije u Dobračinoj ili Dositejevoj, ne znam tačno i tamo su se njihova izdanja mogla jeftinije dobiti (otprilike sajamske cene), ali ne znam da li to još uvek postoji, treba pogledati sajt
zatim Prosveta, isto u Knez Mihailovoj, ali dosta su neljubazni i nemaju pojma šta sve imaju, a imaju svašta; dole u suterenu je antikvarni deo, takođe ima svašta i totalni je haos, jedva se snalaziš, ali cene su dosta povoljne
Nolit preko puta SKC-a, mada je dosta ispražnjen, ali može ponešto da se nađe,
malo napred (preko puta Beograđanke) SKZ, takođe ima sve i svašta i vrlo povoljne cene, popusti itd.

Knjizara "Znak" na Terazijama ne postoji vec jedno godinu dana. U knjizari "Delfi" u SKC-u devojke imaju prilicno pojma, bar sto se tice njihove ponude i hoce da usluze musteriju. U "Beopolisu" u Domu Omladine su veoma usluzni i tamo ces naci knjige manjih izdavackih kuca i recimo neka ranija izdanja kojih vise gotovo da nema u prodaji. Licno mi je knjizara "Apropo" u Cara Lazara jedna od najprijatnijih, a mozes da uzmes i neku knjigu koja te zanima i da se prelistas ili procitas neki deo iz nje uz fantasticne cajeve u cajdzinici u sklopu knjizare.
Geopoetika ima Klub citalaca u Dositejevoj 13, cini mi se da je drugi sprat. Popust je obicno 20%, a imaju i periode kad su odredjene knjige na vecem popustu. Imaju specifino radno vreme koje treba pogledati na sajtu.
 
Preporucite mi par knjizara po BG-u gde je dobar izbor knjiga,gde prodavci znaju svoj posao,bolje recheno kad im kazem da me zanimaju takve i takve knjige da znaju da me upute,a da ne bleje kao u PLATO-u...itd.,
znam za onu knjizaru OMEN na Obilicevom vencu,bolje recheno kad se covek spusti stepenicama pored parkinga i jos 2-3 i to je sve.

Dakle svaka preporuka je dobrodosla.

Posto ovu tamu nisam video medju ovim "sticky" temama mozda bi mogla da se napravi da bude stalno aktuelna.

Hvala.

Ja znam za knjizaru "Mamut"..ima fenomenalnih knjiga...mozes na miru da razgledas,ima milion knjiga...Nije moguce da ima na ovom Forumu ko voli da cita knjige...:)
 
Utopia, inace, antikvarnica je u pitanju, sa nestvarnim izborom knjiga iz oblasti Arta, Subkulture, itd, ima i muzike, filmova itd...btw, u Vojvode Milenka je, skrenete iz Nemanjine u Svetozara Markovica (kod akademije), i ne skrecete u Vojvode Milenka nego predjete ulicu, i skrenete desno niz silazne stepenice u prizemlje zgrade gde su lokali, tu su pored i neke menjacnice, digitalna stamparija, itd.
http://utopia.co.rs/
http://www.utopia.co.rs/knjige/art/spsak-naslova-art.html
http://www.utopia.co.rs/knjige/subculture-anarchism-anti-capitalism-etc/subculture.html
 

Back
Top