Fabrika...

dragan93

Zainteresovan član
Poruka
185
Zanima me koliko kosta napraviti fabriku nekog pica npr piva sokova i tako cisto informativno...
i drugo pitanje cisto da neotvaram 2 teme gde staviti pare sada dok je kriza??
hvala
 
Zanima me koliko kosta napraviti fabriku nekog pica npr piva sokova i tako cisto informativno...
i drugo pitanje cisto da neotvaram 2 teme gde staviti pare sada dok je kriza??
hvala


Što se tiče para, kupiš neku praznu halu propalog (malog) preduzeća ( trebaće ti posle za fabriku pića), pa je izdaješ nekoj firmi za magacin, a ti za to vreme skupljaš razne dozvole, praviš biznis plan, raspituješ se za mašine, licece i recepturu. U međuvremenu sasvim uđeš u štos, i stekneš poznstva u tom svetu, za to vreme se finansijska kriza malo izbistri,vidi se šta je najisplativije, i - lepo kreneš...

Inače, mislim da je za početak, najlakše i najbrže otvoriti sodaru - pa prodavati soda-vodu ugostiteljima - špricer nije pravi sa mineralnom.:)
 
Sta mislis koliko kosta sve to da se uradi otprilike?


Ne znam, valjda će se neko naći... ali sve ostalo je sigurno skuplje. Sve što ima veze sa hranom i poićem, kao i rokom upotrebe, traži opreznost, i mogu se očekivati česte kontrole sanitaraca. Ima tu dosta propisa koji to regulišu...
Za "sodaru" ti treba voda, koja je sigurno bezbedna za piće, i linija za pranje flaša, punjenje i zatvaranje - verovatno je ona najskuplja - etikete, flaše, gajbe...ali ti bar ne trebaju ostali sastojci, samo CO2. (sve kao za mineralnu vodu, samo što ti ne treba izvor:lol:)

Ako to ispadne skupo, ili teško izvodljivo, ni punionica praškastih proizvoda nije loša ideja.

Vidi na netu, a i na raznim sajmovima prehrane...ima i delova gde se izlažu mašine za svašta, pa neka sa manjim kapacitetom, za malu privredu... a možda može da se nađe negde u unutrašnjosti i neko da prodaje svoju.
Prilično olakšava stvar ako se, iz sva raspotivanja koja ti sleduju, obavestiš i o mogućim kupcima - mnogo je lakše ako u startu imaš već nekog poznatog kupca, nije lako "grlom u jagode", tj. prvo uložiti, pa tek onda reklamirati i tražiti kupce.
 
Poslednja izmena:

Back
Top