"rodjaci" ? : )

gost 15307

Legenda
Poruka
56.095
e, vako...listam ja tako...forum i vec danima nailazim na jednu...zanimljivu pojavu...kao i u zivotu...tako i ovdje; u virtualnom zivotu...bez razlike...
i nesto si razmisljam...lici, nije da ne lici...
timski rad, ovo ono...skandiranje, navijanje...eventualno tragican zavrsetak ako stvari izmaknu kontroli
stono bi se reklo "zabava"...pomalo...poput onih, bas brutalnih, scena iz filma Nell... : (

i tako...skapiram na sta mi lici...tj. na koga mi ljudi licimo kad se tako...opustimo...
tj. kad se npr. "muzjaci" tako opuste pa...naravno, preduvjet je da su u grupi...
izolirani, prosto nemaju toliki...domet : )


nagradno pitanje ne glasi "da li je covjek majmunu brat" vec koja me tema na to...podsjetila...tj. o kakvom se ponasanju radi?
gdje mu je uzrok?
ima li mu...kraja?
'el to samo meni onako...gadno i tugaljivo u isti mah...
tj. da li sam ja toliko devijantna da vise ne znam prepoznati "my inner chimp"? :confused:
ako jesam...kanda je to...lose/dobro?
a vi...kako ste? :)

hint - ima veze sa seksom, nema veze s ljubavlju ili bilo kakvom...emocijom
dobro, mozda malo s...tugom... :(

ps da ne bude da tracamo samo...djecke : )

 
Poslednja izmena:
Pa, ovaj... ljudi jesu zivotinje; tj. mi smo zivotinje.
Jedino sto imamo (donekle) razvijeniji mozak i umemo koristiti alate; i radimo stvari zarad uzivanja, a ne samo zarad prezivljavanja i produzetka vrste - akcije na koje vecina ostalih zivotinja ogranicava svoje postupke. A da li nas to cini boljim od ostalih zivotinja? Verovatno zavisi od definicije "boljeg".

... :think: :dontunderstand:
Nisam sigurna da razumem sta pokusavas reci svojom porukom... :confused:
 
"muzjaci" tako opuste pa...naravno, preduvjet je da su u grupi...

ajde molim te ovog nam odaj KO JE STA JE ODAKLE JE ?
zasto mislis da mora da bude u grupi da bi prozivao?
ima par njih koji su klonirani ali i dalje su JEDINKE koje, kakvo god moje misljenje o njemu imam, vrlo dobro nerviraju, podbadaju, kontriraju i to uspesno. tp je njihov stil to je njihovo ponasanje.

menio od svega gore napisanog upada u oci kako ispada da mi muskarci imamo mooda samo kad smo u coporu? ili sam lose protumacio uvodni post?
 
e, vako...listam ja tako...forum i vec danima nailazim na jednu...zanimljivu pojavu...kao i u zivotu...tako i ovdje; u virtualnom zivotu...bez razlike...
i nesto si razmisljam...lici, nije da ne lici...
timski rad, ovo ono...skandiranje, navijanje...eventualno tragican zavrsetak ako stvari izmaknu kontroli
stono bi se reklo "zabava"...pomalo...poput onih, bas brutalnih, scena iz filma Nell... : (

i tako...skapiram na sta mi lici...tj. na koga mi ljudi licimo kad se tako...opustimo...
tj. kad se npr. "muzjaci" tako opuste pa...naravno, preduvjet je da su u grupi...
izolirani, prosto nemaju toliki...domet : )



nagradno pitanje ne glasi "da li je covjek majmunu brat" vec koja me tema na to...podsjetila...tj. o kakvom se ponasanju radi?
gdje mu je uzrok?
ima li mu...kraja?
'el to samo meni onako...gadno i tugaljivo u isti mah...
tj. da li sam ja toliko devijantna da vise ne znam prepoznati "my inner chimp"? :confused:
ako jesam...kanda je to...lose/dobro?
a vi...kako ste? :)

hint - ima veze sa seksom, nema veze s ljubavlju ili bilo kakvom...emocijom
dobro, mozda malo s...tugom... :(

ps da ne bude da tracamo samo...djecke : )


Elem sad svi poticemo od majmuna :D! Cuo sam jedan takav vic
"Sjede dva djecaka na klupi.
Djecak 1-e jesil ti cuo da smo postali od majmuna.
Djecak 2 - ma daj to je strasno, nijmo moguce!:eek:
Djecak1-pa kako nije moguce,svi naucni dokazi vode do toga...
Djecak 2-znas sta ma boli me ona stvar za to.....:cool:
Djecak 1-dobro druze ako tebe boli,mozes tek onda da zamislis kako je bilo tvojoj babi...

E ocu da kazem, da je ta tema zaastupljena i u vicevima a svi smo mi chimp in side, jer se uvijek dragom/dragoj vjesamo oko vrata! el to majmunski il ne!:D
 
a to je... da... svako, pre ili kasnije, pokaze pravo lice... nema bezanja od toga... i podseca me na neke ranije situacije... kad njih par odu na jednu zurku i provedu se lepo i onda su nerazdvojni, ultra, super, do kraja zivota drugari... i, mic po mic, pocnu da pokazuju kakvi su i od toga nista ne ostane... grupisanje je, po meni, klasican primer nesigurnosti... kad ti treba neko da te potapse po ramenu... bilo ovde ili u nekom kaficu... kad ti treba neko tebi slican, da ti kaze kako si ekstra... a ima i onih drugih... meni mnogo zanimljivijih... koji se ne isticu... nisu u prvom planu... i koji ne zauzimaju puno prostora... koji puno stvari urade sami... ali, kad treba, ne stide se da traze pomoc... to su isti oni kojima nije glupo reci 'izvini, pogresio sam'... ovde, na forumu, isto ima svakakvih ljudi... i onih koji su u vecini... kojima treba neko da ih podrzi i kaze im kako su interesantni jako... i imaju super smisao za humor... i ima onih redjih, od kojih se ima sta procitati... i zbog kojih vredi doci ovde... i svako samo treba da pokusa da nadje ono sto njemu odgovara...
 
"muzjaci" tako opuste pa...naravno, preduvjet je da su u grupi...

ajde molim te ovog nam odaj KO JE STA JE ODAKLE JE ?
zasto mislis da mora da bude u grupi da bi prozivao?
ima par njih koji su klonirani ali i dalje su JEDINKE koje, kakvo god moje misljenje o njemu imam, vrlo dobro nerviraju, podbadaju, kontriraju i to uspesno. tp je njihov stil to je njihovo ponasanje.

menio od svega gore napisanog upada u oci kako ispada da mi muskarci imamo mooda samo kad smo u coporu? ili sam lose protumacio uvodni post?

pa zar nije tako?
zar nije "lakse" npr. zivzdati i olajavati, naglas, zenu koja ide ulicom kad ste u coporu?
zar nije "lakse" silovati kad ste u coporu?
zar nije lakse obiti trafiku kad ste u coporu?

da se razumijemo i zenama je lakse kad su u...coporu
i zene izvode slicne...akcije...kad su u coporu

elem, coek jest bice copora
samo, sta je ono sto nas..."tjera" da cinimo stvari koje inace (da nismo...u coporu???) ne bismo i zbog kojih se kasnije kajemo...sta je to sto nam daje "snage" da prijedjemo granicu...???
i sta je to sto nas tjera da kinjimo/ponizavamo neku jedinku tako..."coporativno"...?

svake godine pocini se mnogo kaznenih djela - npr. silovanja
od strane "ljudskih copora"
pocine ih inace "uzorna" djeca/gradjani...
zasto?

sta se u tom momentu desi u njihovim glavama; kakav je to..."divljacki klik"...
zasto mu je lakse da izbije na povrsinu tako...sinhrono?
 
Poslednja izmena:
a to je... da... svako, pre ili kasnije, pokaze pravo lice... nema bezanja od toga... i podseca me na neke ranije situacije... kad njih par odu na jednu zurku i provedu se lepo i onda su nerazdvojni, ultra, super, do kraja zivota drugari... i, mic po mic, pocnu da pokazuju kakvi su i od toga nista ne ostane... grupisanje je, po meni, klasican primer nesigurnosti... kad ti treba neko da te potapse po ramenu... bilo ovde ili u nekom kaficu... kad ti treba neko tebi slican, da ti kaze kako si ekstra... a ima i onih drugih... meni mnogo zanimljivijih... koji se ne isticu... nisu u prvom planu... i koji ne zauzimaju puno prostora... koji puno stvari urade sami... ali, kad treba, ne stide se da traze pomoc... to su isti oni kojima nije glupo reci 'izvini, pogresio sam'... ovde, na forumu, isto ima svakakvih ljudi... i onih koji su u vecini... kojima treba neko da ih podrzi i kaze im kako su interesantni jako... i imaju super smisao za humor... i ima onih redjih, od kojih se ima sta procitati... i zbog kojih vredi doci ovde... i svako samo treba da pokusa da nadje ono sto njemu odgovara...

paaa...ima tu nesto tj. svasta, ali neki ljudi nikad ne prijedju granicu
saberu se na vrijeme i stanu...kakvi god inace bili
dok drugi...

na zalost, ne pricamo ovdje o...lijepim stvarima
vec o izuzetno ruznim

o okidacu koji miran "copor"; koji se fino zabavlja, pretvara u razjarenu rulju spremnu na neopisivo nasilje, a pricamo je se to neprestano dogadja...:confused:
 
ja nisam bas sigurna o cemu se prica ovde jer sam uvodni post letimicno pogledala.

a inace vise volim da nalaiziram lepe stvari od ruznih. nekako, te ruzne treba da budu na mestu koje im pripada el tako..zasto ceprkati po kontejnerima...djubre je djubre..

ja volim cvece, poeziju, simetriju, volim da sam nezna i volim da se smejem.
od mene dosta.
 
ja nisam bas sigurna o cemu se prica ovde jer sam uvodni post letimicno pogledala.

a inace vise volim da nalaiziram lepe stvari od ruznih. nekako, te ruzne treba da budu na mestu koje im pripada el tako..zasto ceprkati po kontejnerima...djubre je djubre..

ja volim cvece, poeziju, simetriju, volim da sam nezna i volim da se smejem.
od mene dosta.


zato sto je djubre svuda oko nas
i zato je to jedini nacin da pocnemo proizvoditi manje djubreta,
a vise....poezije (mada, nije ni poezija...al ajde...) :)
 
ima mnogolosih stvari na ovom svetu. ali sto smo vise okupirani njima znaci da im vise pripadamo.
opet, ne znaci da zivot treba bojiti savrsenim bojama i melodijama i zmuriti pred svim losim. to ne.
treba biti svestan obe strane ali pripadati jednoj od njih i njen deo biti. i sto nas vise pripada toj pozitivnoj, manje ce biti tih negativnih.
to je prosto i to su neki prosti prirodni principi.
i isto tako, kakve su ti misli takav si i ti.
zato treba imati tu unutarnju higijenu i selektirati i prioritirati. disati cist vazduh, a znati da postoji i drugaciji.
 

Back
Top