*.avi obara sistem

ladja

Obećava
Poruka
60
Imam instaliran GOM plejer, Quick Time plejer i Windows Media plejer.Kad pokusam da pokrenem *.avi fajl u GOM ili Windows Media plejeru, sistem puca i restartuje se istog casa, bolje reci posle sekundu ili dve. Podrazumevano, Quick Time plajer ne moze da startuje *.avi fajl. Ista stvar se dogadja kada pokusam da u GOM plejeru pokrenem bilo koji video fajl.
To mi se vec jednom dogodilo, i u tom momentu mi se cinilo da je reinstalacija sistema jedino resenje. Posle reinstalacije, neko vreme je sve bilo u redu, da bi se juce stvar ponovila, naizgled iz cista mira. Nemam vremena da se ponovo maltretiram sa reinstalacijom sistema i svih programa, a cini mi se da bi to bilo preterano za ovaj problem.
Ima li neko resenje za ovaj problem, ili bar ideju o cemu se radi!? Moze li biti da se radi o virusu?
 
GOM plejer koristim skoro otkako se pojavio na nasim prostorima, i ne bih voleo da ga menjam. Nije samo taj plejer u pitanju, nego i WM plejer. Uostalom, stvar je funkcionisala par godina, i problem je zasto ne funkcionise i dalje, i sta se promenilo sto je prouzrokovalo ovako nesto?
Na kodeke sam i ja pomisljao, ali to i jeste jedan od razloga zbog kojih koristim GOM. On ima u sebi sve potrebne kodeke, i nema potrebe instalirati ih posebno. Ipak, pokusacu i sa K=Lite, i sa AlShow. Uzgred, trazi li AlShow da se posebno instaliraju kodeci?
 
Alshow sam instalira kodeke. Ja recimo, kada sam instalirao ALShow nisam morao da instaliram .avi i .wmw kodek, jer mi je on sam instalirao. Primera radi, pustis preko ALShowa neki .avi video, i on sam instalira prvo kodek, pa onda krece sa reprodukcijom.
 
Problem je resen, u delu emitovanja. Stos je bio u neopreznom ciscenju registry baze alatom Registry First Aid. Napravio sam par bekapa, i sve funkcionise za sada normalno.
Ostaje problem ciscenja baze, radim to sa ovim programom par godina, i nije bilo problema. Videcu sta je, a ortacima koji su se potrudili da pomognu, hvala na trudu. Kazu - pamti pa vrati!
 

Back
Top