FENSI!

FANCY- engleska rec za nesto sto je lepo...
kod nas pocela da se koristi neke 2000... u pocetku iz zargona za takodje nesto lepo, ali vrlo brzo je pridobila znacenje za etiketiranje ortaka koji nose odecu tipa TAKINI (namerno na srpskom) tresu, i patike spiderice, a od muzike se loze na narodnjake i vise po takvim mestima troseci tatine pare...-sve ovo vazi i za ribe(da ne duzim kako se one oblace, to svi znaju)...
uglavnom, kakav je ovaj nas srpski narod, i tu je rec morao da preuzme iz engleskog, i da je svojim ponasanjem totalno upropasti...

nadam se da sam ti dao dovoljno krutu definiciju 8)
 
DJ_MaRe:
FANCY- engleska rec za nesto sto je lepo...
kod nas pocela da se koristi neke 2000... u pocetku iz zargona za takodje nesto lepo, ali vrlo brzo je pridobila znacenje za etiketiranje ortaka koji nose odecu tipa TAKINI (namerno na srpskom) tresu, i patike spiderice, a od muzike se loze na narodnjake i vise po takvim mestima troseci tatine pare...-sve ovo vazi i za ribe(da ne duzim kako se one oblace, to svi znaju)...
uglavnom, kakav je ovaj nas srpski narod, i tu je rec morao da preuzme iz engleskog, i da je svojim ponasanjem totalno upropasti...

nadam se da sam ti dao dovoljno krutu definiciju 8)
Kad sve to prevedes na srpski-KICHERICA! :idea:
 
Ja ne mogu da shvatim neke svoje poznanice... recimo, verovatno ste primetili da se nose, medju fenserkama, naravno, one ogromne plasticne mindjuse u 1001 drecavoj boji... kao uostalom i ostali nakit... e pa... njima to, tim koje ja znam, nije bognznakako lepo, ,,ali zaboga, pa to je moderno!''
:D :D :D
 
Electra:
Ja ne mogu da shvatim neke svoje poznanice... recimo, verovatno ste primetili da se nose, medju fenserkama, naravno, one ogromne plasticne mindjuse u 1001 drecavoj boji... kao uostalom i ostali nakit... e pa... njima to, tim koje ja znam, nije bognznakako lepo, ,,ali zaboga, pa to je moderno!''
:D :D :D

ma najbolje su one vunene shtucne koje se tako genijalno slazu sa sportskim (mahom bokserskim) patikama :lol:
 
Bleak WinterFullMoon:
Electra:
Ja ne mogu da shvatim neke svoje poznanice... recimo, verovatno ste primetili da se nose, medju fenserkama, naravno, one ogromne plasticne mindjuse u 1001 drecavoj boji... kao uostalom i ostali nakit... e pa... njima to, tim koje ja znam, nije bognznakako lepo, ,,ali zaboga, pa to je moderno!''
:D :D :D

ma najbolje su one vunene shtucne koje se tako genijalno slazu sa sportskim (mahom bokserskim) patikama :lol:

Xaxaxaxaxaxaxa u svim duginim bojama!!! :D Da ljudi vide koliko nemas ukusa cak na kilometar!!! :lol: :lol: :lol:
 
Electra:
Ja ne mogu da shvatim neke svoje poznanice... recimo, verovatno ste primetili da se nose, medju fenserkama, naravno, one ogromne plasticne mindjuse u 1001 drecavoj boji... kao uostalom i ostali nakit... e pa... njima to, tim koje ja znam, nije bognznakako lepo, ,,ali zaboga, pa to je moderno!''
:D :D :D
Kada sam prvi put videla jednu devojku da to nosi pomislila sam da je to skinula sa neke lutke... :lol: Sta je sledece? Sara Kejt moda? (ne znam kako se pise po engleski)... :wink:
 
Alexandra9:
Electra:
Ja ne mogu da shvatim neke svoje poznanice... recimo, verovatno ste primetili da se nose, medju fenserkama, naravno, one ogromne plasticne mindjuse u 1001 drecavoj boji... kao uostalom i ostali nakit... e pa... njima to, tim koje ja znam, nije bognznakako lepo, ,,ali zaboga, pa to je moderno!''
:D :D :D
Kada sam prvi put videla jednu devojku da to nosi pomislila sam da je to skinula sa neke lutke... :lol: Sta je sledece? Sara Kejt moda? (ne znam kako se pise po engleski)... :wink:

Sarrah Kay-pa to bi bilo slatko,one njene pantalonice su super
 
Black_Swan:
Alexandra9:
Electra:
Ja ne mogu da shvatim neke svoje poznanice... recimo, verovatno ste primetili da se nose, medju fenserkama, naravno, one ogromne plasticne mindjuse u 1001 drecavoj boji... kao uostalom i ostali nakit... e pa... njima to, tim koje ja znam, nije bognznakako lepo, ,,ali zaboga, pa to je moderno!''
:D :D :D
Kada sam prvi put videla jednu devojku da to nosi pomislila sam da je to skinula sa neke lutke... :lol: Sta je sledece? Sara Kejt moda? (ne znam kako se pise po engleski)... :wink:

Sarrah Kay-pa to bi bilo slatko,one njene pantalonice su super

Obozhavam Saru Kej :D

Fancy znachi elegantno i nema nikakve veze sa tim shto sheta po nashim ulicama... Ali ok, kada je neko prvu put hteo da upotrebi taj izraz verovatno mu se ironija motala po glavi.
 
Samo, situacija je bas kao sto si rekao u jednom od prethodnih postova, toliko prate modu da iskombinuju ono sto se nikako ne moze kombinovati jedno s drugim, drugo s trecim, a trece s cetvrtim etc.
So that... jako je malo onih koje zaista i lice na nesto. Ali, dok god ima onih koje ne lice :wink:, mi mozemo da izgledamo ovako :arrow: :lol:
 
Pa, lepi, mudri odgovori, nema sta, ALI... :D
Jeste da rec "fensi" TREBA da predstavlja nesto elegantno, al to (u NS-u posebno) sigurno nije slucaj... Po mom shvatanju "fensi riba" je svaka doterana devojka (markirana odeca, roze i svetlo plave boje...) a ne daj Boze jos i da je kvarcovana plavusa! I aj sad sto ih tako nazivaju, ali fazon je taj sto, koliko sam ja shvatila, rec "fensi" ustvari znaci: sponzorusica,kurvi*ca,klasicna glupacica (ako je u pitanju devojka); pedercic, ili bar vuce ka homoseksualnosti (ako je u pitanju decko)!
ZASTO? Zasto sad ja (koja vise od svega mrzi sponzoruse, i klinke koje se nakvarcuju i ofarbaju u plavo, navuku minic i shpicaste "ribarske" cizme da bi bile "COOL" (sto naravno nisu)); jedno vece ako odlucim da se doteram i obucem nesto lepo, elegantno i moderno, odmah samim tim sam FENSI (ali u znacenju sponzika, fufa i ne znam sta ja)?? UZAS....
I ajde tipovi priznajte da, ma sta govorili za "fensi" devojke, pre biste prisli jednoj takvoj nego normalno (sad zavisi sta je po vama normalno) obucenoj devojci (recimo koja je u farkama (obicnim), dukserici, ili nekoj regular majici, ili sl.)????
 
MinM_4Life:
Pa, lepi, mudri odgovori, nema sta, ALI... :D
Jeste da rec "fensi" TREBA da predstavlja nesto elegantno, al to (u NS-u posebno) sigurno nije slucaj... Po mom shvatanju "fensi riba" je svaka doterana devojka (markirana odeca, roze i svetlo plave boje...)
Vec kada si spomenula bebi plavu i rozu varijantu... Cula sam da je jedna devojka otisla u ,dvoriste' tako skockana... Nadam se da je ostala ziva... :lol:
 

Back
Top