Banka nator

loken

Zainteresovan član
Poruka
119
Nezavisne Vijesti i Neovisne Novosti: Banka nator!


Danas, 11.10.2008 možemo sa sigurnošću ustvrditi dvije činjenice:

- Globalno gledano, cijeli svijet je u bankrotu.

- Novac koji isparava je prevara.
Sav novac koji isparava je kreiran iz ničega.
Sav novac koji isparava je posuđen sa kamatama.
U cirkulaciji skoro da i nema pravog novca, sistem se gotovo u cijelosti bazira na osnovi novca koji isparava.
Kreditor posjeduje i pravi novac, i novac koji isparava, i kamate.
Iznos ukupnih kamata je veći od iznosa pravog novca i iznosa novca koji isparava, zajedno.
Dug je nemoguće isplatiti.
Jednostavno, čisto, kristalno i jasno, riječ je o prevari.

Financijski instrument derivat je ugovor - opklada u buduće cijene u kojem se kupac i prodavac obavezuju na odgovornost o financijskoj sposobnosti ispunjavanja ishoda opklade.
Na komplicirani način se kladi u svaku kompliciranu dosjetku i investiciju na ovoj planeti. Postoje čak i derivati koji se baziraju na vremenskim prognozama i podatcima kao što su broj kišnih ili sunčanih dana na nekom području.
Derivati općenito u sebi sadrže i koriste sistem poluge kako bi preuveličali rezultate. Sistem poluge znači učiniti puno sa malo.
Banka Za Internacionalne Sporazume (The Bank for International Settlements) je nedavno objavila da je trgovanje financijskim derivatima premašilo cifru od 1 kvadriliona dolara.
1 Kvadrilion dolara je 1000 (tisuću) triliona dolara. 1 Trilion dolara je 1000 (tisuću) milijardi dolara.
Zapanjujuća je usporedba sa pridruženom činjenicom da svjetski, globalni Bruto Društveni Proizvod iznosi samo oko 50 triliona dolara i da je ukupna vrijednost, kapitalizacija svih svjetskih burzi, odnosno svih svjetskih kompanija bila oko 51 trilion dolara u Ožujku 2007.

Richard Fisher (Guverner - Dallas Federal Reserve Bank) o javnom dugu:
"Zbrojimo zajedno nepokrivene obveze zdravstvenog i socijalnog osiguranja, i dolazimo do cifre od 99.2 triliona dolara do beskonačnosti".
Društveni Bruto Proizvod (BDP) Sjedinjenih Američkih Država je samo oko 13 triliona dolara i predstavlja samo 0.013% financijskih obveza.

Sporazum iz Bretton Woods-a je nevjerovatno, ali istinito, usvojen godinu dana prije završetka drugog svjetskog rata,
kao internacionalni, međunarodni, globalni, svjetski ekonomsko - financijski sistem.
Njime je privatna novčanica privatne centralne banke - Federalnih Rezervi, postala globalna valuta u kojoj su se počela čuvati
sva svjetska bogatstva, i jedina novčanica kojom je moguće kupiti naftu.
Ovaj novi svjetski financiski sistem, dobio je i svog menadžera u vidu Međunarodnog Monetarnog Fonda.
Tko posjeduje Međunarodni Monetarni Fond?
Na osnovu potpune razlike između mjera koje su se poduzimale za zemlje u razvoju, i mjera koje se danas (NE)poduzimaju za vlasnike Međunarodnog Monetarnog Fonda, bez ikakve dvojbe, ustvrđujemo da je ova institucija igračka, instrument legalne pljačke.

I sam je Sveti Otac, Papa Ratzinger, neki dan, usred globalnog finacijskog kolapsa, proglasio postojeći bankarski sustav kulom od pijeska i izjavio da je novac ništa, vrijednost koja isparava.

Evo kako je naš Dudek, običan, prosječan čovjek bez poznavanja svemirske matematike, shvatio Papino oficijalno obraćanje cijelom svijetu:
U robovlasničkom društvu, rob po cijeli dan izvršava volju i naredbe svog gospodara.
U robovlasničkom društvu, rob za svoj rad ne prima nikakvu naknadu, plaću, osobni dohodak ili nagradu.
Bankarski sustav - kula od pijeska i novac koji ne vrijedi i ne znači ništa, mene Dudeka drže u ropstvu čitavih dvadeset stoljeća.

Krivica za postojeće stanje leži na imenima ljudi i institucija.
Krivci su bankari, političari, bankarske institucije i političke ustanove.
Vjerovatno ste primjetili da je najjači glas, glas koji kroz medije svih vrsta i tipova razara bubnjiće:"spasimo banke pod svaku cijenu".
Dopire i izvire iz svih vrsta globalnih, svjetskih političkih ustiju, ustanova i institucija.

Kako i otkuda ta konspiracija političara i bankara?
Kako to da ništa o toj konspiraciji nema u našim medijima?
Zašto se ta konspiracija skriva od očiju i ušiju javnosti?

Činjenica je da su osim ogromnog bogatstva, važni ljudi sebi priksrbili i skoro neograničenu, a koja upravo prerasta u potpuno neograničenu, Moć.
Političari su jedini ljudi na svijetu koji kreiraju probleme, i onda se prividno pred očima javnosti bore za riješavanje tih problema.
Jeste li se ikada zapitali, ako su svi političari svijeta protiv inflacije i visokih poreza, zašto onda imamo inflaciju i visoke poreze?

Ezra Pound je još davno to objasnio na jednostavan, svima lako shvatljivi način:
"Dokle god ne znaš tko je kome dužan, ne znaš ništa o politici, ne znaš ništa o povijesti, ne znaš ništa o međunarodnim problemima.
Političari su samo sluge bankarima".

banka,novac,dug,inflacija,bankrot,insolventnost.3.jpg


nastavak:

Banka nator
 
..jos šivcarska ni propala..
..dok mi živimo..
..ona nam je zivot dala mi ju volimo..
..hura !!!nek se ori itd...itd..
..stoga.. ljudi lovu u švajcarsku...
..mislim da sam čuo negdje da crnogorci otplaćuju neki top od prije..100tinjak godina..vidis ti sta ti je kamatarska drzava..a digli kredu u švici...
 
..jos šivcarska ni propala..
..dok mi živimo..
..ona nam je zivot dala mi ju volimo..
..hura !!!nek se ori itd...itd..
..stoga.. ljudi lovu u švajcarsku...
..mislim da sam čuo negdje da crnogorci otplaćuju neki top od prije..100tinjak godina..vidis ti sta ti je kamatarska drzava..a digli kredu u švici...

J e b o t e, pa propašće nam Montenegro zbog FuCkin` topa!!!:hahaha::hahaha::hahaha:
 
..jok.. bre..."oni" su kapitulirali...nema ih vise...vidis da im i poglavinik..u Madridu...a moj doglavnik u Beogradu...jel bre.. kad cete da na vrnete naseg Josipa...nemoj da ga svojatate...kod nas ne vaz ko kod Vas ona :::odakle ti zena otamo si i ti::...

Pa ako ćemo po ženi, onda u Bugojno, a ako ga tamo neće onda u Rusiju odakle su ga i poslali, onaj pravi Joža je skončao negde u Sibiru, a ovog koji leži na Dedinju ni majka nije poznala kada ga je videla... "Nije to moj Joža" kažu da je rekla, a drugo ovaj nije imao ožiljak koji bi trebao da ima od rane iz WWI....
 
Pa ako ćemo po ženi, onda u Bugojno, a ako ga tamo neće onda u Rusiju odakle su ga i poslali, onaj pravi Joža je skončao negde u Sibiru, a ovog koji leži na Dedinju ni majka nije poznala kada ga je videla... "Nije to moj Joža" kažu da je rekla, a drugo ovaj nije imao ožiljak koji bi trebao da ima od rane iz WWI....

..ja osobno mislim da su Josipa nazzi padobranci dovatili u Drvaru...ta bi se prica ..da se im volje dala rijesiti..za par dana..malo dokaza iz BG..malo iz Kumrovca..i DNK..analiza kaze istinu...
 
Burza i Tržnica Kapitala, Neznanja, Dugova, Vijesti, Duša i Ponosa

Crno Bijeli Televizor U Boji

Posmatrano izvana i iznutra, sa gornje i sa donje strane, s lijevog i sa desnog boka, od naprijed i od nazad, globalni financijski sustav sazidan na temeljima bankarskog sistema koji bez, i ili iz skoro nikakve rezerve kreira novac dug praktično iz ničega, je najobičnija prevara.
Ekonomska mjerila ne služe ničem drugom, osim isključivo skretanju pažnje sa prekoračenja svih mjera, u igri prevare koja je u toku.
Ljude su uvjerili da su bankari potreba današnjeg svijeta.
Moderna ekonomija je sistem u kojem su bankari ubacili novac dug u svaki aspekt naših života.
Na taj način, omogućili su si parazitiranje na proizvodnji ostalog dijela društva i potpunu kontrolu kolektivne svijesti i savjesti.
Novcem kojeg su stvorili iz ničega sa skoro nikakvim uloženim sredstvima, kupili su cijeli svijet.
Danas međutim, kada je konačno prvi slučajni prolaznik poželio unovčiti ček bez pokrića koji već desetljećima razmjenjujemo između nas, sistem se počeo rušiti kao kula od karata.

Činjenica je da je Amerika u bankrotu, i da nije u stanju isplatiti svoje ogromne dugove.
Činjenica je da ni mi drugi ne stojimo ništa bolje.
Hoće li Prvi Crni Predsjednik Sjedinjenih Američkih Država biti taj koji će ni kriv, ni dužan, zeznuti i bijele i crne, i žute i crvene, i visoke i niske?
Bojim se da je baš zbog toga što nam upravo slijedi, boja kože bila odlučujući faktor u izboru Predsjednika (krivca).

Mass Media I Politika Za Mase:

vijesti%20novosti%20mediji%20televizija.jpg


Bez obzira na ovu gornju opasku, mi i dalje:
buljimo u laži, ali vidimo istinu,
gledamo kroz maglu, ali vidimo jasno,
pred očima nam je kriminal, ali vidimo poštenje,
promatramo zločine, ali vidimo dobrotvorne akcije,
proizvodimo vrijednosti, a stvaramo dugove,
radimo na kvaliteti, a kupujemo škartove,
pijemo lijekove, a gutamo otrove,
hranimo se zdravo, a jedemo smeće,
pravimo se čistima, a uprljamo sve što stignemo,
što se više školujemo, to smo gluplji,
zarobljeni u radnim kampovima, ali se osjećamo slobodnima,
imamo diktaturu, ali živimo u demokraciji,
zakonima smo izgubili sva prava, ali ih imamo zato da nas štite,
prijestupnike zatvaramo, a kriminalce, zločince i falsifikatore biramo za predsjednike.

Crno bijeli televizor u boji, kkkkšššššššššššššššššššš,
smetnje u prijemu,
Bože, ogromnog li €krana i šarene li $like:
ne želimo tajne, ali nas ne zanimaju vijesti i informacije,
ne želimo dugove i siromaštvo, ali nas ne zanima iskrena monetarna reforma,
ne želimo ratove, ali nas ne zanima prvi svjetski mir,
ne želimo robovati, ali nas ne zanima slobodno tržište, blagostanje, sloboda, kratko radno i dugo slobodno vrijeme,
kkkkšššššššššššššššššššš, smetnje u prijemu,
Bože, ogromnog li €krana i šarene li $like,
crno bijeli televizor u boji.

Mi Moramo Odbaciti i Odbiti Zaključak Da Nam Je Jedini Izbor Od Dva Postojeća, Manje Zlo!

politicka%20farsa.jpg


U vremenu u kojemu živimo, imamo veće zgrade i manje kvalitete, šire auto puteve i uže poglede na svijet.
Trošimo više, ali imamo manje, kupujemo više, a uživamo sve manje i manje.
Imamo veće kuće i manje obitelji, više komfora, ali manje vremena.
Što više diploma imamo, to manje smisla imamo.
Imamo više znanja, ali smo sve nesposobniji za prosuđivanje, više stručnjaka i sve više problema, više lijekova i manje zdravlja.

Pijemo previše, pušimo previše, trošimo olako, smijemo se premalo, vozimo prebrzo, lako se i previše ljutimo, do prekasno smo na nogama, budimo se umorni, čitamo premalo, gledamo televiziju previše.
Imamo veće imovine, ali manje vrijednosti.
Previše pričamo, malo se volimo i previše mrzimo.

Naučili smo živjeti, ali o životu nemamo pojma.
Dodali smo godine životu, a nismo dodali život godinama.
Bili smo do mjeseca i vratili se nazad, ali imamo poteškoća u prelasku ceste kako bi pozdravili novog susjeda.
Osvojili smo vanjske prostore, ali ne i one unutrašnje.
Stvari smo učinili većima, ali ne i boljima.

Klimatizirali smo zrak i uprljali duše.
Osvojili smo atome, ali ne i naše predrasude.
Pišemo više, ali naučimo manje.
Planiramo više, ali ispunjavamo manje.
Naučili smo žuriti, ali ne i čekati.
Proizvodimo sve više kompjutera koji pohranjuju sve više informacija, a komuniciramo sve manje i manje.

Ovo su vremena brze prehrane i spore probave, velikih ljudi i malih karaktera, odličnih profita i slabih međuljudskih odnosa.
Ovu su dani duplih prihoda sa više bračnih razvoda, ljepših kuća i uništenih domova.
Ovo su dani brzih putovanja i velikih kašnjenja, povećane smrtnosti i smanjenih uračunljivosti.
Ovo su dani tableta koje nas čine veselima, smiruju i potiho ubijaju.
Ovo je vrijeme u kojemu je puno toga u izlogu, a ništa u pozadini.

Kkkkšššššššššššššššššššš, smetnje u prijemu,
Bože, ogromnog li €krana i šarene li $like,
crno bijeli televizor u boji.
 
meni je sve ovo interesantno, ali nekako poznato.
pa mi ovde oduvek imamo podozrenje prema `darovima` sa zapada. skupo smo ih platili. skoro da su uspeli u genocidu nad nama. a nisu jos zavrsili.
i ovaj rezim proeu i pronato. kaznjava sopstvene gradjane kroz istu tu zapadnu filozofiju ekonimije, pa su mi onda ipak blizi patriJote, prvo se pobrini za svoje ukucane, a ameri ce se brinuti za sebe.
 

Back
Top