67 stepeni

gost 30064

Elita
Poruka
16.623
Pozdrav.

Imam Atlon 2000+ procesor i na njemu kuler koji vrti vec 4-5 godina 5200rpm. No, ovih par dana mi skace na temperaturu od oko 67 stepeni, a do sad je bila uobicajna temperatura od oko 60-62 stepena.

Ja sam cistio kuler, i podmazivao i sta vec i kad drzim kuler u ruci i kompresorom zavrtim lopatice oseca se malo veca vibracija kulera + nemam termalnu pastu izmedju CPU i cega vec treba da ima. Napominjem da kuler i dalje vrti 5200rpm.

Ja sam nasao nov kuler, cini mi se nesto MASTER koji kosta 550dinara. Ja cu ga kupim sutra, ali da li ce to da resi moj problem sa temperaturom?

Hvala.
 
da to sto su ljudi napisali to je tacno. moras da kupis novu pastu i nemoj kupovati novi procesor i izlagati se dodatnom trosku. i pazi na to sledeci put sto se tice vibracije. prati to posto to moze da dovede cak i do vecih problema
 
ok, sutra uzimam kuler,a termo pastu nemam vec od kad sam ga prvi put rasklopio. Mislio sam da je to neka mast, prljavstina i oribao i skinuo sam tu pastu :D

zbog tih vibracija cu menjati kuler, a pastu cu staviti sutra.

hvala puno.
 
tema na lock definitivno

si ti zaduzen za odnose sa javnoscu?

kaki crni lock. Ovako, kupio sam CoolerMaster sa sve radijatorom :D i 550dinara je. No problemo, al ovaj vrti na iljadu obrta manje :( onaj na oko 5200rpm, a ovaj 4200rpm :(

javljam kasnije temperaturu...

hehehe, igrah neku igru malo i temperatura oko 66 stepeni. Isti djavo...
ko ga hebe, nek radi dokle moze...

hvala, i sad moze lockT
 
Poslednja izmena:
Instaliraj program cpcool. Sa tim programom mozes softverski izvrsiti hladjenje procsora. Mislim da hladi procesor na principu spustanja samog takta procesora. No to i nije toliko bitno koliko cinjenica da ti moze zavrsiti posao. Na staroj masini zamena kulera mi nije pomogla. Posle nekih 4 godine procesor je odjednom poceo da zakucava masinu sa nekih 65 i vise stepeni. Nakon instalacije ovog programa narednih godinu dana nisam imao problema sa temperaturom.
 
Tesko Rodni da ce to proci samo sa pastom, ipak mu je kanta stara nekih 4-5 godina. Mada s obzirom da je ovo strojenje ili ti gusenje procesora (softversko hladjenje) koji je postavljen da radi na odredjenoj brzini, frekvenciji . Mozda je bolje da to izvede overklokom procesora iz biosa. Dve varijante imas mali, ti izaberi.
 
Tesko Rodni da ce to proci samo sa pastom, ipak mu je kanta stara nekih 4-5 godina. Mada s obzirom da je ovo strojenje ili ti gusenje procesora (softversko hladjenje) koji je postavljen da radi na odredjenoj brzini, frekvenciji . Mozda je bolje da to izvede overklokom procesora iz biosa. Dve varijante imas mali, ti izaberi.

nema to veze skoro sam uvaljivao neki pavilion koji je isoa na 90 stepeni
nakon ciscenja i paste pao je na oko 55
uvalio sma ga za 300e
 
sta mislis da l kad kupis ceo kuler sa radijatorom postoji pasta?

i sta na kraju? aj probacu sa tim cpcool, pa javljam rezultate.
p.s. jel su potrebna neka podesavanja oko cpucool?
hvala, poz

nema paste na novim hladnjacima mada neki imaju tanji sloj alu folije na sebi,ako neznas kako se klokuje u biosu nece znati ni sa cpucool-om da radis

kupi pastu namazi i teraj dalje
 
cpcool je dosta jednostavan za podesavanja... prelistaj malo help... samo treba da namestis zeljenu temperaturu i da podesis da se cpcool dize zajedno sa sistemom... iz system tray ces moci da posmatras neke parametre hladjenja... mozes prvo probati sa pastom kao sto je Rodni predlozio ali cisto sumnjam da ce proci tek tako...
 

Back
Top