Moralna dimenzija

korali

Primećen član
Banovan
Poruka
685
Da li "nisam znala"da je oženjen, je opravdanje za nemoralni čin što smo uradili(veza,sex,afera),prihvaćam emocije kao opravdanje ali da li je netko oženjen ili singl se može saznati u početku relacije,znači ako ne znaš ,pitaj ako ne kaže onda moralne dileme oko "nisam znala" NEMA....
Znači ukratko da li "nisam znala da je oženjen /udata opravdanje za nemoralni čin što smo uradili?
Dali je to opravdanje za našu savest ?
 
Odgovorni smo za ono sto nam se desava. Uvek.Svesno ili nesvesno biramo neke stvari.

svako gleda iz svog mikrokosmosa
ukoliko iz mog ugla ne osećam odgovornost onda je i nema ma kako mislio taj neko drugi koji takodje ima ulogu u priči, što bi s' jedne strane značilo da se mora obratiti pažnja s' kim, kad kako i zašto

***
 
savest je tvoj najbolji pokazatelj da li si pogresio-la ili ne. Ako te muci, grize, ako mislis na to cesto ili cak neprestano znaci da jesi kriv-a i da mozes sve popraviti jer imas volju da se oslobodis nemira koji savest u tebi izaziva.
Ako si prekinula taj "nemoralan" cin i ne mislis o tome vise, nisi ni pogresila jer je greska iz neznanja.
Ako si jos uvek u "toj prici" a ne muci te savest onda odluci sama koji su ti prioriteti moral ili zadovoljstvo-sreca.
Samo dobro razmisli, vise o sebi nego o moralu.
 
Tako je netraži svacija savest opravdanje ,a granice u životu sami postavljamo za nekoga je nešto moralno za nekoga ne,ali od druge strane kad ulaziš u tuđ brak,ljubav,intimu je nešto što nosi rizik da razori tu zajednicu i nije moralan čin,bez obzir dal je neko slobodan ili oženjen.
 
da se razumemo ja sam protiv mesanja u tudje veze u ulozi svalerke....al mi malo nije jasno...rekla si da taj tamo neko recimo ne zna da je ovaj/ova u braku....pa sta je tu lose...ebi ga ima dobrih foliranata...ako stvarno nije znao/znala onda nema frka....ovo vazi samo za jednu kres partiju ili jako kratku i povrsnu vezicu...kod dubljih procesa to se provali...e sad ne znam na sta mislis...deder objasni...jel mislis samo na kres partiju ili na vezu malo ozbiljnijeg karaktera???
 
Da li "nisam znala"da je oženjen, je opravdanje za nemoralni čin što smo uradili(veza,sex,afera),prihvaćam emocije kao opravdanje ali da li je netko oženjen ili singl se može saznati u početku relacije,znači ako ne znaš ,pitaj ako ne kaže onda moralne dileme oko "nisam znala" NEMA....
Znači ukratko da li "nisam znala da je oženjen /udata opravdanje za nemoralni čin što smo uradili?
Dali je to opravdanje za našu savest ?
Neki ljudi zaista uspešno kriju da su u braku. Zašto misliš da je nemoguće?
 

Back
Top