Imena brojeva

Ko zna?

  • Kazite ako znate?

    glasova: 0 0,0%
  • Dobro poredjajte brojeve?

    glasova: 0 0,0%
  • Prava stvar

    glasova: 0 0,0%

  • Ukupno glasova
    0
  • Anketa je zatvorena .
milion, milijarda, bilion, bilijarda, trilion, trilijarda, kvadrilion, kvadrijlijarda, kvintilion, kvintilijarda, sekstilion, sekstilijarda, septilion, septilijarda, oktilion, oktilijarda, nontilion, nontilijarda, decilion, decilijarda (sto je najveci broj 10[SUP]63[/SUP])
Sve je hiljadu puta vece
milion je 10[SUP]6[/SUP]
milijarda 10[SUP]9[/SUP]
bilion 10[SUP]12[/SUP]
itd itd...

postoje googli (to ide preko 10[SUP]100[/SUP] (i njih ima neka 3 stepena zaboravio sam i sam tacno nazive ali ti to u zivotu nece trebati :D )
cak mi se cini koliko se secam da je maksimalna vrednost 10[SUP]googol[/SUP]
 
Poslednja izmena:
milion, milijarda, bilion, bilijarda, trilion, trilijarda, kvadrilion, kvadrijlijarda, kvintilion, kvintilijarda, sekstilion, sekstilijarda, septilion, septilijarda, oktilion, oktilijarda, nontilion, nontilijarda, decilion, decilijarda (sto je najveci broj 10[SUP]63[/SUP])
Sve je hiljadu puta vece
milion je 10[SUP]6[/SUP]
milijarda 10[SUP]9[/SUP]
bilion 10[SUP]12[/SUP]
itd itd...

postoje googli (to ide preko 10[SUP]100[/SUP] (i njih ima neka 3 stepena zaboravio sam i sam tacno nazive ali ti to u zivotu nece trebati :D )
cak mi se cini koliko se secam da je maksimalna vrednost 10[SUP]googol[/SUP]

Negdje sam procitao da se ovaj 10[SUP]googol[/SUP] zove gugolpleks .
 
Pre mnooogo godina Indijskom kralju je bilo veoma dosadno,nudio je zlato i dvorove samo da mu neko nadje neku zabavu,jednog dana je dosao covek i doneo je tablu sa crno-belim poljima,danas poznatu kao sah. Za uzvrat kralj je hteo da mu da sve navedeno gore :) Ali covek je bio "skroman" pa je trazio da na prvo polje sahovske table stavi jedno zrno pirinca a svako sledece duplo vise od predhodnog....bla bla bla...sve u svemu kralj se probudio i video je da mu je cela riznica prazna....a iznos zrnaca pirinca iznosi neverovatnih

13 951 361 626 948 236 945 947 295 847

Ovo sam se patio da izracunam na papiru..a za sve pametne koji imaju google :) http://www.alpertron.com.ar/BIGCALC.HTM

Poenta cele price je...kako se zove ovaj broj?
 

Back
Top