Jurodivstvo

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Muzicka Vila

Primećen član
Banovan
Poruka
574
Jurodivstvo. Poznati misticni pravac u Rusiji. Ljudi se toliko predaju posvecenosti Bogu da polude. Neki smatraju vrlinom, neki tripom, a neki ludilom. Cak i sami Rusi kod kojih je ova pojava nastala smatraju ludim od Boga te pripadnike. Neki misle da se ta pojava javlja zbiog izgladnelosti i velike kolicine alkohola, kao osobina koje se karakteristicne za Ruse. Poznati jurodivi: Sveti Anastasije Kalinigradski, sv. jurodiva Simona Omska, sv. jurodiv Juraj Gros, itd. Sta vi mislite?
 
Muzicka Vila
Jurodivstvo

Jurodivstvo. Poznati misticni pravac u Rusiji. Ljudi se toliko predaju posvecenosti Bogu da polude. Neki smatraju vrlinom, neki tripom, a neki ludilom. Cak i sami Rusi kod kojih je ova pojava nastala smatraju ludim od Boga te pripadnike. Neki misle da se ta pojava javlja zbiog izgladnelosti i velike kolicine alkohola, kao osobina koje se karakteristicne za Ruse. Poznati jurodivi: Sveti Anastasije Kalinigradski, sv. jurodiva Simona Omska, sv. jurodiv Juraj Gros, itd. Sta vi mislite?

Šta to napisa živa bila.Imaš li pojma kakvu si glupost napisala.O kakvom mističnom pravcu u Rusiji pišeš...o kakvom nastajanju jurodivstva u Rusiji pišeš...

Jurodivizam je bio poznat u vreme kada od Rusije ni ''R'' nije bilo.Prvi koji je o tome govorio bejaše Apostol Pavle u prvoj poslanici Koričanima.Pogledaj malo I Кор. 1,18. 21. 25. 27; 3,18; 4,10. I pogledaj nešto malo o starcu Simeonu.Da bi diskutovala o Jurodivima,nije dovoljno biti ''napucana'' već treba nešto i znati.

Zbog mene možeš pisati gluposti ali nemoj to činiti zbog sebe.

:bye:
 
Inace ako neko nije do sad primetio nasa draga drugarica Muzikica ima jednu neodoljivu potrebu da uvek nesto lupeta, nije bitno šta, bitno je da baca crnilo na sve čega se dočepa. :)
 
Poslednja izmena:
Obilje jurodivih u Rusiji je smislio KGB. Lažni ludaci prolazili su neprimećeni kroz narod i sakupljali abrove.
A ap. Pavle je prve jurodive video u Americi. Indijanci su ih cenili kao božje ljude. :confused:
 
"Neki bi mogli da pomere planine ogromnom verom, ali Zen ostavlja planine baš tamo gde jesu. Nije naš posao da premeštamo planine."

"Vrlo je zabavno znati mnogo stvari, sve dok to znanje ne shvataš preozbiljno. Kad pomisliš da je sve to što znaš jako bitno, u velikoj si nevolji."
 
"Neki bi mogli da pomere planine ogromnom verom, ali Zen ostavlja planine baš tamo gde jesu. Nije naš posao da premeštamo planine."

"Vrlo je zabavno znati mnogo stvari, sve dok to znanje ne shvataš preozbiljno. Kad pomisliš da je sve to što znaš jako bitno, u velikoj si nevolji."

Kada si to shvatio, znaci da si najpametniji covek na forumu. Bravo!
 
Danas sam videla jednog jurodiva kod Crkve Aleksandra Nevskog, vracao se sa pijace. Govorio je da ce na Rusija spasiti. Ja sam se uplasila i pobegla sa mojom pudlicom Porsheom na drugu stranu.
 
А ти би изгледа хтела да нам поручиш да ниси природно ћакнута - него да си јуродива, а??? Ахахахааааааааа.............
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top