Prijavljivanje sajta na search engine-ima

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

cvele2

Ističe se
Poruka
2.133
Napravio sam sajt, postavio ga na netu, registrovao domen i sve lepo funkcioniše. Samo još nedostaje da se sajt registruje na portalima za pretraživanje interneta (Google, Yahoo itd). Uspeo sam i to da odradim - da popunim obrazac za registraciju sajta i rečeno mi je da sajt neće odmah biti registrovan, da imam strpljenja dok ga oni provere da nije opet rad nekok bot-a i da je sve u redu. Međutim, ne piše koliko se prosečno čeka na to i evo već 3.-4. dan kako sam prijavio sajt na Google i Yahoo i još uvek se nisu registrovali.

Koja su vaša iskustva u radu sa ovim stvarima? Koliko dugo ste vi čekali da se vaš sajt prijavi?
 
Pa ono, doduše, ogradili su se lepo na samom startu rekavši da ne znaju koliko dugo će trajati taj proces, ali i da ne postoji garancija da će ga prijaviti uopšte. Izgleda da dobijaju mnogo lažnjaka pa im je ovo neki sistem kontrole. Izgleda da ću morati da pokušam još nekoliko puta, možda oni tako vide koji su sajtovi "oni pravi".
 
cvele2

odi na webmaster tool

google.com/webmasters

loguj se preko gmaila

tamo u webmaster toolu pokupi string za meta tag ili fajl za root sajta kojim verifikujes vlasnistvo svog sajta
uradi xml sajt mapu i dodaj je za svoj sajt
nakon par dana ce poceti indexiranje od strane google ako postoji iole relevantan sadrzaj na sajtu

drugi nachin je preko "link bate" (link mamac)

napravish blog na bloggeru. postavish neshto sadrzaja na taj blog, linkujes sa bloga svoj sajt onda pingujes blog na kping.com i chim google bot natrci na stranicu preci ce odatle na sam sajt

ili nadji

addweb website promoter
ili
internet business promoter

opalis profil za svoj sajt kliknes submit i posle dva tri dana botovi ce poceti da udaraju po serveru

.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top