Genetika

AleX

Ističe se
Poruka
2.501
IV sam razred medicinske skole, opsti smer, i zanima me genetski inzenjering.
Da li prvo treba da upisem obican med. fakultet, ili ima neki poseban smer, pa specijalizacija?
Kako to ide?
Ako nema u BG-u, ima li negde u inostranstvu?
 
hm po meni najbolje ti je molekularna biologija pa kasnije da se usmerish na genetiku jer cesh imati fantasticno znanje iz svih oblasti biologije pogotovo fiziologije a josh cesh imati direktan dodir sa nashim najvecim geneticarima.
 
Ili medicina,ili molekularna biologija.Mada,ako hoces da ides posle u inostranstvo,onda je svakako bolja molekularna.Ako zavrsis medicinu,morao bi da ides na magistarske studije,jer ne postoji neka priblizna specijalizacija,a mislim da humanu genetiku na med faxu predaju biolozi,ali naravno doktori biologije.
 
hm pa vidi medicina je nekako prevelika bolast za genetiku i cak da bude sve u najboljem redu a to znaci da sve zaveshi u roku i ode na specijalizicaju iz genetike koja postoji kod nas, ali eto nash fax vishe nigde nije priznat cak ni Arapske zemlje ga vishe ne priznaju kao poslednje koje su ga priznavale. Zato mislim da je bolje molekularnu ili opshtu pa da se kasnije opredeli za genetiku jer ce imati ogrnono znanje iz fiziologije i genetike ali ne samo kod coveka vec i kod drugih organizama. A i mislim genetike? Pa ta oblast je toliko aktuelna da ima toliki broj experata i zaista treba da se trudi da uspe, jer eto svaki drugi zeli da postane geneticar.

Zaboravih reci, na medicini na studijama genetike je vrlo nevazan predmet obraduje se 1 semestar i ne vishe na studijama, da ti ne pominjem da vezbe iz tog predmeta bukvalno nemash, znaci nikakvo prakticno znanje koje bi imao da upishesh biohemiju ili molekularnu.

Ali na kraju krajeva izbor je na tebi.
 
IV sam razred medicinske skole, opsti smer, i zanima me genetski inzenjering.
Da li prvo treba da upisem obican med. fakultet, ili ima neki poseban smer, pa specijalizacija?
Kako to ide?
Ako nema u BG-u, ima li negde u inostranstvu?

Upisi molekularnu u Beogradu, nekada je od trece godine postojao smer geneticko inzinjerstvo, ne znam kako je sada posle Bolonje....inace, ako zelis time da se bavis, znaci "pure inzenjering", toga ti kod nas nema, mozda nesto malo na IMGGI, ako si se na to nalozio/a na osnovu filmova (ko i vecina nas :)), onda odmah u inostranstvo, tamo imas SF nauku, ovde nista....
 

Back
Top