VARALICARENJE

a koliko si puta to sto si procitao primenio na vodi ? Jesi izlazio ove godine na pecanje, jesi li varalicario, ako nisi zastonisi ? ako jesi sta si lovio, kako si to radio, koji stap, koje varalice, koji najlon ....

Prica kao prica nema efekta ako se ne primenjuje u praksi, to znam iz iskustva i mog poducavanje par drugova musicarenju. Odemona igraliste pa masu po ceo dan i idu u aut liniju gore dole .. pa za 2 dana bacaju kao profesionalci ..

tako da moras malo da opises tvoj problem ako postoji, a ja mislim da je samo neaktivnost u pitanju ;)
 
U poslednje vreme cesto izlazim na vodu . Pecam na Savi . Prosetam od Stenke do Brankovog mosta , pa nazad . Sem stukica (koje sam vratio u vodu) nista znacajnije nisam upecao .Zelim da upecam smudja . Mislim da je problem u tome sto nisam siguran u to sto radim . Po pisnju bi trebalo da je dzigovanje najefikasniji nacin pecanja smudja na varalicu . Ja nikog nisam video da na taj nacin vozi varalicu (ovde gde ja pecam - varalicarim) . Svi voze pravoliniski . I koga ja sad da imitiram ? U sporijim tokovima (odmah posle stenke , sumice) uspevam skolski da provozam tvistera . Kako to da postignem u brzem toku ? Mislim da neka osnovna pravila mora neko da mi pokaze da bih ja mogao da nastavim sa stvaranjem svoje teorije . Mozda i nije to tako lose sto ja radim , ali nemam samopouzdanja .


Da nema neko video lekcije ?
 
Poslednja izmena:
U poslednje vreme cesto izlazim na vodu . Pecam na Savi . Prosetam od Stenke do Brankovog mosta , pa nazad . Sem stukica (koje sam vratio u vodu) nista znacajnije nisam upecao .Zelim da upecam smudja . Mislim da je problem u tome sto nisam siguran u to sto radim . Po pisnju bi trebalo da je dzigovanje najefikasniji nacin pecanja smudja na varalicu . Ja nikog nisam video da na taj nacin vozi varalicu (ovde gde ja pecam - varalicarim) . Svi voze pravoliniski . I koga ja sad da imitiram ? U sporijim tokovima (odmah posle stenke , sumice) uspevam skolski da provozam tvistera . Kako to da postignem u brzem toku ? Mislim da neka osnovna pravila mora neko da mi pokaze da bih ja mogao da nastavim sa stvaranjem svoje teorije . Mozda i nije to tako lose sto ja radim , ali nemam samopouzdanja .


Da nema neko video lekcije ?

Nema kasete koja bi te podučila
Moraš ruku da istreniraš, kaka da vodiš varalicu, da razlikuješ sastav dna, da razlikuješ kamen od udarca smuđa.... ima iha ha da se uči.
A druga stvar, smuđa ne možeš da pecas svuda, on traži mesto, zaklon, kamenja, panjeve, kaskade, gde je mulji ili trava tu i ne pokušavaj.
Onda težina glave, koju koristiš, dali je primerna brzini toku vode....
Ima puno toga, štap mora da je oštar i dobro izbalansiran ili odoše zglobovi.....itd
 
Ako se dobro sećam, štap bi trebao da bude A ili B akcije (znači da se ne savija, negoli vrh i eventualno nešto još malo).
Mladi smuđ se može zahebati i da se zauka na varalicu: tad ćeš imati udarac sličan štuki.
Malo stariji, veći (oni koje ti vijaš ;)) oni samo lagano uzmu varalicu, pa ti kad povučeš, imaš osećaj kao da si zakačio kamen. E, sad. Samo iskustveno možeš skontati šta je kamen a šta smuđ... Nažalost (tvoju, ja sam moju školu ostavljanja gumenjaka i voblera prošao) to moraš sam shvatiti... Voli kamen. U NS-u se lovi na keju, noću... Sad ćemo krenuti da ga ganjamo... Njega i štuku. Na različitim mestima, naravno (jer imam osećaj da bi se javio neko ko bi mi rekao da sam budala ako vijam štuku i smuđa na istom mestu...)
Ako ga loviš noću, preporučujem providno drečave twistere (zeleno, žuto...)
Šedovi sa repom (beli, crni)...
To su oni koji su mi donosili uspeh (ne samo meni, već većini na keju-svi imamo iste)...
Voblere ostavljam za sebe- oni donose velike komade. :D
Mora po koja tajna i sama da se sazna... Toliko od mene.
 
Jel mogu ja nekako da dodjem do nekih o lovu smudja ?

Kad je vec ovaj tip oziveo temu,kako ti sada ide smudjolov,i ja sam bas u slicno vreme poceo da dzizujem smudja i za ovo vreme sam se vec izvezbao i nasu i Rusku skolu dzigovanja,koristim stap Antares AX300MH tb15-40gr naravno vrsne akcije i Daiwu SOL 3000 sa PowerPro pletenicom od 15lb (0,19mm,neka je malo jaca ako udari somce i jer cesto stavim i vobler na nju pa da lakse otkacim) a napravio sam finu kolekciju silokonaca tipa shad,tvister i shad-tvister raznih firmi tipa Orka,Konger,Relax,Fin-S...
A filmova ima po torentima koliko hoces,trazi naziv Zander jer domacih skoro da nema,mada braca Rusi imaju tonu filmova pa obavezno koristi i naziv Sudak u pretrazi,ako pak nemas brzi net organizovacemo da ti neko od nas posalje neki film! :)
Pozdrav :cool:
 
Poslednja izmena:
Moj savet za smudja:
Dubina,potopljeno stablo ili tako nesto,tvister(ili neka druga jeftina varalica) jer ako hoces da upecas smudja,moras da pecas kod takvih zajebanih mesta jer ih tamo ima najvise...
 
I kameno dno je maltene pravilo,kao kod pastrmke i jos nekih vrsta bele ribe,ne vole mulj ili ih ja maltene nisam nikad hvatao niti sam cuo da ih tu neko hvata?
Sto se varalica tice nisu samo silikonci dobri kao jeftine varalice jer nekad oni nisu dobri za neku odredjenu lokaciju,vreme (sumrak i prvi mrak pogotovo sad leti kad se odignu na povrsinu) ali ima raznih jeftinih voblera kod nas za takve situacije,jedan jako popularan je Calypso Fantom 6 u SFC boji,Rapale Originali takodje iako su nesto skuplji ali su univerzalni...
Pozdrav :cool:
 
To jeste tacno ali posle mresta bele ribe,grabljivice dolaze na ivicu drezge i mulja da se hrane, ja sam bas pre par dana loveci stuku na kedera u travi ulovio lepog smudja.
 
Poslednja izmena:
Mozda na stajacicama ali to kod mene nije cest slucaj jer ga pouzdano ima samo u jednom jezeru,i to retko,na V.Moravi nema drezge a i muljevito dno je relativno retko tako da ga trazimo na kamenitom dnu,gde pouzdano ima prepreka i panjeva,jos ako voda kovitla blago... milina!
Pozdrav :cool:
 
мрзи ме дачитам све што сте писали,али смуђа ћеш тешко добтити око Бранковог моста ако не знаш једну микролокацију на пола саве (метар са метар) где га има,и тао највише зими... А код железничког га има нешто,такође и код газеле са леве стране,док са десне стране сам више добијао штуку.... Али то су све смешно лоши терени...
 

Back
Top