Kako to?

otkud znate to što znate

  • znam sve od babe

  • lično vido/vidla vaskrsenje i druga čudesa

  • navukla me cura

  • reko mi bog (ovo je opcija samo za ristu-b)

  • učio/la/lo na veronauci

  • nisi potrefiJo i drugi neprijateljski odgovori


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

gost 133940

Elita
Poruka
23.648
Ima ovde sveta koji je veoma nepoverljiv prema naučnim tvrdnjama. Zapravo, i sam spadam među njih. Dok me ne ubede u suprotno.
Ima, kažem, ljudi koji mudro ističu "pokaži mi". Ne veruju ni najjednostavnijim proverenim, proverljivim činjenicama. I neće da poveruju, takoreći skroz. Ni kad im pokažeš.
Isti ljudi s druge strane, bezrezervno prihvataju sve što kaže crkva. Ne biblija. Nego, ovaj ili onaj sabor kojekakvih ljudi i tako.
I, meni ovo sad dođe kao nekakva protivrečnost koju bi ja da iščačkam i izvedem na čistac pomoću ankete.
Znači to - kako to. :rumenko:
Jedino što ne umem da postavim anketu, pa pričajte onako, nasuvo :)
 
Ima ovde sveta koji je veoma nepoverljiv prema naučnim tvrdnjama. Zapravo, i sam spadam među njih. Dok me ne ubede u suprotno.
Ima, kažem, ljudi koji mudro ističu "pokaži mi". Ne veruju ni najjednostavnijim proverenim, proverljivim činjenicama. I neće da poveruju, takoreći skroz. Ni kad im pokažeš.
Isti ljudi s druge strane, bezrezervno prihvataju sve što kaže crkva. Ne biblija. Nego, ovaj ili onaj sabor kojekakvih ljudi i tako.
I, meni ovo sad dođe kao nekakva protivrečnost koju bi ja da iščačkam i izvedem na čistac pomoću ankete.
Znači to - kako to. :rumenko:
Jedino što ne umem da postavim anketu, pa pričajte onako, nasuvo :)

Negde na Prirodne nauke/Evolucija vs kreacija postavio sam pitanje endonucleasi baš ovo što si ti istakao kao čudo: zašto ljudi ne veruju naučnim činjenicama a veruju u tamo neke biblijske tekstove koje su pisali verski zanešenjaci a naučne neznalice. Na moju žalost nisam mogao da pronađem njegov odgovor iako sam dugo preturao po temi. Ali potrudiću se.
Inače i meni je jako čudno da su ljudi toliko lakoverni kada su u pitanju religijske stvari a skeptični kada je nauka u pitanju. Ristob je to prosto objasnio -trigerom (u prevodu: kvrcne nešto u glavi).
 
" Svi su putevi isti - nikud ne vode. Jedan put je samo jedan put. Ako osećaš da ne bi trebalo njim da pođeš, onda nipošto ne smeš ostati na tom putu. Postavi sebi jedno pitanje : Ima li ovaj put srca? Ako ga ima, to je dobar put, ako ga nema, ne valja. Ni jedan ni drugi nikuda ne vode ali jedan ima srca a drugi nema. Na jednom je putovanje radosno, dok god se po njemu krećeš, dok god si s njim sjedinjen. Drugi put će te naterati da proklinješ svoj život. Jedan ti daje snagu, drugi ti je oduzima. "

don Huan
 
Пошто се ниси потрудио да ми разјасниш, ја сам ти за сваки случај дала остали непријатељски одговор...:roll:

Vidim da ni ti ne umeš da se igraš ankete.
Znači, ja oću nešto da saznam i postavim anketu, sa idejom da se besplatno dokopam tuđih odgovora. A da je meni jasno, ne bi ni postavljao anketu. :mrgreen:
 
zazi,zar nisi do sada shvatio?
za nauku treba dokaz(ponovo i ponovo.....i tako u nedogled) a za veru treba samo slepo verovanje......a ne dokaz...
hiljadu puta su ti to objasnili....hoces li zapamtiti vise? :lol:
:cmok:
 
Bila je ovakva tema..cini mi se da se zvala Zasto verujete u boga..
Sta ocekujes?Da ti ovih 50% kaze zasto veruje,pa da svi kolektivno pocnu da se smeju ili nesto drugo?

Ovo poslednje zaista ne. Smejurija je na temi sa evolucijom.
A šo sam meto temu? Mislio sam da će da vidi eremita, pa će da se uneredi kako imam mnogo bombonica. :mrgreen:

Ozbiljno govoreći, interesovalo me je koji su izvori verovanja. Možda je trebalo da postavim ozbiljnije temu, al imam taj problem da ne umem da postavim ozbiljnije temu. :)
 
Ovo poslednje zaista ne. Smejurija je na temi sa evolucijom.
A šo sam meto temu? Mislio sam da će da vidi eremita, pa će da se uneredi kako imam mnogo bombonica. :mrgreen:

Ozbiljno govoreći, interesovalo me je koji su izvori verovanja. Možda je trebalo da postavim ozbiljnije temu, al imam taj problem da ne umem da postavim ozbiljnije temu. :)
Зато си и добио десет непријатељских одговора...:mrgreen: :lol:
 
Kao sto se moze "dokazati" da je covek nastao od majmuna moze se "dokazati" da je nastao i od svinje(na pr. zubi svinje i coveka su mnogo slicniji od zuba majmuna i coveka). Razmislite o tome............mozda cete naci da je bas neki vas daleki predak bio neki pametni prasac koji se da bi lakse primetio opasnost od grabljivica popeo na dve noge.......dalje je sve slicno....naucno dokazano........
Zalazem se da se naucno dokaze bajka o tri praseta!!!
 
Poslednja izmena:
Kao sto se moze "dokazati" da je covek nastao od majmuna moze se "dokazati" da je nastao i od svinje(na pr. zubi svinje i coveka su mnogo slicniji od zuba majmuna i coveka). Razmislite o tome............mozda cete naci da je bas neki vas daleki predak bio neki pametni prasac koji se da bi lakse primetio opasnost od grabljivica popeo na dve noge.......dalje je sve slicno....naucno dokazano........
Zalazem se da se naucno dokaze bajka o tri praseta!!!

al si sad lupio :rotf::rotf::rotf:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top