FOTOSTRIP

SRPSKI CAR

Početnik
Poruka
27
KAO MALI VOLEO SAM STRIP, I MASTAO DA POSTANEM CRTAC STRIPA. JEDNOG DANA SAM UVIDEO DA MOJI CRTEZI NISU DOVOJNO DOBRI, I DA NIKADA NECU POSTATI ONO STO SAM ZELEO. I TAKO JE MOJA PRVA LjUBAV OTISLA. MNOGO GODINA KASNIJE PCEO SAM DA SE IMTERESUJEM ZA FOTOGRAFIJI, KOJA ME SVE VISE ZAOKUPJA, ALI STARU LjUBAV ZABORAVA NEMA. VOLEO BI DA SPOJIM FOTOGRAFIJU I STRIP. CRTACI- TEORETICARI- ENTUZIJASTE- AMATERI- ISTORICARI STRIPA OD VAS OCEKUJEM PODRSKU,VASE MISLjENjE SAVETE I SKUSTVA. PZDRAV SVIMA
 
Za pocetak sam ovo nasao na netu.
 

Prilozi

  • fotostrip 1.jpg
    fotostrip 1.jpg
    114,7 KB · Pregleda: 21
Iz knjige
VEK STRIPA U SRBIJI (Zdravko Zupan, SKC Pancevo 2007):


"Александар Саша Бизетић, пионир фотострипа

Од 1955. па све до 1968. када је дефинитивно престао да се бави овим послом, Саша Бизетић је реализовао 23 фотострипа. Од тога су 22 објављена или као комплетне свеске или у наставцима, а по некима су рађени и објављени цртани стрипови. Бизетић је радио као слободни уметник. Режирао је све — 23, а снимио 21. Фотострип је изискивао сценарио, режију, фотографију, монтажу, сценографију, костиме, што је углавном Бизетић радио, односно организовао сам. Сећајући се овог раздобља свог живота, Бизетић је својевремено изјавио: „Када сам почео да се бавим фотострипом, или како ја то више волим да кажем фотофилмом, мислио сам да је то моја, потпуно оригинална идеја, и нисам ни сањао да је у Италији и Француској већ постојала читава индустрија те врсте. Такође, нисам слутио да ће ми та нова пасија одузети времена и здравља“.

Већина Бизетићевих стрипова ређена је са тематиком из НОБ-а: „Доживљаји Николетине Бурсаћа“, „Поздрав празнику“, „Птице буре“, „Живот за слободу“, „Жицар у акцији“, „Скојевци из мале луке“ и др. Највише издања, преко десет, доживео је његов фотострип „Детињство друга Тита“. Поред тога реализовао је стрипове „Дечаци Павлове улице“ по роману Ф. Молнара, „Мексиканац“ по приповетци Џек Лондона, „Том Сојер и Хак Фин“ по чувеном роману Марк Твена. Овај последњи откупило је загребачко предузеће „Младост“, али никад није издат. Године 1968. Саша Бизетић потпуно разочаран напушта рад на фотострипу."
 
Ne moras to da radis... ;)

Tvoj spas lezi u sledecem: Photoshop, filter - fresco... Ja sam od fotografija pravio stripove i izgledaju manje vise kao nacrtani... ;) za sada imam dva stripa uradjena na taj nacin...

Probaj daje dusu stripu ;) pa ako ti se ne svidi ti pravi fotostripove
 

Back
Top