Laptop ili Desktop??

Laptop ili Desktop?

  • Laptop

    glasova: 12 38,7%
  • Desktop

    glasova: 19 61,3%

  • Ukupno glasova
    31
  • Anketa je zatvorena .
nerazumem zasto ljudi sline za laptopovima,sa moje strane gledista to je japi sr**e,
1.upola su sporiji od deskova
2.manje prostora za nadogradnju
3.ogranicen na bateriju
4.ekrane da i ne pominjem 15" ili 17" naspram npr.29"
6.za the best na trzistu kupis spejs satl za sto
itd..
tako da ja stvarno ne razumem ljude koji glume ludilo sa ACEROM od 300 jevreja i ekr.od 2",ali ovce su uvek bile za shishanje.
iz svega ovoga izuzimam profesionalce koji STVARNO nesto rade.
 
nerazumem zasto ljudi sline za laptopovima,sa moje strane gledista to je japi sr**e,
1.upola su sporiji od deskova
2.manje prostora za nadogradnju
3.ogranicen na bateriju
4.ekrane da i ne pominjem 15" ili 17" naspram npr.29"
6.za the best na trzistu kupis spejs satl za sto
itd..
tako da ja stvarno ne razumem ljude koji glume ludilo sa ACEROM od 300 jevreja i ekr.od 2",ali ovce su uvek bile za shishanje.
iz svega ovoga izuzimam profesionalce koji STVARNO nesto rade.


pa bash i nije "japi sranje"... mislim slazhem se da je desktop mnogo isplativiji, ali i laptop ima svojih prednosti...
 
1.upola su sporiji od deskova
Nisu, mnogi novi laptopi su mnogo brži od mnogih desktopa. Zaglavio si se u kasnim devedesetim.

2.manje prostora za nadogradnju
Kakvu nadogradnju? Danas ljudi bacaju desktope i kupuju nove. Eventualno neko, nekad doda malo RAM-a, ili stavi veći HDD, ali to se može i na laptopu. Prošla su vremena kad je konfiguracija trajala 10 godina.

3.ogranicen na bateriju
Nije. Ima bateriju, ali ima i struju. Desktop samo ima struju. To je 2:1 za laptop.

4.ekrane da i ne pominjem 15" ili 17" naspram npr.29"
m-da, u Srbiji sve tridesetica do tridesetice. (FYI, 29-ke ne postoje) Prosečan srpski desktop i dan danas koristi 19-icu u rezoluciji 1280x1024 ili slično, mnogi laptopi danas imaju takvu ili bolju rezoluciju. Druga stvar, svaki laptop ima i izlaz za eksterni monitor, tastaturu i miša, i mnogi korisnici (evo npr. ja) kad sednu za sto, uštekaju laptop u 24", a kad treba da idu, stave laptop u torbu i voze. To može sa desktopom, samo sutra...

Dalje, da ne pominjem ovo što sam već pomenuo, da je pravo uživanje izvaliti se na kauč i dnevnoj sobi, staviti laptop na krila i raspravljati se sa kojekakvim "know-all" ekspertima koji verovatno nikad nisu ni koristili laptop.... (To je kao ono kad su pitali seljaka da li bolji IMT ili Ferrari, a on kaže "...ebeš Ferarija, sa njim ne mogu da orem njivu...")
 
1.upola su sporiji od deskova
Nisu, mnogi novi laptopi su mnogo brži od mnogih desktopa. Zaglavio si se u kasnim devedesetim.

2.manje prostora za nadogradnju
Kakvu nadogradnju? Danas ljudi bacaju desktope i kupuju nove. Eventualno neko, nekad doda malo RAM-a, ili stavi veći HDD, ali to se može i na laptopu. Prošla su vremena kad je konfiguracija trajala 10 godina.

3.ogranicen na bateriju
Nije. Ima bateriju, ali ima i struju. Desktop samo ima struju. To je 2:1 za laptop.

4.ekrane da i ne pominjem 15" ili 17" naspram npr.29"
m-da, u Srbiji sve tridesetica do tridesetice. (FYI, 29-ke ne postoje) Prosečan srpski desktop i dan danas koristi 19-icu u rezoluciji 1280x1024 ili slično, mnogi laptopi danas imaju takvu ili bolju rezoluciju. Druga stvar, svaki laptop ima i izlaz za eksterni monitor, tastaturu i miša, i mnogi korisnici (evo npr. ja) kad sednu za sto, uštekaju laptop u 24", a kad treba da idu, stave laptop u torbu i voze. To može sa desktopom, samo sutra...

Dalje, da ne pominjem ovo što sam već pomenuo, da je pravo uživanje izvaliti se na kauč i dnevnoj sobi, staviti laptop na krila i raspravljati se sa kojekakvim "know-all" ekspertima koji verovatno nikad nisu ni koristili laptop.... (To je kao ono kad su pitali seljaka da li bolji IMT ili Ferrari, a on kaže "...ebeš Ferarija, sa njim ne mogu da orem njivu...")
ti si zaglavio,koji lap moze da nagur klok na 4ghz ili vise?
a promena graficke,procesora,napajanja da mozes klokovati itd..nesto i nevidim pored puta gomile
da ali cim si prikacen na struju to vise nije prenosiv
ja licno imama 29",a ti kad ga prikacis na eksterni to vise nije lap nego desk
za dalje nemam reci seljaku je naravno bolji imt nego fer. jer sa njim lovu zaradjuje.
naravno ako neko ima love na pretek kupice lap i desk ali da nemam desk a da izdvojim par stotina ili hiljada evra za lap to licno ja ne bi.
a ti sedi i dalje na kaucu a ja cu za stolom.
 
a ti sedi i dalje na kaucu a ja cu za stolom.
Ako ti imaš više od 12 godina, onda stvaaaarno.

Koji to model imaš 29-ke, baš nas sve ovde interesuje, pošto ja to još nisam video u prodaji.

Kakvi bre gigaherci i klokovanje? Ko se još pali na gigaherce, opet si se zaglavio u devedesetim... pa Core2 na 2.0GHz je brži nego Norhtwood na 4GHz... Više se ne gleda broj gigaherca, već arhitektura procesora...
 
Pa to je wide screen laptop u WSXGA+ rezoluciji (i to prošlogodišnji model koga sad zamenjuju serije 500 W i T klase). Ja sve vreme i pričam da se UGA više ne pravi, da su ih zamenili ekrani sa W rezolucijama... pogledaj malo pažljivije šta si poslao.

Inače, ima još gomila proizvođača koji rade WSXGA+ u 15.4. To nije nikakva novost, postoje čak i WUXGA monitori sa tom dijagonalom.

Možeš ti i bolje... :klap:
 
Pa to je wide screen laptop u WSXGA+ rezoluciji (i to prošlogodišnji model koga sad zamenjuju serije 500 W i T klase). Ja sve vreme i pričam da se UGA više ne pravi, da su ih zamenili ekrani sa W rezolucijama... pogledaj malo pažljivije šta si poslao.

Inače, ima još gomila proizvođača koji rade WSXGA+ u 15.4. To nije nikakva novost, postoje čak i WUXGA monitori sa tom dijagonalom.

Možeš ti i bolje... :klap:

imam 2 vaka za prodati pa ako ima zainteresovanih
bili bi negdje oko 2800km
ili oko 1400 e
 
Ja danas kupio jedan Dell Studio 1735, ekran 1920x1200, a za sutra treba da nađem još jedan, sa 15" ekranom doduše. Šta nudiš? :-)

Dell Inspirion 1501 15'4 ajrland made;)
U originalu dosho sa hdd80gb i 1gb ram... ja ga malo proshirio... pa sad ima 160gb i 2.5gb... a procesor je amd athlon64 x2...
Ma malo mi falilo bash taj studio da uzmem, ali... odluchih se za lenovo... :mrgreen:
 

Back
Top