Nosaci aviona

...moze rs umesto yu na pocetku...

Da li ima neko na ovom forumu koji nije cuo za komande COPY i PASTE?
Obzirom da sam koristio navedene komande odatle i ono yu umesto sadasnjeg rs.
Ne vidim razlog za takvo pitanje odnosno obzirom da sam naveo izvor podatka nije umesno menjati nesto,
A posto si ti velika SRBENDA onda izvini ako te je ono yu uvredilo pokusacu da na celom netu to zamenim sa nama dragim RS:D[/QUOTE]


Sorry, pogresno si razumeo...to sto sam napisao "moze rs umesto yu na pocetku" se nije uopste odnosilo na bilo sta sto si ti napisao vec na moju (verovatno neuspelu) salu sa adresom virtuelnog foruma yu.humor.vic.gluposti.
 
Ej,pa gde ste otisli.?
Kopam tako po literaturi i evo na sta naleteh:
http://www.download.cg.yu/?akcija=vijest&id=1062
a posto ima i nevernih toma evo i link na nekom jeziku koji ni malo ne lici na srpski
http://www.dailymail.co.uk/news/art...ercise-leaving-military-chiefs-red-faced.html

Mozda ce mnogi reci da sam dosadan ali ako je ovo stvarno,i ako je uz to i dizelka izronila pored zastite nosaca, i to jos kineska....pa mislim:dash:
TEX707 nemoj samo da kazes da su i podmornicu pratili:D

Naravno da nisi dosadan, samo pokusavas biti zanimljiv na tebi svojstven nacin.Sta si zeleo da dokazes ovom primerom?
Evo jos jedan primer mada nisam ljubitelj SAD.Prilikom manevara kad je potonuo Kursk navodno je doslo do sudara Kurska i podmornice klase losa Angeles USS Memphis.Ta podmornica ja zatrazila ubrzo nakon udesa Kurska hitan prijem u jednu Norvesku luku radi hitne sanacije,znaci ima tu nesto,mozda?Kako sad pa to manevri gomila ruskih brodova i u tako plitkom moru poput Barencovog podvuce im se jedna klase Los Angeles.To je zvanicna ruska tvrdnja,a posle toga povuku iz upotrebe torpeda na vodonik peroksid.I sta sad, mogla je da potopi Kuznjecova jedini nosac u ruskoj mornarici?Jel bio neko sa pdf tamo pa da zna sta se desavalo kao i sa preletom Tu95?
Pa sta onda ako je kineska?Da bi nekog otkrio taj neko mora da napravi gresku,krupnije greske lakse otkrice,manje greske ili raditi tako reci bez gresaka, i tesko je neprijatelja otkriti.Mora se sklopiti puno toga u jednu celinu da bi nesto uspelo.Pa porediti Tu95 i podmornicu je veoma neozbiljno.Tako reci glupo je stavljati ta dva primera u jednu ravan.
Znas li uopste koliko je puta mogao biti torpedovan nosac aviona bilo koje zemlje koje ih poseduju od bilo cije strane.Hocu reci koliko je puta Kuznjecov ili neki Britanski,Francuski mogao dobiti pogodak a da to posada nije ni znala?Bez veze je davati takve primere uz sarkasticne komentare,i onda kao prozivati druge sa pdf.
Ljudski faktor iznad tehnike.
Inace veoma lepo sto si postavio one statisticke podatke sa fotografijama nosaca aviona,respect:ok:
Pozdrav
 
Kako sad pa to manevri gomila ruskih brodova i u tako plitkom moru poput Barencovog podvuce im se jedna klase Los Angeles.To je zvanicna ruska tvrdnja,a posle toga povuku iz upotrebe torpeda na vodonik peroksid.I sta sad, mogla je da potopi Kuznjecova jedini nosac u ruskoj mornarici?Jel bio neko sa pdf tamo pa da zna sta se desavalo kao i sa preletom Tu95?
Pa sta onda ako je kineska?Da bi nekog otkrio taj neko mora da napravi gresku,krupnije greske lakse otkrice,manje greske ili raditi tako reci bez gresaka, i tesko je neprijatelja otkriti.Mora se sklopiti puno toga u jednu celinu da bi nesto uspelo.Pa porediti Tu95 i podmornicu je veoma neozbiljno.Tako reci glupo je stavljati ta dva primera u jednu ravan.

Ne znam da li ti je zanimljivo da se upustas u rasprave,ali ne razumem ova tvoja pitanja ili pak ja ne pisem srpskim jezikom.
Pripadnost podmornica,nosaca ili aviona mi uopste nije bila u razmatranju.Dakle mogli su biti i sa marsa.Poenta moje price je to da se svemogucim i svevisnjim super silama desavaju vrlo smesni propusti.
Niko nije poredio podmornicu i avion,vec sam ih naveo samo kao sredstva koja su ukazala na slabosti.
 
Poslednja izmena:
Znas li uopste koliko je puta mogao biti torpedovan nosac aviona bilo koje zemlje koje ih poseduju od bilo cije strane.Hocu reci koliko je puta Kuznjecov ili neki Britanski,Francuski mogao dobiti pogodak a da to posada nije ni znala?Bez veze je davati takve primere uz sarkasticne komentare,i onda kao prozivati druge sa pdf.
Ljudski faktor iznad tehnike.
Inace veoma lepo sto si postavio one statisticke podatke sa fotografijama nosaca aviona,respect:ok:
Pozdrav

E ovo je dobro pitanje, na koje mi veruj znam odgovor.I upravo zato sto znam zato sve ovo i navodim.
Ne prozivam ja ljude sa foruma mada to mozda tako i izgleda-oni se sami prozivaju i tvrde nesto,a kao sto sam rece nisu ni bili blizu tih dogadjaja.
Ja nikada nisam tvrdio da je neko nekog pratio od uzletanja ili da nema sanse da se podvuku podmornice itd....
Kao covek koji je dosta proveo na visokosofisticiranoj tehnici takvog tipa dajem sebi za pravo da se takvim likovima nasmejem,ali daleko od toga da je to sarkasticno,mozda samo sa malom dozom ironije.
 
Poslednja izmena:
Kako sad pa to manevri gomila ruskih brodova i u tako plitkom moru poput Barencovog podvuce im se jedna klase Los Angeles.To je zvanicna ruska tvrdnja,a posle toga povuku iz upotrebe torpeda na vodonik peroksid.I sta sad, mogla je da potopi Kuznjecova jedini nosac u ruskoj mornarici?Jel bio neko sa pdf tamo pa da zna sta se desavalo kao i sa preletom Tu95?
Pa sta onda ako je kineska?Da bi nekog otkrio taj neko mora da napravi gresku,krupnije greske lakse otkrice,manje greske ili raditi tako reci bez gresaka, i tesko je neprijatelja otkriti.Mora se sklopiti puno toga u jednu celinu da bi nesto uspelo.Pa porediti Tu95 i podmornicu je veoma neozbiljno.Tako reci glupo je stavljati ta dva primera u jednu ravan.

Ne znam da li ti je zanimljivo da se upustas u rasprave,ali ne razumem ova tvoja pitanja ili pak ja ne pisem srpskim jezikom.
Pripadnost podmornica,nosaca ili aviona mi uopste nije bila u razmatranju.Dakle mogli su biti i sa marsa.Poenta moje price je to da se svemogucim i svevisnjim super silama desavaju vrlo smesni propusti.
Niko nije poredio podmornicu i avion,vec sam ih naveo samo kao sredstva koja su ukazala na slabosti.

Razuemo si pitanje.Znaci verovatno je jedna klase los Angeles pratila ruske vojne manevre prilikom potonuca Kurska,znaci li to da su Rusi nesposobni da otkriju jednu podmornicu na njihovim manevrima?Ovo gore je zato sto imas obicaj da jednu stranu prikazujes kao "smesnu".Prvo primer sa Tu95,pa onda sa ovom podmornicom.Pristrasan si mozda to i neprimetis.
 
E ovo je dobro pitanje, na koje mi veruj znam odgovor.I upravo zato sto znam zato sve ovo i navodim.
Ne prozivam ja ljude sa foruma mada to mozda tako i izgleda-oni se sami prozivaju i tvrde nesto,a kao sto sam rece nisu ni bili blizu tih dogadjaja.
Ja nikada nisam tvrdio da je neko nekog pratio od uzletanja ili da nema sanse da se podvuku podmornice itd....
Kao covek koji je dosta proveo na visokosofisticiranoj tehnici takvog tipa dajem sebi za pravo da se takvim likovima nasmejem,ali daleko od toga da je to sarkasticno,mozda samo sa malom dozom ironije.

Da, izgleda zato sto posle komentara stavljas gomilu samjlija,nije korektno.
Postujem tvoje znanje,ali kao neko ko je proveo dosta vremena na sofisticiranoj tehnici daleko bi bilo upecatljivije komentarisati bez podjebavanja drugih.Treba zadrzati neki nivo i ako su ti neki komentari "smesni"budi laf,car,kralj izaberi, predji preko toga.
Malo je na ovom pdf strucnih lica, daj mu neku dozu sarma i ozbiljnosti;)
u svakom slucaju pozdrav.
 
Razuemo si pitanje.Znaci verovatno je jedna klase los Angeles pratila ruske vojne manevre prilikom potonuca Kurska,znaci li to da su Rusi nesposobni da otkriju jednu podmornicu na njihovim manevrima?Ovo gore je zato sto imas obicaj da jednu stranu prikazujes kao "smesnu".Prvo primer sa Tu95,pa onda sa ovom podmornicom.Pristrasan si mozda to i neprimetis.

Pa naravno da sam pristrasan- KO NIJE ZA SEBE NIJE NI ZA DRUGE
Kao sto rekoh nista nije savrseno i ne zelim vise o rusko americkom odnosu-dosadno je.A ako mozes da primetis radi se o ruskom avionu i kineskoj podmornici.Da je nesto slicno uradila recimo Indijska podmornica i nju bih uzeo u razmatranje.
Ovo sto ti navodis sa LA nema veze sa nosacem aviona tako da to i nisam uzeo u razmatranje.A tu stranu prikazujem smesnu jer se radilo o njihovom oruzju(koristim se ruskom literaturom jer oni za razliku od ovih drugih daju detaljnije opise),a da je to kojim slucajem bilo sa one druge strane imao bih isti stav.;)
Verovatno si me zamenio sa nekim lokal patriotom sa ove teme.
 
Da, izgleda zato sto posle komentara stavljas gomilu samjlija,nije korektno.
Postujem tvoje znanje,ali kao neko ko je proveo dosta vremena na sofisticiranoj tehnici daleko bi bilo upecatljivije komentarisati bez podjebavanja drugih.Treba zadrzati neki nivo i ako su ti neki komentari "smesni"budi laf,car,kralj izaberi, predji preko toga.
Malo je na ovom pdf strucnih lica, daj mu neku dozu sarma i ozbiljnosti;)
u svakom slucaju pozdrav.

Probaj to ovako da sagledas:
-pricas kravi da ne ide u detelinu,jer ce joj posle toga biti lose,pa je lepo i pomazis i potapses a kad ona ode u tu istu detelinu cim si se okrenuo.
-udaris kravu stapom kad krene u detelinu i nece nikada vise

Tako je i sa nivoom na ovom forumu.Napises nesto vrlo ozbiljno i onda se pojavi neki strucnjak koji te napljuje ,jer njemu je reko komsija kojem je zet imao prijatelja koji je radio....Probas toj istoj personi da objasnis kako je to sto on govori vrlo smesno i da to nije tako,posaljes mu to naravno privatnom porukom da ga ne blamiras pred ostalima, a on to bukvalno prekopira i pred svima ti kaze kako si ovo,ono i kako da znas bolje kad je njemu covek pricao.
E to i nije problem,budala manje vise, samo sto su se njemu pridruzilo jos 10 takvih i ma kakav bio laf,car ,kralj skoka u dalj ode mast u propast.
Tako ako hoces da se drzimo nivoa bezi sa foruma jer o kom nivou govorimo kada se pojedinci ismevaju Vujakliji o ostalom da ne govorimo.
"S kim si takav si"
 

Back
Top