Slobodna volja - stvarno?

Your discussion mojo is weak today Mito.... ovo što si sad rekao je početnička greška, školski primer logičke anomalije "Reductio ad Hitlerum".

Pročitaj malo više o tome:
http://en.wikipedia.org/wiki/Reductio_ad_Hitlerum

Само ти уживај и настави да ...



Видиш... грок-грок... за њу је највећа срећа ваљање у сопственим гов*има и блату...
 
Vaspitanje
Učenici jednog poznatog duhovnog učitelja molili su ga da im otkrije svetu molitvu koja može da oživi mrtve.
»Šta biste radili s tako opasnom molitvom?« upitao je učitelj.
»Ništa. Poslužila bi samo da osnaži našu veru«, odgovorio je jedan učenik.
»Prevremena spoznaja nosi veliki rizik«, rekao je učitelj.
»Kada je spoznaja prevremena?«
»Onda kada daje moć onome koji još nije u stanju da kontroliše njenu upotrebu«, odgovorio je učitelj.
Međutim, učenici su i dalje insistirali, tako da im je na kraju, teška srca, sveti čovek poverio tajnu ove molitve, opomenuvši ih da je ne upotrebe olako i bez prethodnih priprema.
Posle nekog vremena, učenici su pošli na izlet i, idući kroz pustaru, videli su gomilu izbelelih kostiju. S lakoćom tipičnom za ljude koji se nalaze u društvu, resili su da oprobaju moć svete molitve, mada se ona koristi samo posle dugih meditacija.
Tek što su izgovorili magične reci, meso je prekrile kosti i preobrazilo ih u dva izgladnela lava koji su napali učenike i rastrgli ih.:sad2:
 
Your discussion mojo is weak today Mito.... ovo što si sad rekao je početnička greška, školski primer logičke anomalije "Reductio ad Hitlerum".

Pročitaj malo više o tome:
http://en.wikipedia.org/wiki/Reductio_ad_Hitlerum


A poneki put upotrebi i Reductio ad Staljinerum :lol:

Kad nema svoje misljenje ni po jednom pitanju.

Na stranu sto je slican po tom pitanju sa Hitlerom,marionetom Geringa i Himlera :lol:
 
Na stranu sto je slican po tom pitanju sa Hitlerom,marionetom Geringa i Himlera :lol:
Primetio sam da su bukači obično glasni dok neko ne izvadi činjenice na sto... Eno ga čovek na drugom forumu objašnjava kako je sveti Vid tradicionalni hrišćanski svetac, verovatno je sa apostolom Pavlom ovce čuvao, a poziva se pri tom na autoritet Milića od Mačve, čuvenog istoričara religije... xexexe
 
Primetio sam da su bukači obično glasni dok neko ne izvadi činjenice na sto... Eno ga čovek na drugom forumu objašnjava kako je sveti Vid tradicionalni hrišćanski svetac, verovatno je sa apostolom Pavlom ovce čuvao, a poziva se pri tom na autoritet Milića od Mačve, čuvenog istoričara religije... xexexe

Ја одем са теме када сматрам да је дискусија завршена - а то што ти и остали авааатари у облику џукела и свиња волите да оговарат као жентураче када неко оде - то само говори нешто о вама...

п.с. јесу или ти то на аваатару социјални или свињски зуби...:lol:
 
Cesto cujem kao izgovor za sve od vernika da ljudi imaju slobodnu volju.

A sta je onda sa slobodnom voljom pri izboru religije?

Rodis se kod oca i majke i onda te oni bez pitanja krste i posle te nauce da treba da verujes u bas tog Boga u kog oni veruju.

Gde je tu slobodna volja?:dontunderstand:

There is no.
Od trenutk kad si rodjen,
Sloboda znači ne osećati nove lance...

Prevod F.Nietzchea
(Putnik i njegova senka, Paideia)

Hitlerova propaganda je nešto drugo...
 
Ја одем са теме када сматрам да је дискусија завршена - а то што ти и остали авааатари у облику џукела и свиња волите да оговарат као жентураче када неко оде - то само говори нешто о вама...

п.с. јесу или ти то на аваатару социјални или свињски зуби...:lol:

to su glanc-novi lepi protetički umjeci :D
pretpostavljam...
 
Cesto cujem kao izgovor za sve od vernika da ljudi imaju slobodnu volju.

A sta je onda sa slobodnom voljom pri izboru religije?

Rodis se kod oca i majke i onda te oni bez pitanja krste i posle te nauce da treba da verujes u bas tog Boga u kog oni veruju.

Gde je tu slobodna volja?:dontunderstand:

Naravno da to nije slobodna volja!

Zato kad odrastes i sazris i pocnes da se brines o sebi onda mozes da izaberes!

z;)
 
Otisli ste u off totalno.

A niko mi ne odgovori na pitanje:

Koliko verujete zbog sebe a koliko zbog toga sto su vam mama i tata rekli da verujete ili zbog straha od bozije kazne?

rodjen sam , zivim i krsten sam kao Pravoslavac....u jednom trenutku zivota sam ipak hteo da vidim ima li necega u ovoj nasoj Veri(Pravoslavnoj) ili je to jos jedna sarena laza(kako kazu-manipulacija)nisam zeleo zbog nekog straha da glumatam nekakvog vernika vec da vidim ima li necega u tome...i shvatio sam...ITEKAKO IMA.....i siguran sam da je ovo pravi put verovanja u Boga....a kad vidim ljude koji lutaju u magli neverja,prigrlim ovu Veru jos jace...i zahvaljujem se Bogu sto sam tu gde jesam....
 
aham
a ti i supruga necete svome djetetu nista pricati o religiji, svetom pismu i armagedonu :) ??
da da
i ono ce kao potpuno cistog razuma moci da izabere :) ?
da da

To je nasa duznost na temelju Biblije gde citamo u Ponovljenim zakonima 6:5-7 :" Voli Jehovu, svog Boga, svim svojim srcem i svom svojom dusom i svom svojom snagom. I neka ove reci koje ti danas zapovedam budu u tvom srcu. Usadjuj u decu svoju i govori onjima kad sedis u svojoj kuci i kad ides putem, kad lezes i kad ustajes."

Opet to nije garancija da ce dete da izabere biblijske principe kao vodic u svom zivotu i moze da izabere da ne bude krsten kao Jehovin Svedok. Jehovini Svedoci ne krstavaju malu decu jer je to nebiblijska praksa.

:lol:
 
Poslednja izmena:
aham
a ti i supruga necete svome djetetu nista pricati o religiji, svetom pismu i armagedonu :) ??
da da
i ono ce kao potpuno cistog razuma moci da izabere :) ?
da da
to sto je neko izlozen nekom uticaju ne umanjuje njegovu moc slobodne volje...

po tome bi ja trebala biti ateista jer je to moj otac :cool:
ili pravoslavne vere jer je najzastupljenija kod srba :cool:
a takodje nisam postala budista iako volim njihovu filozofiju i citala sam takve knjige :cool:


al vidis to mene ne zanima...

znaci i svako ima slobodnu volju ...:manikir:

svako bira u sta ce da veruje i sta ce biti :)
 
to sto je neko izlozen nekom uticaju ne umanjuje njegovu moc slobodne volje...

po tome bi ja trebala biti ateista jer je to moj otac :cool:
ili pravoslavne vere jer je najzastupljenija kod srba :cool:
a takodje nisam postala budista iako volim njihovu filozofiju i citala sam takve knjige :cool:


al vidis to mene ne zanima...

znaci i svako ima slobodnu volju ...:manikir:

svako bira u sta ce da veruje i sta ce biti :)

kako imas iskrivljenu logiku :) hahah
ili se samo pravis naivna :)

to sto je neko izlozen nekom uticaju ne umanjuje njegovu moc slobodne volje...
jok...
uopste
ne blamiraj se :)
 
to sto je neko izlozen nekom uticaju ne umanjuje njegovu moc slobodne volje...

po tome bi ja trebala biti ateista jer je to moj otac :cool:
ili pravoslavne vere jer je najzastupljenija kod srba :cool:
a takodje nisam postala budista iako volim njihovu filozofiju i citala sam takve knjige :cool:


al vidis to mene ne zanima...

znaci i svako ima slobodnu volju ...:manikir:

svako bira u sta ce da veruje i sta ce biti :)

слажем се
 
A ti si Sale pravoslavac zato što si proučio svih par stotina religija pa slobodnom voljom odlučio da je pravoslavlje najbolje. A ne zato što živiš u Srbiji i što su svi oko tebe pravoslavci.

Ajde bre, nemoj mi reći da ti u to zaista veruješ....

делимично си у праву, да сам авганистанац вероватно би био муслиман по вероисповести, али кога заиста интересује религија, питаће се, ма дали је могуће да баш мој народ, моја црква, моја вера је права.
 
делимично си у праву, да сам авганистанац вероватно би био муслиман по вероисповести, али кога заиста интересује религија, питаће се, ма дали је могуће да баш мој народ, моја црква, моја вера је права.

Pa jel si se pitao?
 

Back
Top