Posteljica urasla u matericu

Marinero_013

Početnik
Poruka
13
Supruzi je nakon porodjaja ustanovljeno da je posteljica urasla u matericu. Radjene su joj tri revizije od kojih jedna u totalnoj anesteziji. Postoji mogucnost da nije sve odstranjeno sto ce se videti na ultrazvuku u nedelju. Njen ginekolog je psihicki pripremao na to da ce u slicaju da su ostali delovi posteljice morati da joj odstrane matericu. Inace, supruga ima 34 godine.
Veoma sam zabrinut, pa me interesuje kakav je zivot zene bez materice i sta ja mogu da preduzmem da bi joj olaksao lakse prevazilazenje ove situacije.
 
Teska situacija, za mladu zenu koja je u regenerativnom periodu vrlo tezak udarac.
Ne znam koliko imate dece ali sa Vase strane je potrebna ogromna psihicka podrska.
I by the way, tema koja se bavi ginekologijom postoji.
 
Poslednja izmena:
Imamo dvoje dece. Apsolutni sam laik sto se tice ove teme, pa me interesuje kako ce se sve odraziti na njeno fizicko i psihicko zdravlje u daljem periodu. Da li jajnici koji nece biti odstranjeni mogu da luce neophodne hormone za njenu psihicku stabilnost. Ukratko, moze li ziveti normalno i bez materice?
 
Hvala Bogu ,moze se ziveti normalno i bez materice.
Jajnici ce luciti i dalje hormone.
Kao sto rekoh, trebace vremena da se psihicki ona privikne na to.
Vrlo cesto zene koje ulaze u klimaks kazu, ne osecam se vise kao zena, koliko god cimanja nosi menstruacija ipak kad ostajes bez ciklusa ne osecas se kao pre, i nije ti svejedno.
Razmislite kako bi se Vi osecali da Vam ne daj Boze odstrane testis.
 

Back
Top