MRZIM KOLACE

gost 151384

Elita
Poruka
22.756
Ja se stvarno izvinjavam ali mrzim kolace i torte ne samo da jedem vec i da pravim....ali moj sin ima sutra rodjendan
drage moje dame dajte mi neki jednostavan recept i da ima voca na pr maline i jagode jer sam to kupila
nista komplikovano
stvarno ne mogu da se nateram da ono pecem kore i sve to
a ne bih bas da kupim gotovo
verujem da vecina zena obozava kolace ali ja eto preferiram slane stvari i to pravim za sutra ne zna se broj svega i svacega hhihihihi
Ocete mi pomoci?
 
Jako jednostavno:

- 2 jaja
- casa brasna
- casa ulja
- casa secera
- casa jogurta (moze obicni, moze vocni)
- pecilni i vanilin

Sve umutis, sipas u posudu, odgore voce i peces.

Ja to pravim kao kolac ili kao kaobajagi tortu - odgore stavim slag.

Vrlo jednostavno ali ne znam da li je bas za rodjendansku tortu.

A da kupis gotove kore, pa samo filujes?
 
1 kg keksa (zlatni pek)
1 litar jogurta
300 gr šećera u prahu (može i bez šećera, kako ko voli)
1 kg voća
2 šlag pjene

Keks izlomiti na komade, dodati jogurt i šećer. Promiješati. Dodati voće i opet promiješati. Poravniti smjesu u plehu. Umutiti šlag i staviti na kolač. Pustiti 5,6 sati da keks upije jogurt.

Eto, gotovo dok si rek'o keks.
 
ko to ne voli kolace> svasta hehe
izvini stvarno ne znam recept za vocnu tortu ali evo jedne jednostavne> mom sinu je skoro bio rodjendan i to am pravila
umuti se 3 jaja sa 200 gr secera i 1 margarinom posle se stavi 300 gr mlevene plazme i casa gaziranog soka od narandze to se lepo sjedini a preko toga se stavi slag
ovako lepoj torti neces odoleti
 
-6 pavlaka
-6 kesica šlaga
-šećer
-piškote
-voće
Smućkaš šlag, dodaš pavlake i šećer, slažeš na tacnu piškote, red fila pa voće i tako sve dok imaš materjala... ako te zanimaju detalji pogledaću u receptima koliko piškoti i koliko šećera...
Kad se rashladi savršeno je, nema ko ne voli...
 
Evo ti moj recept za plazma tortu.Svi koji su je jeli kod mene trazili su repete
300g plazma keksa
200g secera u prahu
200g margarina
160g lesnika
150g cokolade za kuvanje
400ml Next soka od narandze (sa pulpom jer je on kiseo)
160g samlevenih lesnika
1 slatka pavlaka
konzerva ananasa
1 limun
U jednoj posudi umutis keks,samlevene lesnjake,i sok,a u drugoj mikserom umutis margarin i prah secer i potom sjedinis.
Podelis smesu na pola.Jedan deo stavis u frizider. Stavis serpicu na sporet sa malo vode i izlomis cokoladu.Pazi moras stalno da mesas da ti cokolada ne zagori jer posle mozes da je bacis. Kad se cokolada istopi ostavis malo da se prohladi pa je umesas u jednu polovinu.
Na pravougaoni posluzavnik stavis papir za kolace(da se nebi lepilo i da mozes lakse da iseces) pa prvo stavis cokoladni deo.Kad ga lepo izravnas stavis u malo u frizider da se stegne.
Posle pola sata izvadis i drugi deo smese i nafilujes preko cokoladnog i vratis u frizider.
U mikseru umutis slatku pavlaku i u nju (dok mikser radi) ubacis sitno seckani ananas koji je prethodno preliven limunom(da bi bio kiseo a ne sladak).
Umucenu pavlaku sa vocem premazes preko torte i opet stavis u frizider.
Umutis 2 slaga i premazes preko torte.
napomena: dobro iscedi ananas jer ti se nece lepo umutitit pavlaka
Nadam se da ce ti torta uspeti i da ce gosti uzivati:bye:
poz
 
E recepti su super!:klap:
I super je tema, moracu nesto od ovoga da isprobam, nesto krajnje prosto, jer kad neko radi do 6 kao ja i dolazi kuci u 7 nije mu bas do torte...
Inace, kolace obozavam da jedem, i volim da ih pravim ali da stvaaaaaaarnoooo imaaaaaaam puuuuuuno vreeeeeemena, a ne ovako ko sto ja zivim, trk ovo, ono levo desno, juri, zuri, sredi i sve tako, onda mi bas i nije do pravljenja kolaca...:confused:
Sto se tice rodjendana nase mindjusice, mi narucujemo u Aureliju neke lude, trodimenzionalne sa igrackama iz Diznijevih bajki ili sta vec pozeli, i torta bude dogadjaj dana.:cmok:
Zaista su nenadmasni i u ukusu i u izgledu torti
Ovo naravno za one iz Bg
 
Ja sam procvetala kad sam videla da ima da se kupe kore svih vrsta. Pogotovo one šuškave. Koštaju oko 300 dinara, između staviš bilo kakav fil, može voće, može svašta, ne možeš da promašiš, a niko ne zna da si kupila kore; svi misle da si ih sušila tri sata :lol:
 
Dobar dan drage dame
kao prvo pravila sam tortu...hm poluuspesnu jer se samo pola pojelo..naravno da sam improvizovala i hihihih spojila tu par recepata..inace sve sam prepisala recepte jer su laki i moracu vec jednom da se drzim neke recepture hihihih..ovako sa kolacima i tortama hihihihih uvek ubrljam
ovoga puta sam potrefila odlican ukus...hihihihi ali oblik nije bio zadovoljavajuci
dakle jelo se kasikom...ne bas kao supa hihihihi ali malo gusce
no i to je proslo...sada je ostala gomila sudova haos i moja glavobolja..ali ce nestati u toku dana
hvala za pomoc
 
Dobar dan drage dame
kao prvo pravila sam tortu...hm poluuspesnu jer se samo pola pojelo..naravno da sam improvizovala i hihihih spojila tu par recepata..inace sve sam prepisala recepte jer su laki i moracu vec jednom da se drzim neke recepture hihihih..ovako sa kolacima i tortama hihihihih uvek ubrljam
ovoga puta sam potrefila odlican ukus...hihihihi ali oblik nije bio zadovoljavajuci
dakle jelo se kasikom...ne bas kao supa hihihihi ali malo gusce
no i to je proslo...sada je ostala gomila sudova haos i moja glavobolja..ali ce nestati u toku dana
hvala za pomoc



Ja sam po ovom tvom postu zaključila da si ti prikriveni talenat....nebrušeni dijamant...poslastičarski! :lol:
Samo ti vežbaj, na radost tvoje okoline! Važno je da je ukus dobar, a za oblik ćemo lako! :klap::bye:
 

Back
Top