Slovenska mitologija

gde mogu da nadjem potpune informacije o Slovenskoj mitologiji? Mislim na knjigu ako neko zna,nemojte mi davati internet linkove,zabole me oci posle nekog vremena.

Otišla tema na drugu stranu, tako da odgovaram tek sada. :rumenko:
Izvini što si čekao.

Ovako kako si postavio pitanje odgovor bi bio: "Nigde!", jer još nije objavljena knjiga sa potpunim informacijama o slovenskoj mitologiji.

Da bi došao do makar površne predstave o slovenskoj mitologiji, mora da se čita dosta knjiga (čitaj: rmbači).
U obaveznu lektiru spadaju knjige i radovi koji se bave slovenskom mitologijom i narodnim običajima sledećih autora: Luj Leže, Mirča Elijade, Veselin Čajkanović, Sreten Petrović, Vuk Stefanović Karadžić, Natko Nodilo.

Pre nego što uopšte počneš da čitaš knjige i radove navedenih autora, treba prvo o svakom od njih da se detaljno informišeš kako bi mogao da oceniš iz kog ugla posmatra slovensku mitologiju, koje je izvore koristio, koje je metode analize koristio.

A onda, radi komparacije pročitaš knjige kao što su "Zlatna grana", Džejms Džordža Frejzera, "Bela bogina" i "Grčki mitovi", Roberta Grevsa.

Tek tada možeš da počneš da sklapaš neku sliku i da izbacuješ neke stvari koje su obične izmišljotine i dodaješ neke stvari koje su očigledno izostavljene.

Onda možeš da pređeš na neke savremenije publikacije, knjige i radove.
 

Back
Top