emocionalna preljuba vs avantura

sanjasanjalica73

Primećen član
Poruka
620
Tema nece biti zanimljiva kao ona o rasturacicama brakova i slicnim "uljezima" ali je na neki nacin slicna i jako me zanima misljenje svih koji su u braku ili vezi i onih koji imaju bilo kakvo iskustvo sa neverom ovakve vrste.
Da li su vam po tezini podjednake emocionalna preljuba ( bez bilo kakvog fizickog kontakta) i avantura za jednu noc( bez i najmanje emocija)? Da li vasa ( ili partnerova) velika platonska ljubav prema nekome moze ugroziti vas brak? Da li verujete da je ljubav bez ikakvog fizickog kontakta podjednako jaka kao i ona sasvim intimna?Ili cak i jaca? Da li bi partneru ili sebi lakse oprostili da vas prevari onako za jednu noc i zaboravi vec sutradan na to ili bi lakse oprostili te platonske ljubavi jer eto ne verujete da covek moze uopste voleti a da nekoga ne upozna sasvim intimno?
 
Najiskreniji odgovor je ne znam....uvjerena sam da i dodje do toga(da on mene prevari),mnoga svoja uverenja,misljenja bi bila promenjena.....imam svoje principe,ali...
Ono sto znam da ne bi nikad oprostila jeste da ima vezu....ma kako zavrsilo....i bez obzira na njegova objasnjavanja sta i kako....ono sto nisam sigurna jeste prevara na jednu noc....kao kazem mooooozda bi presla,al' oprostila nikad....:)

Ono sto tvrdim i znam sigurno,prevarila ne bih nikada ali nikada....pa ni u smislu vracam ...
I da ljubavi vise nema,i da zavolim nekog drugog....time bi osramotila svoju djecu,sebe....tako ja vidim,osjecam....
 
Najiskreniji odgovor je ne znam....uvjerena sam da i dodje do toga(da on mene prevari),mnoga svoja uverenja,misljenja bi bila promenjena.....imam svoje principe,ali...
Ono sto znam da ne bi nikad oprostila jeste da ima vezu....ma kako zavrsilo....i bez obzira na njegova objasnjavanja sta i kako....ono sto nisam sigurna jeste prevara na jednu noc....kao kazem mooooozda bi presla,al' oprostila nikad....:)

Ono sto tvrdim i znam sigurno,prevarila ne bih nikada ali nikada....pa ni u smislu vracam ...
I da ljubavi vise nema,i da zavolim nekog drugog....time bi osramotila svoju djecu,sebe....tako ja vidim,osjecam....

Slazem se sa Taskom.:ok:
I moj odgovor je potpuno isti.Nisam u stanju da prevarim tako da bi me njegova prevara jako zabolela pa cak i obican flert.
 
eh sad ti...postavljas teska pitanja:)

Nisu teska, mislim da ljudi i posle ljubavi ostaju zajedno samo iz dva razloga: plase se promena i osude i plase se deci rasturiti dom.Doduse ima i treci redak razlog i vazi samo za pripadnike crkve a to je taj sto crkva ne poznaje razvod zbog nedostatka ljubavi, crkva priznaje "konkretne" stvari preljubu i napustanje vere.
 
Poslednja izmena:
Meni svaka preljuba tesko pada... znam da oprostim, ali ne zaboravljam... a to onda postane opterecenje za tu vezu... prevarena sam bila nekoliko puta i mom muzu je bilo bas tesko da me ubedi da nisu svi muskarci isti... :thumbdown: kad volis nekoga, verujes mu, uzdas se u njega... kad te neko prevari to nije samo cista prevara (spavao je sa drugom!) u mojim ocima vec krsenje nekog poverenja koji postoji medju nama... ako ti nisam dovoljno dobra, ako me ne volis, ako ti nisam privlacna, sexy, ako me ne zelis, dosadna sam ti... prvo raskini/razvedi se... ne budi pic.kica... ne unesrecuj mene i sve oko mene, pa i sebe tim cinom dok si sa mnom...

Da me muz prevari ne bih mogla da mu oprostim... stvarno ne bih... jer bih uvek razmisljala da je ljubio druge usne, dodirivao tudju kozu, kosu, grudi itd. I da odgovorim na ovo zadnje pitanje: obe preljube bi mi tesko pale... :sad2:
 
Ma sta znaci to "na jednu noc"? Koji onda on odnos ima prema meni ako sam ja kuci, raspolozena za seks, a on ode, prevari me i onda dodje kuci - na veceru? :I
To bi znacilo da me posmatra kao mamu/spremacicu/kuvaricu/cimera i to je ono preko cega ja ne bih mogla da predjem.
To meni nije nista "bolje" od toga da se zaljubio a nije imao seks. Jos uvek.
Ne znam preko cega onda treba da predjem. Preko toga da me vise ne posmatra kao zenu? Tu nema prelazenja, tu se odnos jednom zauvek pokvari i ne verujem da moze ikad da se popravi.
Ako je vec u stanju da to uradi a zna moj stav prema tome, onda bih bila sigurna da mu vise nije bitan nas odnos.
I nikad mu ne bih oprostila sto me stavlja u tako ponizavajucu situaciju.

Mozda ovo zvuci egocentricno i sujetno, ali ja prosto znam sta hocu od braka i koji su mi prioriteti. Nije mi prioritet sigurnost, materijalna sigurnost, "biti udat", ne biti sam..itd. Da su mi to prioriteti, verovatno biih oprostila prevaru. Ali meni je prioritet ljubav sa svim fizickim aspektima njenog predstavljanja, intimnost koja je moguca samo sa jednim covekom, vrsta odnosa u kome mozemo postojati samo nas dvoje. I kako onda nazad kad se moj osnovni prioritet a i razlog sto sam sa nekim upropasti?
 
Nije mi prioritet sigurnost, materijalna sigurnost, "biti udat", ne biti sam..itd. Da su mi to prioriteti, verovatno biih oprostila prevaru. Ali meni je prioritet ljubav sa svim fizickim aspektima njenog predstavljanja, intimnost koja je moguca samo sa jednim covekom, vrsta odnosa u kome mozemo postojati samo nas dvoje. I kako onda nazad kad se moj osnovni prioritet a i razlog sto sam sa nekim upropasti?

Ti si moj idol!!!!
 
Hvala. :D
Ali moram da se ispravim - to mi je prioritet u braku.
U nekim manje bitnim vezama mi nije bio tako da ne moze neko da me pravi blesavom jer znam o cemu se radi.

Ma ok da tako sam i shvatila.... mislim da to vazi za brak... ali za mene je to vazilo cak i u vezama... mozda su me i bas zato varali i iskoriscavali... ma bitno da nam je u braku super! Sve ostalo onda zaboravis i postane ti nebitno... :heart:
 
Mene najvise narviraju ovi stavovi tipa: ma meni to ne moze da se desi..Ja sam toliko dobra zena da je to nemoguce..".To se zove biti slep i blesav..
Naravno da je moguce..a ovi sto pricaju da to njima ne moze da se desi najvise se toga plase..to ti doddje kao neki odbrambeni refleks..Sujeta je ogroman neprijatelj..
Zamisli..ima ti muz,zena, semu za jednu noc..i ti ces to odmah znati..Kako?Pisace mu na celu?
Naravno da moze da se desi...narocito posle duzeg bracnog staza..
Nikad nisam osetila da me vara,ali u ovom konkretnom pitanju mnogo bi mi teze pala emocionalna izdaja,u slucaju da se zaljubi u neku i da to vidim na njemu..
Osecanja se ne mogu kontrolisati,njima ne mozes da naredis..
 

Back
Top