Veliki problem sa sajtom!

nreload

Početnik
Poruka
11
Imam veliki problem sa sajtom. Napravio sam ga za nekih 5,6 dana, a prije toga ništa o tome nisam
znao tako da sam možda neku vama poznatu sitnicu za*ebao.

Koristim FrontPage 2003. Kada se sajt otvara preko Opere i običnog I.Explorera sve je normalno,
ali kad ga otvorim sa Mozilom ili ovim novim google.Chromom kod tabela i pojedinih linkova se pojavljuju brojevi
i neke stvari su ispremještane.
Pojam nemam o čemu se radi pa me zanima zna li ko od vas što bi to moglo da bude...?

Uglavnom sam za skoro sve koristio .layere. pa u njih ubačao što treba. Kod tabela se jawlja problem (te tabele sam uglavnom copy/past iz Publishera u FrontP..... pošto sam s publisherom počeo /može bit da je to..)

Url sajta je: http://www.reklamiranje.co.me

Ako neko ima ideju o čemu se radi neka se javi.

Unaprijed hvala.
 
Pogledao sam to sto si popravio DW-om. U HTML source-u se vidi da od trenutnog stanja HTML-a nikada neces napraviti nesto valjano ili ces potrositi vise vremena nego da radis od nule.

Ne mogu ti detaljno objasnjavati, ali samo jedan primer:

pocetak HTML strane je
<div align="center">
<div style="position: absolute; width: 724px; height: 52px; z-index: 9; left: 127px; top: 1243px; .....

to je apsolutno pozicioniranje (mislim na: position: absolute; ... left: 127px; top: 1243px; ) koje gotovo nikada ne daje isti prikaz u IE i FF

Evo ti osnova relativnog pozicioniranja na HTML strani:

<style>
#header{background:#CC0000;text-align:left;padding:5px;font:bold 25px Arial;}
#leva_kolona{background:#00CC00;float:left;width:190px;padding:5px;font:normal 12px Arial;height:500;}
#sredina{background:#00AA00;float:left;width:490px;padding:5px;font:normal 12px Arial;height:500;}
#desna_kolona{background:#00CC00;float:right;width:190px;padding:5px;font:normal 12px Arial;height:500;}
#footer{background:#CC0000;clear:both;float:left; width:890;padding:5px;font:normal 12px Arial;}
</style>
<div align="center" style="width:900;margin:10 auto;text-align:left;">

<div id="header">HEADER</div>

<div id="centralni_sadrzaj">
<div id="leva_kolona">levo levo levo levo levo levo levo levo levo levo levo levo levo </div>
<div id="sredina">tekst tekst tekst tekst tekst tekst tekst tekst tekst tekst tekst tekst tekst tekst tekst tekst tekst tekst tekst </div>
<div id="desna_kolona">desno desno desno desno desno desno desno desno desno desno </div>
</div>

<div id="footer">&copyFirma d.o.o.</div>
</div>
 
Tvoj slucaj je dosta tezak.

Realno, posto je ispocetka sve radjeno preko tabela manje vremena ce ti trebati da pobijes ono apsolutno pozicioniranje i <div>, pa da vidis sta se dobija. Naravno, neki elementi (recimo footer) ce morati i tada da se prepozicioniraju u druge celije glavne tabele...

Jedina mana koriscenja tabela koje drze graficke elemente sajta je to sto ako kasnije nesto budes hteo da prepozicioniras nece biti jednostavno.
 
Razvuci pozadinu od poceta do kraja,
Napravi jedan red razmaka u tabeli trenutno ti se tekst "lepi" za ivicu.
Navigacione dugmice drugacije resi stavio si sva tri ista a "pocetna strana" imas previse slobodnog prostora u odnosu na druga dva koji su predugacki smamanji velicinu teksta
I sta ce ti linija na sredini odnekle donekle ili skroz ili je izbaci
Slikama izbaci pozadinu ivako su bar meni bezveze
 
za link koristis a tag, koji ima nekoliko zgodnih atributa

href="link" - adresa koja ce da se otvori kad kliknes

target="" - ono u cemu ce da se otvori stranica, tu mozes da upises _blank da bi otvorio u novoj strani, ili name iframe-a ako hoces da se otvori u njemu (ako znas sta je iframe)


dakle - <a href="nesto.html" target="_blank">link</a>
 

Back
Top