Napad na racun za telefon

ljubomir47

Zainteresovan član
Poruka
272
Pregledajuci juce listing telefonskog racuna koji mi je ispostavio "Telekom"za prosli mesec/mart/"pao sam u nesvest" kada sam video da sam 05.marta, navodno, pozvao br.992463556004 i za 10 minuta "koriscenja" napakovao 1448 impulsa!!!Inace,246 je poz.br.za DIEGO GARSIA/?!?!/,za koju/ga u zivotu,do juce, nisam cuo!!! /tragajuci,naknadno sam pronasao da je to neki arhipelag-kvazi drzava u Indijskom okeanu/.U "Telekomu"kazu da oni veze nemaju s tim i da,prakticno,samo registruju impulse ostvarene konekcijom,i da taj problem raspravim sa provajderom internet usluga.U "Eunetu",opet,tvrde da neznaju o cemu se radi i da,sta vise,u vreme te sulude konekcije nisam bio prikacen na njih,odnosno da je veza sa "Eunetom" prekinuta 10 sekundi pre veze sa 99246....!!??Racun moram da platim,ali sta dalje?Sta ce se desiti u tekucem mesecu i u narednim danima i mesecima?Zaista velika neizvesnost.Inace,da napomenem,imam instaliran Norton AVP profesional.IMA LI RESENJA ZA OVAJ PROBLEM KOJI MOZE SVAKOM DA SE DESI?!
 
Naravno da postoji resenje!

Nemoj ici po sajtovima sa sexy sadrzajem, posto se uglavnom na njima nalaze ti dialer-i koji automatski diskonektuju tvoju konekciju i kace se na drugi provajder.

Eventualno, ako to ne radi, onda jednostavno nemoj da se kacis na net! :)
 
Pa pitanje je da li si pokupio neki dialer na netu i nisi znao da ga ubiješ ili je neko iz ptt-a zvrckao na tvoj račun,što uopšte nije retka pojava u ovoj zemlji.Probaj da instaliraš neki firewall ako več nisi i da pojačaš modem speaker na maximum da čuješ šta modem radi i uopšte pazi šta klikćeš na sumnjivim sajtovima...Ali sve u svemu račun ćeš morati da platiš,pojeo vuk magarca...
 
Evo i ja da ti odgovorim,posto radim sa tim "dilerima"
Da ne bi smo isli korak po korak kako si nasao na nekom siteu primamljivu sliku/text ispod/iznad kojeg pishe FREE MOVIES download(ili nO credit card needed(ovo mi je najomiljenije))precicemo odmah na tvoje pitanje Ima li resenjea ovome.
Ima....Resenje je prosto.Kada naletish na takav text za download movie-a ili na screenshot iz momvie-a koji te poziva da skinesh 4 free,jednostavno samo postavi kursor na taj link/sliku.Ako ti se pojavi kratak linkic za externzijom mpg npr,onda je to stvarno movie od par secundi koji mozes slobodno skinuti i pogledati na kompu.ALI,ako je link malo duzi i pocinje sa npr MTREE bla bla bla.dll(uglavnom se zavrshava sa dll0 NEMOJ kliktati na njega jer ce se:
Klikom na to automatski skinuti diler i nakon skidanje ce ti se veza prekinuti,i modem ce poceti da okrece broj telefona neke tamo banana drzave povezujuci te sa nekom bazom filmova bla bla...
Ili ces biti prebacen na neku stranu gde npr mozes da biras tip veze MODEM ili ISDN...Klikom na jedno od ta dva opet ce se desiti gore navedena stvar.U poslednje vreme dileru su u stvari exe fileovi koji se pokrecu samo ako ih sam aktivirash(kao i svaki exe).
Sve u svemu,taj racun za telefon ces morati da platish jer ni telekom ni tvoj provider nemaju nikakve veze sa time ni sa tvojim akcijama na netu.
 
Sve je kako su ljudi napisali. Prije svega ta vrsta zastite najvise zavisi od tebe ali ipak ako nisi siguran u sebe ili nisi dovoljno vjest skini negdje ili nadji kako volis AD-AWARE 6 i pomocu njega mozes dosta tih dielrskih gamadi da skines. Ni sam nisam vjerovao ali uz pomoc ovog programcica mozes toliko toga da slomis. Ne oslanjaj se ni na jedan AV ili fireval program 100% ali koristi njihovu pomoc. Poz.
 
U "Telekomu" predlazu mi da podnesem zahtev za blokadu biranja broja 99 sa mog telefona?
Takodje,ima predloga da instaliram program pod nazivom MCAFEE,koji bi navodno trebalo da upozorava i stiti racunar i tel.broj od mogucih upada.Jeste li culi za ovaj program?Pozdrav svima.
 
Ima jedan program koji moze da te spasi od pozivanja nezeljenih brojeva Stop dialer, mozes da ga skines na www.socket2000.com .Program je freeware i mislim da radi savrseno to za sta je namenjen.Podesis mu broj ili vise brojeva koje koristis za konekciju i on dozvoljava pozivanje samo tih brojeva. Svaki pokusaj pozivanja nekog drugog broja automatski blokira.Ako si zakacio dialera ili cak i sam da probas da zamenis broj on ce odmah da zablokira, znaci samo brojevi koje odredis u njemu.Probaj pa vidi 8)
 
Miroljub:
Ima jedan program koji moze da te spasi od pozivanja nezeljenih brojeva Stop dialer, mozes da ga skines na www.socket2000.com .Program je freeware i mislim da radi savrseno to za sta je namenjen.Podesis mu broj ili vise brojeva koje koristis za konekciju i on dozvoljava pozivanje samo tih brojeva. Svaki pokusaj pozivanja nekog drugog broja automatski blokira.Ako si zakacio dialera ili cak i sam da probas da zamenis broj on ce odmah da zablokira, znaci samo brojevi koje odredis u njemu.Probaj pa vidi 8)
Vrlo rado bih ga preuzeo,ali neznam italijanski jezik-cvikam da nesto ne zeznem!
 
Ne mogu da vjerujem da nema bar engleska verzija bilo kog programa.. Cudno da si nasao talijansku verziju. Probaj po googlu i naci ces sigurno, cak mislim da sam i sam negdje skinuio taj programcic iz znatizelje.. Ali se ne sjecam bas tacno ali engleski ima sigurno.. Poz.
 

Back
Top