Nezeljna deca

TRISA:
Da li ste nekad upoznali parove koji svesno ne zele dete?Kakav osecaj to izaziva u vama?

da.ima ih raznih.ali ja se pitam da li su oni ludi ili oni koji stvore djecu pa ih ostave u kontajneru kao stoku? ili roditelji koji maltretiraju svoju djecu od rodjenja? ili oni koji ih prave i za vrijeme trudnoce puse i drogiraju se??ima raznih primjera gdje bi bilo bolje da su se ljudi uzdrzali od pravljenja djece?pitas li se kako djeca postaju kriminalci???? imao bi covijek da pise cijeli dan da ovo odgovori.ja licno nemam jos ali mislim da pravim dijete za 3.g. ako Bog dozvoli.ako ne ,ja cu usvojiti 1.
 
:( Uvek poludim kad upoznam takve likove.Strasno!!!!!!!!!!Zestok sam protivnik abortusa i slicnih varijanti.Nasi ljudi ne shvataju,ako nastave ovim tempom da nas za 150 godina nece biti.Bar tako statistika kaze.Toliko
 
Nesto ozbiljno nije u redu sa takvim osobama. Samo nemoj da se neko javi da ih brani u stilu "ljudska prava i sloboda izbora".

Covek koji nema osecaj za decu nije kompletna osoba.
Ja bih rekao da je mrtav u dusi...
Zalosno. :cry:
 
Arhangel NS:
Nesto ozbiljno nije u redu sa takvim osobama. Samo nemoj da se neko javi da ih brani u stilu "ljudska prava i sloboda izbora".

Covek koji nema osecaj za decu nije kompletna osoba.
Ja bih rekao da je mrtav u dusi...
Zalosno. :cry:
Potpuno se slazem sa tobom.Licno poznajem par koji je meni vrlo blizak ali ne mogu da ih shvatim.Stalno izmisljaju razloge u stilu:nemam posao za stalno(nije tacno),cime da hranim decu,prvo da sredimo stan pa onda...NJoj je 34 a njemu 33god.Nju pogotovo ne razumem,njeno samo ponasanje prema deci je grozno,pa ni osmeh ne ume da im uputi.Ja imam dvoje dece i verujte mi ona kad god ih vidi uvek je raspolozena da se sa njima svadja i da ih nervira.Ma tacno se vidi da ne podnosi decu.E a ja takve osobe ne mogu da razumem.Zar je njima vaznije sredjivanje stana,kupovina kola...od dece?
 
TRISA:
Arhangel NS:
Nesto ozbiljno nije u redu sa takvim osobama. Samo nemoj da se neko javi da ih brani u stilu "ljudska prava i sloboda izbora".

Covek koji nema osecaj za decu nije kompletna osoba.
Ja bih rekao da je mrtav u dusi...
Zalosno. :cry:
Potpuno se slazem sa tobom.Licno poznajem par koji je meni vrlo blizak ali ne mogu da ih shvatim.Stalno izmisljaju razloge u stilu:nemam posao za stalno(nije tacno),cime da hranim decu,prvo da sredimo stan pa onda...NJoj je 34 a njemu 33god.Nju pogotovo ne razumem,njeno samo ponasanje prema deci je grozno,pa ni osmeh ne ume da im uputi.Ja imam dvoje dece i verujte mi ona kad god ih vidi uvek je raspolozena da se sa njima svadja i da ih nervira.Ma tacno se vidi da ne podnosi decu.E a ja takve osobe ne mogu da razumem.Zar je njima vaznije sredjivanje stana,kupovina kola...od dece?

pa zar takva treba da ima dijecu ,znači da je u pravu ako ih neće kad nezna sa njima!
 
mr. I:
TRISA:
Arhangel NS:
Nesto ozbiljno nije u redu sa takvim osobama. Samo nemoj da se neko javi da ih brani u stilu "ljudska prava i sloboda izbora".

Covek koji nema osecaj za decu nije kompletna osoba.
Ja bih rekao da je mrtav u dusi...
Zalosno. :cry:
Potpuno se slazem sa tobom.Licno poznajem par koji je meni vrlo blizak ali ne mogu da ih shvatim.Stalno izmisljaju razloge u stilu:nemam posao za stalno(nije tacno),cime da hranim decu,prvo da sredimo stan pa onda...NJoj je 34 a njemu 33god.Nju pogotovo ne razumem,njeno samo ponasanje prema deci je grozno,pa ni osmeh ne ume da im uputi.Ja imam dvoje dece i verujte mi ona kad god ih vidi uvek je raspolozena da se sa njima svadja i da ih nervira.Ma tacno se vidi da ne podnosi decu.E a ja takve osobe ne mogu da razumem.Zar je njima vaznije sredjivanje stana,kupovina kola...od dece?

pa zar takva treba da ima dijecu ,znači da je u pravu ako ih neće kad nezna sa njima!
Verovatno si u pravu.Ali ja to nikako ne mogu da shvatim.Obozavam decu i da su mi materijalne i zdravstvene mogucnosti dozvolile sigurno se ne bi zadrzala na dvoje.Ima nas raznih, sta da se radi.
 
Ma imam ja razumevanja i za takve.Kad sretnemo takve ljude,mi znamo da oni nece decu,ali pitanje je zasto nece decu?
Mozda su svesni da nisu dovoljno zreli za to(bez obzira na godine),mozda ne zele da ostatak zivota provedu sa istom osobom,mislim ko zna sta je......
Ali meni se to ne svidja......ja volim lsatku,malu,vragolastu decicu!!!!!
 
Ja sam nezeljeno dijete mojih roditelja. Moji roditelji nisu bili dovoljno duhom zreli da su znali sta u zivotu hoce, a sta nece. Zeljeli su dijete i rodila se moja sestra. Drugo dijete nisu zeljeli ali je bilo kasno ista da poduzmu. Tako sam se ja rodila. Nikad se nisu prema meni promijenili. Uvijek sam bila za nesto kriva i uvijek mi se sve uskracivalo jer treba sestri. Bilo je odvratno. Sad sam odrasla, Bogu hvala imam svoju porodicu, Nasi kontakti su jako slabi, Jednostavno sestra i njena porodica i roditelji su jedna porodica a ja i moji smo neko tudji. Mislim da sam jedinstven slucaj. Ili mozda grijesim. Ja volim djecu i uzivam u svojoj djeci. Kao roditelj pogotovo ne mogu shvatiti moje roditelje.
 
Trisha,htela bih nesto da te pitam? Dali ti je nekada palo na pamet da ti ljudi mozda nemogu da imaju decu,pa su se sakrili iza maske odbojnosti.To primenjuju dosta bracnih parova da ne bi objasnjavali....zasto....kako....ko je kriv...itd.Razmisli mozda sam u pravu,a ako nisam oprostimi...
 
plima:
Hani je pogodila u centar,ja sam jedna od tih koja se krije iza ledene maske da nece decu,a svaki decji osmeh ili suza .kida mi srce
Znam sta osecas i kroz sta prolazis jer i ja sam bila u toj situaciji.Svi te stalno zapitkuju i stalno nekome moraras da se pravdas,bilo je dana kad sam se osecala kao Kvazimodo.Onda smo moj suprug i ja seli doneli konacnu odluku:posto dete hocemo a nemozemo da ga imamo bioloskim putem odlucili smo se za usvajanje.Odluka nije laka,ali kad jednom prelomis veruj mi 'lakse se dise'.Trenutno proces usvajanja je u toku i uskoro postacemo roditelji jednog prelepog decaka.Ovo je moje iskustvo,ti moras da odlucis dali ces i dalje patiti ili preuzeti zivot u svoje ruke.POZDRAV :)
 
Mnogo mi je drago,sto sam potegla ovu temu i sto ste nasli zajednicki jezik.Zelim vam sve najbolje u zivotu,a drugi prvo neka pogledaju u svoje dvoriste da bi mogli da pricaju o tudjem.
 
plima:
Drago mi je zbog vas ,i nadam se da cu se i ja odluciti na taj korak.Javi kada se to desi,radovacu se zajedno stobom :D
Evo konacno se DESILO,sin nam se zove Andrej,ima 8 meseci.Trenutno spava,jednostavno nemam reci kojima bi ti opisala stanje u kojem se trenutno nalazim.
Najpribliznije je SRECA NEOPISIVA :D :D :D :D
 
Anonymous:
plima:
Drago mi je zbog vas ,i nadam se da cu se i ja odluciti na taj korak.Javi kada se to desi,radovacu se zajedno stobom :D
Evo konacno se DESILO,sin nam se zove Andrej,ima 8 meseci.Trenutno spava,jednostavno nemam reci kojima bi ti opisala stanje u kojem se trenutno nalazim.
Najpribliznije je SRECA NEOPISIVA :D :D :D :D

gde su mu mama i tata, pravi? ima ih?
 
Kao preporoditelj (rebirther) da vam kao psihterapeut ne pricam bajke preporucio bi vam knjizice: Sta dete oseca u majcinoj utrobi.zatim The sicret life of unborn child,i jednu divnu koju sada citem Vase dete i vi izdanje Univerzalnog zivota prorocice Gabrijele iz Vizburga.I jois slobodna deca smerhila.
Steta je upste pricati o ljudima koji odbacuju Bozanski dar i lisavaju sebe necega toliko uzvisenog kao sto je stvaranje zivota i podizanje dece.Ne treba ih kriviti,ni sazaljevati treba da ostanu u svojim zabludama ili im pomoci da se oslobode svojih strahova i trauma.Inace su vec dovoljno kaznjeni. :cry:
 

Back
Top