Azmafon

Maron

Zainteresovan član
Poruka
112
Ima li neko iskustva sa Azmafonom?Cula sam da upija pretezno visoke frekvencije.Da li bi pomogao i kod niskih ako bih zalepila nekoliko slojeva jedan preko drugog?
Na jednom forumu sam procitala da u studijima prave neke panele od ASzmafona,koji su pokretni i mogu se postaviti oko muzicara,cime se dobija gluvi deo sobe.
E,sad,pada mi na pamet da napravim tako neki panel,od jedno 5 cm Azmafona,koji bih po potrebi navukla preko prozora sobe,kako bih utisala saobracajnu buku.Znam da zvuci smesno,ali ima li to smisla?Ne trazim totalnu izolaciju,samo da delimicno upije buku.
 
misim da se radi i u kombinaciji sa nekim drvenim pločama i ne znam kojim materijalom....kao potpora koja će da drži azmafon.....osim kao zvoočna izolacija za gloove sobe za moozičare...ja ne mogu baš da mislim da možeš da praviš pokretni azmafon koji bi pomerala i nameštala na prozor...al ša znam.....ak živiš pored aerodroma....to je jedno 300 decibela svakih 2 min... koje mora da ti apsorbooje ta ploča azmafona....istu talasnu doožinu....ne znam, sori..znam da ima da se koopi kod nas i da je jeftin..al da je i roožan... ( ;:
 
Ovo sto ste pomenuli za aerodrom,hocete da kazete da bi ploca od Azmafona dobro upijala zvuk?Mislim,da skida puno db?
Nego,pada mi na pamet jedna ideja-da zalepim vise slojeva Azmafona jedan na drugi,pa sve to na sloj plute,radi cvrstine,pa da to zalepim preko preko prozorskog krila?Lepila bih po okviru,on je od PVC-a.Dakle,Azmafon bi bio preko stakla,a spoj bi bio oko stakla.Da li bi to umanjilo buku,sta mislite?Napominjem da mi svetlost uopste nije bitna,jer sam u toj prostoriji prakticno samo uvece.Znam da je predlog cudan,ali bas mi je bitno da ublazim buku,a da pritom ne menjam prozore (mada znam da postoje neki ekstremno dobri,bas za zvucnu izolaciju).
I da,je li to tehnicki izvodljivo,postoji li lepak koji lepi razlicite materijale 1 za drugi?Konkretno,Azmafon i pluzu,plutu i PVC?
 
Poslednja izmena:
šo se tiče zvoočne izolacije...azmafon je do sada najbolje sredstvo....i to još od 5 cm ...i više nego šo je potrebno.......pošo vi niste moozičar i ne treba vam dobijanje kvalitetne "boje zvooka"..........več samo da izoloojete booku koja dolazi spolja kroz prozor...ne morate da celu sobu izoloojete...ploos uglove...koji su problem..već samo taj prozor......postoji odlično rešenje.....i to mobilno rešenje.......između drvenih kocki..ploča.... stavi se azmafon.........ne šper ploče i to..nego daske...drvene... i to možete da montirate na pokretni paravan sa točkićima.....i obložite nekim tekstilom ...belim platnom ....i taj paravan pokretni po potrebi nameštate na prozor....kolika će biti izolacija...zavisi i od stolarije...da nigde kako se to kaže...ne coori zvook .....a time možete da napravite i paravan koji bi recimo vaš radni deo ili deo za spavanje....... odvojio od ostatka sobe
 
Hvala na informaciji i predlogu.
Bilo mi je bas bitno da saznam kakve su mu performanse,cisto da ne kupujem ako ne vredi.
A da li bih mogla,umesto pokretnog paravana sa tockicima,da npr.napravim istu takvu tablu sa daskama,i ,posto imam ispust ispod prozora sa unutrasnje strane,da je stavim na taj ispust tako da zaklanja prozor?
Pomenuli ste dazvuk ne sme da ''curi''.Prozor je na levoj stani prostorije,do zida.Ako bih napravila takav zastor,i zaklonila prozor spreda,da li bi to pomoglo,bar delimicno,ili moram da i sa desne strane napravim neku pregradu,da bih ''zatvorila'' prozor sa svih strana,posto se sa leve strane nalazi zid,a sa desne ne?
 
ko ima drvene prozore super varijanta je dihtovanje prozora limom,neverovatno je koliko to moze da smanji buku i kolicinu prasine
ja sam to uradila u stanu koji izdajem,on je u jako prometnoj ulici,i stvarno funkcionise,ako nekome treba mogu da pronadjem telefon coveka koji je meni to radio pa da sibnem na pp
 
Hvala,ali ovi moji su od Pvc-a+alu.
Inace Azmafon proizvodi firma Azma iz Kragujevca,imaju prodavnice i u Beogradu,u:TERMODOM" Zrenjaninski put, BB "DIKEM CHEMICAL" Vuka Vrkčevića 3 i "SET PROMET" Vojvode Stepe 228 .
 

Back
Top