Sekte

Ali razlicite pobude. Antivakcinasi iz straha od farmaceutske mafije i sumnjivih sastojaka u vakcinama, a talibani iz nekih fanaticno religioznih motiva. Nije to isti nivo. Prvi se sluze naucnim kontra argumentima, a ovi drugi citatima nekih bolesnih umova, kvazi prorocima i seksualno isfrustriranih i inhibiranih pojedinaca...
Koren i jednog i drugog je isti: ljudska glupost. Prema tome i nivo je isti!

Ne možeš reći da pametan čovek može biti fanatik u bilo kojoj oblasti. Pamet i fanatizam ne idu zajedno!
 
Koren i jednog i drugog je isti: ljudska glupost. Prema tome i nivo je isti!

Ne možeš reći da pametan čovek može biti fanatik u bilo kojoj oblasti. Pamet i fanatizam ne idu zajedno!
Realni strah od vakcina nije primitivizam-poćiva na osnovama saznanja o bezskrupuloznosti magnata farmaceutske industrije!
Recimo:da li ti je ,kolega dvostruki,poznato da je Bajer koncern nedavno postao većinski akcionar Mansanto co.?
Na žalost,Bajerovi su mi rod i samo se nadam da su to uradili iz dobrih namera s planom svođenja aktivnosti te industrije u okvire
dobrobiti ljudske civilizacije,a ne u ciljevima rigidnog biznisa...
 
Realni strah od vakcina nije primitivizam-poćiva na osnovama saznanja o bezskrupuloznosti magnata farmaceutske industrije!
Ovde se nameće jednostavno pitanje: zašto bi beskrupulozna farmaceutska industrija proizvodila milione jeftinih vakcina? (Jeftinih jer svaku vakcinu može pojedinac da plati!)
Da bi se tu ostvarila zarada potrebno je mnogo rada i mnogo ulaganja.
Nije li mnogo lakše da podignu cene lekova koji su već skupi i ostvare istu ili čak i veću zaradu? (Imaj u vidu da pojedine injekcije koštaju hiljade pa i desetine hiljada evra!)

I nije li bar čudno, a ja bih rekao podlo, kada neki lekar "u poverenju" kaže nešto protiv vakcina a ne sme to isto da kaže pred svojim kolegama?
Ako već ne sme da kaže naglas i uvek, treba da ćuti! U protivnom je podlac kome se ne može verovati!

Što se tiče izvora podataka "o štetnosti vakcina" to su uglavnom razni vidovnjaci, vračevi i manipulatori i prevaranti. Dokaz imaš ovde.
 
који је интерес антивакцинашима ако су вакцине јефтине да толико галаме?

http://www.blic.rs/vesti/drustvo/sk...sa-vakcina-unistila-zivot-15-malisana/s279cf1

YjoktkpTURBXy80NTZhNTAyMGNmYTk4YmNkZGIxMDQ1NmY2YTUzY2M3NS5qcGeTlQLNAxQAwsOVAs0B1gDCw5UH2TIvcHVsc2Ntcy9NREFfLzFkNzRjYjQxNzA1OTUwNDM2NjI5Y2FiZDYwNmY1MGY2LnBuZwfCAA


- - - - - - - - - -

SKANDAL SKRIVAN 30 GODINA Loša vakcina uništila život 15 mališana

Sonja Todorović | 02. 02. 2016 - 07:00h
| Komentara: 87
Ukupno 15 mališana - 14 dečaka i jedna devojčica - dobilo je dečju paralizu od loših vakcina primljenih krajem osamdesetih. Kod sedmoro je paraliza nastupila na delu tela, dok su kod osmoro dva do četiri ekstremiteta ostala paralizovana.

To je strašna istina koju je otkrio „Blic“ istražujući skandal koji je skoro 30 godina čuvan kao najstroža tajna. Tek krajem prošle godine doneta je prva presuda kojom je roditeljima Draška Babića (28) iz Mladenovca dodeljena odšteta od 30 miliona dinara. Babić je kao beba primio lošu vakcinu zbog koje ima triplegiju, atrofiju pojedinih mišića i skraćenu levu nogu. U invalidskim je kolicima.

PRESUDU ČEKALI 28 GODINA! Od loših vakcina deca nekada dobijala paralizu
Tokom osamdesetih i devedesetih godina prošlog veka zabeleženo je nekoliko slučajeva oboljevanja od dečje paralize zbog vakcine OPV koju je tada proizvodio Institut za imunologiju i virusologiju “Torlak”, saznaje “Blic”. Danas se žive vakcine više ne daju bebama.

Sva ova deca dobila su dečju paralizu posle primljene žive polio vakcine i svi su početkom devedesetih lečeni na Institutu za majku i dete. Dr Radmilo Petrović, epidemiolog, bio je prvi čovek u bivšoj Jugoslaviji koji je o tragičnom slučaju informisao Ministarstvo zdravlja.

- Zbog toga sam dobio batine od tadašnjeg direktora „Torlaka“ - otkriva dr Petrović.

Petrović je u „Torlaku“ bio zadužen da obaveštava o svim neželjenim efektima vakcina koje su se u to vreme proizvodile.

- - - - - - - - - -

- Pošto sam saznao za prva tri slučaja, obavestio sam tadašnjeg direktora. On ništa nije preduzeo. Posle šest meseci pojavilo se još nekoliko pacijenata. Kako ni tada nije reagovao, obavestio sam Ministarstvo zdravlja - objašnjava dr Petrović.

Tadašnji direktor ga je napao i pretukao. Pare su bile važnije od zdravlja dece jer smo te vakcine izvozili u Indiju i Afriku.

- Nisu mi dozvolili da istražim zbog čega je mnogo više dece kod nas obolevalo od dečje paralize nego u svetu - kaže dr Petrović.

Opisao posledice vakcina

“Blic” je imao uvid u medicinsku literaturu u kojoj su opisani ovi slučajevi. Autor je dr Dragan Zamurović, neurolog koji je na Instititu za majku i dete lečio ove male bolesnike. On je u zaključku rada opisao da je u tadašnjoj Jugoslaviji rizik od obolevanja od dečije paralize usled vakcine bio 1:63.000, što je bilo više nego u drugim zemljama.
 
Dnevni listovi nisu "Bilteni sudske prakse" , "Sluzbeni listovi" , "Sluzbeni glasnici" , , vec su "dnevno informativni' , a za one malo radoznalije - imaju ono sto sam ovde predlozio ...

"Ili od novinara koji je ovo pisao u Blicu..." ...
Obicno je negde u listu postavljen telefon redakcije , a ima ga i na Netu .
 
Dnevni listovi nisu "Bilteni sudske prakse" , "Sluzbeni listovi" , "Sluzbeni glasnici" , , vec su "dnevno informativni' , a za one malo radoznalije - imaju ono sto sam ovde predlozio ...
Neki "dnevno informativni listovi" mogu da uživaju poverenje, a mogu i da ne uživaju poverenje.
 
Цела та фама о мрачној завери секта против невине српске младежи је више него смешна.

Колико ја знам, за четири године су припадници три "најтрадиционалније", верске заједнице.дакле, католици, православци и муслимани побили више људи у међусобним обрачунима него све секте света заједно....или бар све оне заједнице које називају сектама из било ког разлога.

Па, ко је, онда ту опасан?
Delimicno si u pravu, ali nisam bas cuo da iz ove tri "zajednice"neko trazi sledbenicima da izvrsavaju samoubistva i ubistva svojih bliznjih. Prave hleba na grobljima, izvode crne mise, piju krv jedni od drugih itd.
 

Back
Top