ETF>>>BG>>>>mala pomoc mi treba od iskusnijih...

petro91

Početnik
Poruka
5
ovako... jesta da sam '91 i da do faxa ima jos puno, al pade mi napamet...
upisao bih ETF... mislim obozavam tehnologiju... e a jos vose obozavam racunare, tako da bi upisao odsek za racunarsku tehniku i informatiku... sad... zanima me kakav je to smer, sta cu da znam kada (ako :D) ga zavrsim, i gde cu moci da se zaposlim... i veoma me zanima kakvo je predznanje potrebno... jer idem u tupavu kraljevacku gimnaziju gde fiziku, koju volim, ne ucimo ni malo, a matematiku kontam... idem na takmicenja i tako to , samo me mrzi da vezbam pa onda doguram samo do top 3 na regionalnom... elem. .. shavtili ste odprilike sta me zanima... pa ... pomozite... unapred hvala.... i da.. kada sam vam rekao sta me zanima sta mislite gde je bolje da idem, u NS ili u BG?
 
ovako... jesta da sam '91 i da do faxa ima jos puno, al pade mi napamet...
upisao bih ETF... mislim obozavam tehnologiju... e a jos vose obozavam racunare, tako da bi upisao odsek za racunarsku tehniku i informatiku... sad... zanima me kakav je to smer, sta cu da znam kada (ako :D) ga zavrsim, i gde cu moci da se zaposlim... i veoma me zanima kakvo je predznanje potrebno... jer idem u tupavu kraljevacku gimnaziju gde fiziku, koju volim, ne ucimo ni malo, a matematiku kontam... idem na takmicenja i tako to , samo me mrzi da vezbam pa onda doguram samo do top 3 na regionalnom... elem. .. shavtili ste odprilike sta me zanima... pa ... pomozite... unapred hvala.... i da.. kada sam vam rekao sta me zanima sta mislite gde je bolje da idem, u NS ili u BG?

Sta god da zavrsis moci ces da se zaposlis i to po principu koliko znas tolika plata.
Mogu da ti pomognem za NS.
Na elektro-tehnici(Fakultet tehnickih Nauka) postoje dva smera:
1) Racunarstvo i Automatika
2) Elektonika,energetika i telekomunikacije

U principu, ono sto tebi treba je smer Racunarstvo i Automatika na FTN-u. Fizike i Osnova elektrotehnike ima manje nego u BG-u, i mnogo je lakse, ali je matematika teza(moze da se nauci).
Postoje tri usmerenja:
1) Racunarske nauke- radices u visim progrtamskim jezicima, java, c++.
2) Racunarske tehnike i komunikacije- projektujes digitalna kola- niski programski jezici (c i asembler) i jezici za projektovanje kola.
3) Automatika - primena racunara u praksi(GPS sistemi, Bio-inzinjering, automatika u fabrikama). Kombinacija fizike, elektrotehnike, matematike i programiranja. U principu projektujes sistem koji ce raditi bez uticaja coveka.

O smeru Elektronika, energetika i telekomunikacije ne znam puno. Prva godina nam je jako slicna, ali se kasnije potpuno razdvajamo. Najbolje da nadjes nekog ko to studira da ti bolje objasni.

U NS-u ti je globalno otvoreniji odnos izmedju profesora i asistenata nego u BG-u. Uvek mozes da trazis pomoc ako ti treba i uvek ce ti izaci u sustret ako mogu.
Cene u NS-u su ti mnogo vece nego u BG-u, za ispit izdvajas 200 din, upis godine 6000, ali zato imamo mnogo lepsu zgradu i bolju opremu.
 
Ako hoces ozbiljnije da studiras upisi u BGu. Ne znam kakva je ta zgrada u Novom Sadu, ali zgradi ETFa u Beogradu nista ne fali, a racunare i opremu imamo i mi u Beogradu i nije istina da ce te profani i asistenti kulirati ovde. Ako ti treba nesto nacices ih i sve ce ti oni objasniti. Cuo sam da je kriterijum mnogo mnogo mnogo nizi u Novom Sadu, posto sam pricao sa nekim ljudima koji nisu mogli da upisu EFT u Beogradu pa su upisali u Novom Sadu, i kad uporedis nase i njihovo ogromna je razlika.
To ti je to. Ja sam na smeru RTI u Beogradu
 
Ne rusi se nista a ne znam sta smatras pod opremom. Ako mislis da radimo na x86icama nisi u pravu

Tako sam cuo, ne tvrdim nista.

Sto se tice ucenja, elektro-tehnika ti je specijalna, nema neko odredjeno vreme za ucenje. Najvise ti vremena treba za ideju. Cim provalis kako nesto radi i funkcionise ides dalje. Nekad ideja dodje sama, nekad su potrebni sati...
 
ok... Hvala... A na RTI u Beogradu sta ucite od programskih jezika? i jel nema bas previse fizike? posto je meni predznanje bas nikakvo (ocajan profesor)?

Ucis paskal,c,c++,c#, javu. To je u prve 2 godine. Imas u prvoj godini fiziku,ali imas i knjigu tako da ti predznanje neko veliko i ne treba. Ja nisam nikakvo predznanje imao iz fizike, i snasao sam se. Po meni je bitno znanje iz integrala i trigonometrije; mada ni to ja nisam razbijao pa sam ok prosao. Koliko ces da ucis dnevno i nedeljno je apsulutno tvoja stvar i to nema veze sa fakultetom. Mozda si cuo price da se uci na ovom faxu 12sati dnevno....pa mozes da ucis na bilo kom faxu 12 sati dnevno. Opet tvoja stvar. Tebi je valjda bitno da studiras to sto te zanima, a ti ces dati svoj maximum sta god da studiras,zar ne? A ako si osvajao ta takmicenja kao sto kazes ja mislim da ti ovaj fax nece predstavljati nikakav problem. naravno ako budes radio.
 
..... ali zato imamo mnogo lepsu zgradu i bolju opremu.
:eek:
Zgrada u kojoj je ETF u Bg je zgrada Građevinskog fakulteta u kojoj je i arhitektura paralelno i bilo bi, ako ništa drugo, nelogično da je loša ili loše sagrađena, unutra je kao u crkvi, u pitanju je jedan od lepših objekata u gradu. Što se "opreme" tiče..... ne mogu da smislim šta fali...

Nemoj kvalitet objekta da procenjuješ samo na osnovu dizajna i to enterijera :confused:
Ja sam samo rekao ono sto sam cuo. Da vam se zgrada rusi i da nemate opremu.
I ne bi se srušila da baciš bombu unutra. Problem je jedino treći sprat koji su unakazili iz praktičnih razloga.

http://i28.tinypic.com/k0ord4.jpg
 
Poslednja izmena:

Back
Top