Prespor Dial-up... Potreban odgovor VEČERAS!

Dust

Domaćin
Banovan
Poruka
4.184
Apslolutno znam da ovaj tip konekcije više uopšte nije reprezantivan, ali ukoliko mi večeras i samo večeras pomognete da rešim ovaj problem, možda sutra i ne kupim Wireless antenu i nakačim se nekom komšiji, vlasniku kafića i sl. na ruter.
Dakle, otkad sam uzeo novi komp prošle nedelje, dobio sam očigledno neki mizerni dial-up modem sa njim u kompletu. Nije bilo potrebe da instaliram drajvere, jer ga je Vista odmah prepoznala. Prvih nekoliko pokušaja konekcije nisu uspeli, pa sam posumnjao na server i odmah zvao provajdera. Oni su mi rekli da restartujem konekciju, pa sam ponovo probao. U međuvremenu, uspeo sam par puta (u gomili neuspeha) da se konektujem ali sa najvećom brzinom od 7.2 kbps (da li je potrebno da napominjem da se sa ovim ne može gotovo ništa). Ako neko ima predlog šta da radim (ne umem da čačkam po hardveru, barem ne mnogo, tako da takve predloge ne primam, takođe ADSL i kablovski za sada potpuno otpadaju), neka se javi!
 
Ne znam kod kog si provajdera....mozes pokusati preko nekog drugog.

Recimo sezampro ;) http://www.sezampro.yu/public/info/?id=45
Sat vremena na netu u preriodu od 21 do 07 te izadje oko 20 dinara. Imas na linku gore detaljnije.

Ako ni na ovaj nacin ne ostvaris veci protok onda je verovatno do modema. Pod predpostavkom da ti je prikljucak ok i da nisi na nekoj centali od pre sto godina...mada i onda bi trebao imati oko 32...koliko se secam,davno je bilo...
 
Apslolutno znam da ovaj tip konekcije više uopšte nije reprezantivan, ali ukoliko mi večeras i samo večeras pomognete da rešim ovaj problem, možda sutra i ne kupim Wireless antenu i nakačim se nekom komšiji, vlasniku kafića i sl. na ruter.

Teško da bi ti bolji modem pomogao, u pitanju je linija, pritegni provajdera da dođu da ispitaju.

Što se tiče toga da ćeš kod nekoga besplatno da se nakačiš, moram da se GLASNO nasmejem.....

Jedino ako je degen, a takvi obično nemaju wireless.
 
Kod Verata, nisu oni loši, dobra im je i ADSL ponuda, a jedino što bih gledao kod drugih jeste neka brža vrsta konekcije. Sad, trenutno sam u fazi da moram da štedim, pa nastojim da prođem što jeftinije. Ali hvala, probaću neki Sezamov postpaid broj.

Imam nalog kod verata odavno, nisu losi kako kazes ustvari jedni su od boljih preko kojih mogu da se konektujem odakle sam. Naravno posta je the best ali i cene su the best.

Teško da bi ti bolji modem pomogao, u pitanju je linija, pritegni provajdera da dođu da ispitaju.

Što se tiče toga da ćeš kod nekoga besplatno da se nakačiš, moram da se GLASNO nasmejem.....

Jedino ako je degen, a takvi obično nemaju wireless.

U vezi modema, nije upravu. Gledaj ovako kada sam imao racunar u prvim mesecima koriscenja, imao sam na raspolaganju modem marke Intex koji je maksimalno izvlacio 28.8 kb, nikada vise, dok svim mojim drugarima izmedju 48.0 i 52.0 otprilike ali sa drugim modemima. Drug koji je uzeo adsl dao mi je svoj modem genius i pri prvoj konekciji ja sam izvukao 48.0, sada evo vec odavno standard mi je 52.0. Kazem ti zato mozda je i do linije jer sam i ja tako mislio, ali evo zivi primer da ima krseva od modema. Najbolje bi bilo da uzmes od nekoga modem druge marke i da probas kod tebe da vidis sta ces da dobijes.
 
U vezi modema, nije upravu. Gledaj ovako kada sam imao racunar u prvim mesecima koriscenja, imao sam na raspolaganju modem marke Intex koji je maksimalno izvlacio 28.8 kb, nikada vise, dok svim mojim drugarima izmedju 48.0 i 52.0 otprilike ali sa drugim modemima. Drug koji je uzeo adsl dao mi je svoj modem genius i pri prvoj konekciji ja sam izvukao 48.0, sada evo vec odavno standard mi je 52.0. Kazem ti zato mozda je i do linije jer sam i ja tako mislio, ali evo zivi primer da ima krseva od modema. Najbolje bi bilo da uzmes od nekoga modem druge marke i da probas kod tebe da vidis sta ces da dobijes.

Dobro, prihvatam da si u pravu oko modema, ja imam ADSL od samog početka, pa sam već zaboravio ...
 
Sta si ocekivao sa 7.2 kbps da postignes da 700MB skines za 30 minuta

Znaci ovo ti je drugi put da ovo radis, da nekazem zezas. Prvo sam ja nesto pitao pa si se ti pravio pametan, sad ovde opet, ako neznas kako da pomognes nista zaobidji, popaj te je opomenuo jednom, pazi se. Stvarno neznam sta ti je. Nista lose nemislim nego nemoj se praviti da si pametan.;)
 
Teško da bi ti bolji modem pomogao, u pitanju je linija, pritegni provajdera da dođu da ispitaju.

Što se tiče toga da ćeš kod nekoga besplatno da se nakačiš, moram da se GLASNO nasmejem.....

Jedino ako je degen, a takvi obično nemaju wireless.
ima ih kolko hoces sa sve logom i sifrom za ruter admin admin

skeniraj malo mrezu
tako je bar kod mene na nbg
inace ako si bas blizu nekog hotela postoji mogucnost da imas net za dz:p

da se dopunim citajuci postove
http://forum.krstarica.com/threads/234849

signature 350 bez ljutnje
 
Poslednja izmena:

Back
Top