GLODARI

tandara mandara

Zainteresovan član
Poruka
470
Dragi ljubitelji veverica, miševa, pacova, morskih prasića, hrčaka, leminga, zečeva... Imamo pojedinačne teme za svaku od ovoh životinja ali ovo je tema gde možemo pričati svoje doživljaje, doživljaje drugih osoba, i naravno kačiti fotografije glodara...:D Inače, ukoliko imate nekog glodara u kući možete ovde o njemu pisati i slati nam fotke.
Ti mali slatkiši sigurno zaslužuju temu samo za njih... Za početak ja... skinula sneta ovog pacovčića:
 

Prilozi

  • pacov2b.jpg
    pacov2b.jpg
    8,6 KB · Pregleda: 7
Postoje pojedinačne teme za ove životimje, ali da bi opisao koliko voliš ili ne voliš glodare ne smeš pisati na drugim temnama. Nećeš pisati o pacovima na temi za hrččke, ili reći koliko se tvoj zlatni hrčak i leming slažu, ili pisati kako iako imaš pacove u kući, voliš te životinje. Takođe, slike sa svojim glodarima bi morao da kačiš na 5 različitih mesta, a ovako, ne. Ovde nećemo davati savete o tim životinjicama več prikazivati koliku ljubav prema njima osećamo. Takođe, ukoliko ne voliš neku životinjicu od navedenih i to možeš reći ovde, i pojasniti zašto. Ili napisati neki doživljaj koji si imao sa mišem na primer koga nikada pre toga nisi video, a to bi bilo glupo napisati u odeljak za miševe, ako on ovde uopšte postoji. Takođe bi bilo glupo govoriti koliko voliš morske prasiće na forumu za morske prasiće ukoliko ih nemaš... Ne bi trebalo da dosađuješ tim ljudima koje to baš i ne zanima... Možeš pisati i kako utiču glodari koje imaš u kući na tvoju decu... Mogla bih ovako do sutra...:D

Ipak lepo je da svi oni imaju ZAJEDNIČKU temu . :)
 
Poslednja izmena:
Toliko tema o kerovima i mačketinama a o maleckim krznenim životinjkama tek po koja?

Eto - udarao mačke lopatom dok nije dobio melodiju "Na lepom plavom Dunavu" - otvorili temu.
Uklonili pse lutalice oko hale sportova ali na brži način bez obzira na kastraciju - bila tema.

A ovamo po firmama kad vide miša - kupuju lepak za miševe i uopšte se ne osećaju ubicama?

Glodari su vrlo pametne životinje. Pametniji kolega je demonstrirao - svako jutro je na tacni ostavljao nešto malo hrane i dva miša bi nakon uzimanja napuštala firmu. Inače, mirno čekaju svoje dnevno sledovanje. Kakav lepak, kakve gluposti.
 
Toliko tema o kerovima i mačketinama a o maleckim krznenim životinjkama tek po koja?

Eto - udarao mačke lopatom dok nije dobio melodiju "Na lepom plavom Dunavu" - otvorili temu.
Uklonili pse lutalice oko hale sportova ali na brži način bez obzira na kastraciju - bila tema.

A ovamo po firmama kad vide miša - kupuju lepak za miševe i uopšte se ne osećaju ubicama?

Glodari su vrlo pametne životinje. Pametniji kolega je demonstrirao - svako jutro je na tacni ostavljao nešto malo hrane i dva miša bi nakon uzimanja napuštala firmu. Inače, mirno čekaju svoje dnevno sledovanje. Kakav lepak, kakve gluposti.

Tačno tako, miševi su predmet mržnje. Da ne pričamo o pacovima! Svi ih mrze, a zašto?:thumbdown:
A on čovek pametan, pomogao malim slatkišima. Pa moraju i oni nešto da jedu. I ostave ga na miru. Takođe najveći predmet mržnje su i pacovi. Mislim da to nije u redu. Da me ostatak porodice ne suzdržava kupila bih dva do tri pacova, jer su oni veoma intečligentni glodari, a mogu biti i druželjubivi. Kada bih nekome pokazala mog hrčka ili morsko prase (koje od pre nekoliko dana nije više sa nama:sad2::sad2::sad2:) rekli bi"Puj to mnogo liči na pacova!". I moja deca su takođe vezana za glodare. U školi imaju miševe pa su počeli da postavljaju lepak...:( A moja deca se setila i napravili kampanju spasite miševe:D! Organizovali se i poneli dezodoranse u škou i na svaki naprskali litar!:hahaha::rotf: Sreća što ih nisu uhvatili.
Isto koliko jenjima žao kada vide mačku koju biju toliko je i meni žao kada miš gine!
 
Potpuno se slazem . Ljudi imaju predrasude o ovim bicima, te su glupa, pa su im gadni, pa apsolutno svi misevi i pacovi prenose bolestine.. A da ne pricam o veterinarima i njihovom odnosu prema njima.

Glodari su divne zivotinje :heart::heart: i zasluzuju temu
 
Meni su slatki i misevi i pacovi, narocito sam se iznenadila kad sam procitala koliko su pacovi inteligentni:)
Ali bih volela da nas vi malo upuceniji vise upoznate s ovim vrstama, narocito zbog tih predrasuda. Evo ja poznajem puno ljudi kojima se desilo da imaju misa u stanu pa su postavljali te lepkove na kojima sirote zivotinjice uginu od gladi, nemogicnsti kretanja, i to u mukama:( Po vama, ima li drugog nacina da se ljudi rese nezeljenih glodara a da nije u pitanju ubistvo? I uvek postoji taj rizik da mis/pacov prenese bolest...
 
Pacovi su kao životinje kao što sam već rekla veoma inteligentni pa se na njima rade mnoga istraživanja slična onim koja se rade na majmunima!:shock::shock::shock:
Već je neko ovde naveo kako im je neko davao hranu dok oni sami ne odu, i tako svaki dan. Ali ako baš želiš da znaš, ne znam da li postoji rešenje... I ja sam to želela da saznam jer smo u prošlom stanu imali miševe... I nismo ih ubijali već smo se preselili.
Ukoliko misliš da miševi i pacovi imaju boleštine a tvoji su kućni ljubimci, tvoja dužnost je da ih izlečiš. Ja mislim da postoji nešto tako za njih. A ukoliko ih imaš u stanu to je već druga stvar. Ja mislim da je dobro delo uloviti 2 bolesna miša, izlečiti ih i dati po pet- šopovima.:super:
 
E! Setila sam se! Imaš razne uređaje koji teraju bube i sitne životinjice nekim neznam ni ja kakvim vibracijama. To ti je potpuno bezbedno i za njih i za ljude, ali je mnogo skupo!
 
Postoje i misolovke koje hvataju zive miseve, pa posle mozes da ih odneses negde i pustis. Mada ako bi ih odnela u sumu ili polje, mislim da bi oni verovatno uginuli, jer nisu navukli na takav nacin zivota
 
ja sam machkama milion puta otimala miseve i pustala ih nazad u dvoriste...a otrove iz shupe skupljala i bacala,kao i lepak......
komshije iz dvorista se redovno chudile gde sve to nestaje i kako im je dzak brashna izgrizen :mrgreen:
:tajna:
 
Ukoliko misliš da miševi i pacovi imaju boleštine a tvoji su kućni ljubimci, tvoja dužnost je da ih izlečiš. Ja mislim da postoji nešto tako za njih. A ukoliko ih imaš u stanu to je već druga stvar. Ja mislim da je dobro delo uloviti 2 bolesna miša, izlečiti ih i dati po pet- šopovima.:super:

Ne, naravno da nisam mislila na miseve kao kucne ljubimce, podrazumeva se da takve miseve treba leciti kao i bilo kog drugog kucnog ljubimca. Mene interesuje, eto recimo predlozila si uhvatiti ih i izleciti, ako i zanemarimo to da su divlji i da ih je tesko uhvatiti, kako znati da nisu zarazeni i da nece preneti neku bolest?
 

Back
Top