Kde ili Gnome?

Kde ili Gnome?


  • Ukupno glasova
    13
  • Anketa je zatvorena .
Hm, i ja sam probao svašta... ali pod gnome okruženjem sve bolje radi... os ubuntu naravno...
Pazi sad ovo, pre par meseci odnesem lapca na posao... čisto da pokažem ubuntu i 'regrutujem' potencijalne korisnike kivne na win... dam kolegi da se zeza... i on otvori 7777 stranica i posle toga otvori open office bez problema... :lol:
 
Hm, i ja sam probao svašta... ali pod gnome okruženjem sve bolje radi... os ubuntu naravno...
Pazi sad ovo, pre par meseci odnesem lapca na posao... čisto da pokažem ubuntu i 'regrutujem' potencijalne korisnike kivne na win... dam kolegi da se zeza... i on otvori 7777 stranica i posle toga otvori open office bez problema... :lol:

:lol: dobar je
 
Ja trenutno teram Gnome - KDE 3.5 je malo omatorio a 4.1 josuvek malo krckav.

Inace, i XFCE je odlican. Zasluzuje da bude na listi za glasanje ;)

Исправи ме ако грешим али зар хфце није виндов менаџер, ако тури хфце онда би требало да тури и флуксбокс који може одлично да се дотера енлајтенмент....
Ак ја треба да гласам гласао бих за оба :D Тешко би ми било да се одлучим јер ја то волим да возам у круг... Мало Гном, па кад смори КДЕ, па мало флукс, мало хфце и так у круг... Тако да никад не може да досади... Сам треба имати живаца и чачкати се са флуксбоксом у почетку, ал једном кад се дотера прича се завршава...
 
koristio sam KDE, pa sam posle toga prešao na Gnome i koristio ga duže vreme ... onda mi je nedostajao KDE pa sam sad opet na njemu :D
u KDE-u su neke stvari bolje odrađene, kao na primer integracija aplikacija u grafičko okruženje. Primer, desni klik na fajl, Actions, Send with Bluetooth :)

Ali priznajem da je i GNOME dobar... preći ću ponovo na njega, nedostaje mi taj simplicity
 
Исправи ме ако грешим али зар хфце није виндов менаџер, ако тури хфце онда би требало да тури и флуксбокс који може одлично да се дотера енлајтенмент....

Mjok, brej.
XFCE je desktop okruzenje. Window menadzer koji se podrazumevano koristi u XFCEu je XFWM.

"Xfce is a lightweight desktop environment for various *NIX systems. Designed for productivity, it loads and executes applications fast, while conserving system resources." - Olivier Fourdan, creator of Xfce

Kad smo vec kod toga, izao je novi Gnome. Ima vrlo lepih poboljsanja za moj ukus.
Izasla je pre neki dan i prva alfa XFCEa 4.6.
Treba dobaviti nove igracke :)
 

Back
Top