starost-kako se moze videti u horoskopu

onaona

Primećen član
Poruka
603
Kada hoceno da vidimo gde ce osoba provesti starost (ako je uopste i doceka, ali `ajde da zamislimo da ce je kao docekati).

Znaci, sta gledati (koje kuce, planete, koje aspekte za starost) i to konkretno:
- dal` ce osoba ziveti sama, ili oraganizovano (mozda u domu) ili sa porodicom
- dal` ce u starosti biti siromasna ili ne
- dal` ce biti pokretna ili ne
- dal` ce biti dementna li ne itd, itd

- Ista ova pitanja (mozda malo drugacije formulisana) bi mogla da se postave za kraj zivota (znaci, kraj kao kraj, pa dal` je to sa 90 ili 30, ne zna se, a to i nije pitanje KADA vec KAKVE ce biti zadnje godine zovota?

Jel` to zna neko da malo pojasni?
 
Kada hoceno da vidimo gde ce osoba provesti starost (ako je uopste i doceka, ali `ajde da zamislimo da ce je kao docekati).
Znaci, sta gledati (koje kuce, planete, koje aspekte za starost) i to konkretno:
- dal` ce osoba ziveti sama, ili oraganizovano (mozda u domu) ili sa porodicom
- dal` ce u starosti biti siromasna ili ne
- dal` ce biti pokretna ili ne
- dal` ce biti dementna li ne itd, itd
- Ista ova pitanja (mozda malo drugacije formulisana) bi mogla da se postave za kraj zivota (znaci, kraj kao kraj, pa dal` je to sa 90 ili 30, ne zna se, a to i nije pitanje KADA vec KAKVE ce biti zadnje godine zovota?
Jel` to zna neko da malo pojasni?
Draga onaona

Mnogo si znatizeljna. Za sve ovo bi netko trebao biti vise nego dobar Astrolog i jos vaznije, da zna gledati u dlan. Kao vidis imali smo nekoga, tko je bio (bila) jedno i drugo i pitanje, da li je znala sta je ceka? Mozda je znala, a javno nije rekla!

Secam se jednog politicara koji je izjavio (ima dugu i cistu liniju zivota), da ce on jako dugo ziveti. Ovde je veliko pitanje, jer je bas on momentalno tamo, gde ne vidi ni Sunca ni Meseca (mozda malo?).
A mozda mu je bolje nego meni, jer ne mora placati ni stan a ni ostale racune.

Moze biti da sve propadne i on izadje van? Nikad se ne zna.

Mene bas zanimaju ovi, sto dugo zive. Za kratak zivot znam oko 60%.

Lep pozdrav.
 
Ne pitam o duzini zovita vec KAKO ce neko zivetu na kraju svoga zivota (a kraj dal` ce biti sa 30 ili sa 80, nije moje pitanje)... znaci, ne pita se o dugovecnosti jer neko kraj zivota doceka vrlo aktivno (bilo da ode sa malo ili mnogo godina zivota).

Ja mislim da se to ne zna!
Ali, ipak pitam jer mozda i gresim.

Horoskop itekako dobro pokaze temperament i karakter neke osobe, ali predvidjanja su totalno nepouzdana ....no, kanda je zaista nas karakter upravo nasa sudbina (bar je tako bilo kod "one koja je znala i astrologiju i hiromantiju").
pozdrav:)
 
Proveriću detaljnije kad stignem, ovako napamet - mora imati neke veze sa Saturnom, pa 11. polje se odnosi na plodove rada - tu spada i penzija, da li će biti aktivan pred kraj života može da se vidi na isti način kao iznenadna smrt, jer iznenadna ne znači i nasilna, veš to što jeste iznenadna, što treba da znači da je osoba u dobrom stanju sa zdravljem, da ne kažem ne izgleda da će skoro...:) Po Miletu Duporu, dug život pokazuju: Saturn u trigonu sa Suncem, Mesecom, ASC u vatrenom, vazdušnom znaku, zatim u Škorpionu, ili u Blizancima, zatim Sunce ili Mesec u trigonu sa Jupiterom, ili uopšte sa beneficima ("dobrim" planetama).
Život u domu, bi trebalo gledati vezano za 12. kuću, jer ona pokazuje zatvorene ustanove, pa sad u kom je znaku i koje su planete i u kojim aspektima u toj kući, jer i za kuća, kao i sve ostale nema samo to jedno značenje, a i pojam "zatvorena ustanova" može da znači čitavu "šumu" pojava, od toga da će neko dopasti zatvora, do roga daće neko biti upravnik bolnice, vojni, sveštenik...svašta još, i ne mora se odnositi uvek na starost.
Ako je smrt "po redu vožnje" tj. da kažem normalna, od starosti, ne može se videti...ima svako svoju sudbinu, jedino se relativno mogu predvideti neke baš dramatičnije smrti, a i to nije 100%, samo mogućnosti.:bye:
 
Poslednja izmena:
Da. Na to sam i zaboravila. Pa onda i tu sledi koji znak obuhvata, da li ima planeta u toj kući, pa ako ima, koje su i u kakvim aspektima, pa da li su u padu ili usponu.. a sve to se odnosi i na sve ostale činioce u vezi tog pitanja.Izgleda komplikovano, i jeste, nama koji nemamo dovoljano znanja, a naročito prakse. Ne studira se atrologija bez razloga 3 godine.
Ali pokušavamo...:)
 
Kada hoceno da vidimo gde ce osoba provesti starost (ako je uopste i doceka, ali `ajde da zamislimo da ce je kao docekati).

Znaci, sta gledati (koje kuce, planete, koje aspekte za starost) i to konkretno:
- dal` ce osoba ziveti sama, ili oraganizovano (mozda u domu) ili sa porodicom
- dal` ce u starosti biti siromasna ili ne
- dal` ce biti pokretna ili ne
- dal` ce biti dementna li ne itd, itd

- Ista ova pitanja (mozda malo drugacije formulisana) bi mogla da se postave za kraj zivota (znaci, kraj kao kraj, pa dal` je to sa 90 ili 30, ne zna se, a to i nije pitanje KADA vec KAKVE ce biti zadnje godine zovota?

Jel` to zna neko da malo pojasni?


bako nema tu mnogo filozofije samo gledaj polje 4 planete u njemu i vladara i njegove aspekte i to ti je cijela priča.

ja ću ševiti ko lud u starosti venera 180 jupiter.
 
Starost swe moze gledati na vise nacina:

1. Na primer XI polje u horoskopu , predstavlja penziju i zivot osobe od momenta kada ode u penziju. Na koji nacin ce se covek kada se osolobodi ( sto je simbolika XI - polja) rada, organizovati svoj zivot i svakodnevicu. Gleda se isto posmatranjem planete uXI polju, vladara XI polja itd, isto kao i kada gledas kakav ce zivot neko imati od momenta kada udje u brak, kao sto posmatras VII za brak tako i XI za period zivota posle RADA :-)

2.
Nacin je posmatranje Meseca u horoskopu ( jer mesec generalno predstavlja starost kao i drugi deo zivota generalno). Ljudi koji imaju aktivno postavlejn mesec u dinamicnom znaku i u aspektima sa dinamicnim planetama ce starost aktivnije provesti od onih sa teskim i pasivnim aspektima. Detalje vuces iz simbolike laneta i onog cime te planete vladaju u natalnom horoskopu.

3.
naravno tu je IV polje horoskopa planetau IV polju kao i vladari IV polja horoskopa. Naravno opet kroz simboliku.

4. Ali ako mislimo na pitanje kakav ce nam biti zivot kada budemo izuzetno stari - onda kada nas obicno niko nece kao stare, bolesne i slabo pokretne, dzangrizave i dosadne, onda gledamo Saturn koji vlada periodom zivota od 65 godine i sve do smrti.
 
Taote, ja imam unuka (kod nas u porodici sve zene radjaju sa 20 godina, tako da je moja majka imala 40 kada sam ja rodila - ovo sma bezbroj puta pisala).

Tako da oslovljavanje nije problem, problem je sto je on tezak amater i to los amater jer Venera opozicija Jupiter daje veliku sklonost preterivanju (kao sto se iz napisanog lepo i vidi) i jos mnogo sto-sta, ali ne daje i sexiranje u dubokoj starosti! :D
O tome ja imam odlican rp, ali nije za javnost!;)
Jer.... ipak je sve, pa i ona stvar u rukama zena.;)

Ali, ja o tome nisam ni pitala, ta tema mi je savrseno poznata.:super:

U svakom slucaju, imam horoskope starijih ljudi , pa cu prouciti ono sto je Neptunjanka pametno napisala.
 
Poslednja izmena:
Taote, ja imam unuka (kod nas u porodici sve zene radjaju sa 20 godina, tako da je moja majka imala 40 kada sam ja rodila - ovo sma bezbroj puta pisala).

Tako da oslovljavanje nije problem, problem je sto je on tezak amater i to los amater jer Venera opozicija Jupiter daje veliku sklonost preterivanju (kao sto se iz napisanog lepo i vidi) i jos mnogo sto-sta, ali ne daje i sexiranje u dubokoj starosti! :D
O tome ja imam odlican rp, ali nije za javnost!;)
Jer.... ipak je sve, pa i ona stvar u rukama zena.;)

Ali, ja o tome nisam ni pitala, ta tema mi je savrseno poznata.:super:

U svakom slucaju, imam horoskope starijih ljudi , pa cu prouciti ono sto je Neptunjanka pametno napisala.


Ma, nemam ja nameru da budem tvoj "advokat", ti si savršeno sposobna da odgovoriš ako to smatraš za potrebno, samo mi je "natrčao", pa nisam mogla da se uzdržim :lol:
Stvarno nema kogike, niko ne bi pitao onošto već zna.
A "baka" je funkcija, (kao ujka, tetka, stric...). Drugo je "starica", to označava staru osobu, a ja poznajem jednu što je postala baka u 34-toj. Lepa žena, obrazovana, (grad je u pitanju, nije neka zabačena sredina) ali zaljubila se, ostala trudna, udala se, brak ispao srećan...kad ono, a tamo međutim....Njena ćerka isto tako...ista priča.:)
Bilo bi zanimljivo videti njihove horoskope, ali nismo dovoljno bliske, a više ni u kontaktu,da bih mogla da je zamolim za to. Šteta..
 
Poslednja izmena:
Evo nesto o kraju zivota:

Bas sam procitala Biografiju o jednoj zenskoj osobi, koja je bila mnogo godina na vrhu i onda pala (skoro) na dno. Njezina karta je dobra za studirati.
Tko je ta osoba, iz moralnih razloga ne mogu napisati.

Cula sam da je pre mnogo godina jedna grofica, nekada jako bogata u starosti zivela od socijalne pomoci. Takve karte su interesantne za Astrologe (nemam njenih podataka) a sa druge strane te sudbine su mnogo zalostne.

Dobri su i primeri tih nekadasnjih bogatasa, kojima ja sistem uzeo sve i ostali su sa minimumom za zivot.

Sa druge strane ima i takvih koji imaju hronicne bolove ceo zivot i kasnije se oporave. Hronicni bolovi obicnu pocnu u mladjim godinama.

LP
 
Proveriću detaljnije kad stignem, ovako napamet - mora imati neke veze sa Saturnom, pa 11. polje se odnosi na plodove rada - tu spada i penzija, da li će biti aktivan pred kraj života može da se vidi na isti način kao iznenadna smrt, jer iznenadna ne znači i nasilna, veš to što jeste iznenadna, što treba da znači da je osoba u dobrom stanju sa zdravljem, da ne kažem ne izgleda da će skoro...:) Po Miletu Duporu, dug život pokazuju: Saturn u trigonu sa Suncem, Mesecom, ASC u vatrenom, vazdušnom znaku, zatim u Škorpionu, ili u Blizancima, zatim Sunce ili Mesec u trigonu sa Jupiterom, ili uopšte sa beneficima ("dobrim" planetama).
Život u domu, bi trebalo gledati vezano za 12. kuću, jer ona pokazuje zatvorene ustanove, pa sad u kom je znaku i koje su planete i u kojim aspektima u toj kući, jer i za kuća, kao i sve ostale nema samo to jedno značenje, a i pojam "zatvorena ustanova" može da znači čitavu "šumu" pojava, od toga da će neko dopasti zatvora, do roga daće neko biti upravnik bolnice, vojni, sveštenik...svašta još, i ne mora se odnositi uvek na starost.
Ako je smrt "po redu vožnje" tj. da kažem normalna, od starosti, ne može se videti...ima svako svoju sudbinu, jedino se relativno mogu predvideti neke baš dramatičnije smrti, a i to nije 100%, samo mogućnosti.:bye:

Sta je sa porodicama, gde vecina zivi dulje od 80 godina? Nemaju oni svi Saturna i ove druge planete u vazdusnim i vatrenim znakovima.

Trebalo bi postaviti kartu od Catherine Hepburn, umrla je sa 96 godina pa da vidimo, sta znaci dugi zivot.
Mozemo dati i kartu Jamesa Dean-a, da vidimo sto znaci kratak zivot (bolje, da ne).

Lep pozdrav.
 
@Venus8, ovo si bas dobro postavila - odlicno za analizu, jer Katherina nije samo imala duboku starosti, vec (sto je mnogo vaznije!!) je bila prakticno do smrti vitalna i radila je!
Jer sta ce osobi duboka starost ako vegetira.

Vitalnost je ono sto treba produziti, a ne duzinu zivota!
 
Sta je sa porodicama, gde vecina zivi dulje od 80 godina? Nemaju oni svi Saturna i ove druge planete u vazdusnim i vatrenim znakovima.

Trebalo bi postaviti kartu od Catherine Hepburn, umrla je sa 96 godina pa da vidimo, sta znaci dugi zivot.
Mozemo dati i kartu Jamesa Dean-a, da vidimo sto znaci kratak zivot (bolje, da ne).

Lep pozdrav.


Dobro je proučavati horoskope poznatih ličnosti, jer tako možemo videti kako se u životu pokazuju elementi nekog horoskopa.Ali koristiti kao dokaz za neku tezu, možemo samo ako proučimo mnogo horoskopa, jedan ne govori mnogo, jer je teško na osnovu jedne natalne karte postaviti pravilo, i saznati šta je to što je imalo najveći uticaj na dugovečnost.
Šta u kom periodu za nekoga znači dug život je diskutabilno, nekada je ljudski vek bio 50-tak godina, a prek0 60 je bila duboka starost, pa ne možemo, ako bi gledali njihove natalne karte u kojima im se vidi dug život smatrati pogrešno ptotumačenim.
Što se tiče porodica sa mnogo dugovečnih ljudi, iz natalne karte se može videti i koji roditelj nam je preneo dominantnije genetsko nasleđe.
U vezi podataka koje sam navela o tome kako se gleda dužina života, oni su tačni.
A pošto ja nisam profesionalni astrolog, čak ne laskam sebi ni da sam astrolog-amater, iznosim samo one podatke za koje pouzdano znam da su tačni i da se odnose na temu o kojoj je reč, a one podatke za koje nisam savim sigurna ne iznosim, dok o njima ne saznam nešto više.
Pozvala sam se na Mileta Dupora, koji je cenjen i van granica bivše Jugoslavije; da li ti imaš više iskustva od njega? A odkud znaš da li porodice u kojima je veliki broj dugovečan nemaju planete ili nihove aspekte sa planetama koje se nalaze u vazdušnim znakovima, kako sam ja i navela u vazdušnim znakovima?
Koliko natalnih karata si proučila u okviru jedne dugovečne porodice, i u koliko porodica? Dobro bi nam došlo tvoje iskustvo u vezi položaja planeta i kuća, kao i aspekata koje su karakteristične za takve ljuda i njihove horoskope.

Suviše si pojednostavila ono što si pročitala u mom postu, predlažem da ga pročitaš ponovo, malo pažljivije, i razmisliš da li tamo piše da svi moraju imati Saturna i mnošrvo planeta u vazdušnim znakovima, ili se tu pominju i neki aspekti.

Mi se ovde ne takmičimo za najboljeg astrologa, već pokušavamo da jedni drugima pomognemo koliko nam naše znanje dozvoljava. dobro je ispraviti nekoga kada tvrdi nešto pogrešno, ali onda treba objasniti gde je greška i na osnovu čega smatramo da je to pogrešno, kao i šta je tačno, pa da svi imamo koristi od takvog posta, i naučimo nešto više. :bye:
 
Ovde su jos dve osobe, oboje glumci sa dugim zivotom. Ne tako kao Katherine Hepburn.

Greta Garbo:

astro_2gw_01_greta_garbo_hp41861138.gif


Anthony Quinn, dve karte:

astro_2gw_02_antonio_quinn_hp419321.gif
 
Kratak komentar za gore:

Mile Dupor je moj omiljeni Astrolog.

Ovde sam da saradjujem sa ostalima i nista drugo me ne zanima. Claro?


1.Greta Garbo je umrla: 15.10.1990

2.Anthony Quinn je umro: 3.6.2001

p.s. Druga Natalna Karta od Quinna je bila od Top Synergy, a i nije vazno: isti je podznak.
 
Poslednja izmena:
Sta je sa porodicama, gde vecina zivi dulje od 80 godina? Nemaju oni svi Saturna i ove druge planete u vazdusnim i vatrenim znakovima.


Nedostaju argumenti za tvoju tvrdnju. Nedostaje dopuna podataka novim, srgumentovanim podacima.Da li ovako zamišljaš saradnju? Pobiješ bez argumenta neku tvrdnju i nastaviš dalje?
Na taj način zbunjuješ ostale članove, koji znaju manje i od mene i od tebe.Sad oni nisle da li je tačno ono što sam ja napisala, a od tebe nemaju nikakve podatke šta je to što treba gledati uvezi starosti.
Da li te interesuje da neko nešto i nauči od tebe?
Da li te interesuje da pažljivo pročitaš post pre nego što ga komentarišeš?
Da li te interesuje pristojno ponašanje i šta druge interesuje?

Predlažem da ti, na osnovu svog, nama nepoznatog znanja i iskustva, daš predlog šta treba gledati u natalnoj karti u vezi starosti.

Hvala ti što si nam postavila natalne karte poznatih dugovečnih ljudi da bi mogli da ih proučimo, ali to ništa ne koristi onome ko ne zna teoriju. To koristi samo onima koji znaju šta je relevantrno za posmatranje kada je dužina života u pitanju.

Ovo nije način da se sa nekim sarađuje. Claro?
 
Halo svima,

Nisam spremna na provokacije na Forumu i molim, da se drzite toga.

Ja isto ucim na kartama ljudi, koji su dugo ziveli i ne mogu na pamet reci: ovaj aspekt ce doneti dugi zivot a ovaj nece.

taote,

Sto se tice ponasanja, ja imam jako lepo ponasanje. Toliko da znas. Nisam navikla na takve osobe kao sto si ti, tako da ja takvima tesko znam dati pravi odgovor. Ja cu dati ovde jos dve karte i onda napustiti. Zbog mene mozes napadati nekoga drugog. Mene pusti na miru, jer ne znas moju situaciju. A nikad se ne zna, sta koga ceka.

www.astrodatabank.com/NM/FeedbackPRT.asp?ChartID=3980 - 38k -

www.barbaracartland.com/static/bio1.aspx?from=1 - 10k
 
Poslednja izmena:

Back
Top