problem s grlom

  • Začetnik teme sta dalje
  • Datum pokretanja
S

sta dalje

Gost

Moj muz ima 32 god, ima problem sa grlom vec 3 god...
Redovno je odlazio kod specijaliste - ORL i uvek je dobijao neki novi antibiotik, tecnost za ispiranje, e sad probaj ovo , i tako redom. Uglavnom simptomi su sledeci: Bol u grlu ponekad jaca, nekada slabija na mestu nepca ustvari (u korenu srednjeg krajnika),suvoca grla(cesto spava otvorenih usta),peckanje. I vrlo neobicno boli ga dva tri dana, onda dva ne, pa ga boli 4-5 meseci stalno onda stane bez ikakvog reda....
Vrlo nam je to nejasno, bio je i kod dva privatna ORL
oboje su dijagnostikovali da su krajnici za vadjenje:
tako da je u oktobru izvadio i krajnike. Pre toga brisevi sve uredu....
Proslo je sad od operacije dosta, ne boli ga cesto,ali tako dan dva dobro, onda pomalo...
Desava se da uvece legne sa bolom ujutru vec nema nikakvog bola...

STA NAM JE DALJE CINITI!!!

Od ovih nasih lokalnih lekara ne mozemo ni uput dobiti, za neke ozbiljnije pretrage, nije moguce da
boli a da nije nista...

Da li je moguce da su sad to posledice od krajnika, da li su krajnici ostetili dalje sluzokozu, pa joj treba vremena da se oporavi i koliko je to onda vremena potrebno - inace redovno pije kompleks "B" vitamina , citala sam da je dobar za obnavljanje sluzokoze.....

DA LI NEKO ZNA NESTO STO BI NAM POMOGLO....???

UNAPRED ZAHVALNA.....
 

Zaboravila sam napomenuti, cime se bavi:
rashladnim uredjajima - sservis...
U kontaktu je sa freonom kojim se pune rashladni uredjaji - Dichlorodifluoromethane (freon) i
penom koja sluzi za izolaciju u zamrzivacima on je vadi i ponovo izliva
MDI ( DIFENILMETANDIIZOCIONAT)- (pena)
To su koliko sam saznala vrlo otrovne materije koje je koristio bez ikakve zastite od svoje 20.god...

Nisam ni znala da su opasne dok nisam po netu procesljala i cula se s nekim strucnim licima...
Zato nije dosada imao masku...

Da li postoji mogucnost da je neka alergija u pitanju... i gde se to moze ispitati.....


 
Svako ko je imao problema sa krajnicima obicno ima i osetljivo podrucje zadnjeg zida zdrela,kao posledica godina iritacije.
To boli uvece a prestane ujutro,to nije nikakav simptom.Iritacija moze nastati zbog mesta njegovog posla ali to nije alergija,niti se alergija ispoljava na taj nacin,niti se takve stvari ispituju.
Ako su brisevi u redu,nema infekcije,jedino sto moze jeste da zastiti svoja usta,stedi grlo,ne pije hladno,eventualno koristi neki rastvor za ispiranje grla i to je to.
Da me pogresno ne shvatite,ako je on 30 godina imao problema sa grlom to ce i pored vadjenja krajnika biti njegovo osetljivo podrucje,sve sto je moglo da bude uradjeno od ispitivanja je uradjeno,ne znam na kakva jos ispitivanja mislite.Orl pregled podrzaumeva pregled,uha,nosa,zdrela,grljkana i glasnih zica,to sve se manje vise radi pri svakom pregledu...znaci ako su nalazi ok tu vise nema sta da se ispituje.
Nek proba da spava potrbuske da ne bi disao na otvorena usta i time iritirao sluzokozu zdrela,neka koristi masku i neka stedi grlo...i to je to.
 

Back
Top