o zivotu i glupostima

NovaIsta

Legenda
Poruka
51.033
padne vam na pamet ponekad da je zivot kratak i da je sve susludo..jos posebno kad shvatite na sta vam ide energija, na sta emocija, sve...

pomislite nekad da bi sve moglo drugacije, al ebes ga, nesto ne da?
pa kao, to tako treba, nema druge..dignes ruke i ides dalje negde..
al ebem mu misha, kako otrsti sa sebe sve to nesto..sto nosis i vuces ko teret....
i kao lazes sebe..i kao sve je ok..i kao bas tako treba.
al djavola, nesto u tebi urla da tako ne treba i da moze drugacije al nesto drkka...
 
O tome razmišljam kada radim nešto što ne volim. I onda najpre besnim, pa se smirim i kažem sebi ako možeš da radiš ono što voliš radi, ako ne možeš onda ili spavaj ili radi to što ne voliš. I tako prođe to raspoloženje. A inače gledam da se bavim danom koji teče, pa mi je lakše da sagledam stvari. Kad počnem da mozgam o budućnosti, prošlosti, onda je kasno za pamet. I uvek se dođe do istog, kako smemo da gubimo vreme razmišljajući o tome šbbkbb kda to sve nema veze sa vezom.
 
O tome razmišljam kada radim nešto što ne volim. I onda najpre besnim, pa se smirim i kažem sebi ako možeš da radiš ono što voliš radi, ako ne možeš onda ili spavaj ili radi to što ne voliš. I tako prođe to raspoloženje. A inače gledam da se bavim danom koji teče, pa mi je lakše da sagledam stvari. Kad počnem da mozgam o budućnosti, prošlosti, onda je kasno za pamet. I uvek se dođe do istog, kako smemo da gubimo vreme razmišljajući o tome šbbkbb kda to sve nema veze sa vezom.

:klap: u pravu si skroz..ja sam tek skoro shvatio otprilike sta znaci ziveti sada i ne razmisljati o proslosti i buducnosti. ali jos uvek ne uspevam da to i praktikujem neki duzi vremenski period.
ljudi koji umeju da zive SADA su u stvari ljudi bez tog tereta koji je novalista pomenula.
teret su proslost i buducnost
 
Sve je to zzivot...bilo bi nam dosadno da nije tako...
Bolje da zzivimo nego da se dosadjujemo
i uglavnom stvari neche onako kako mi hochemo, hvala bogu...
samo treba da vidimo da je tako bolje, kad vech ne mozze drugachije
a ako mozze shto da ne?
 
e ziveti za svaki kvalitetan dan, kolikoje to moguce....dok god sam se opterecivala sa buducnoscu i razbijala glavu oko svega bila sam jos veci smor (ako je to ikako moguce :D)....sto manje filozofiranja cini zivot pitkijim....i ovakve dileme besmislenim.....
 
padne vam na pamet ponekad da je zivot kratak i da je sve susludo..jos posebno kad shvatite na sta vam ide energija, na sta emocija, sve...

pomislite nekad da bi sve moglo drugacije, al ebes ga, nesto ne da?
pa kao, to tako treba, nema druge..dignes ruke i ides dalje negde..
al ebem mu misha, kako otrsti sa sebe sve to nesto..sto nosis i vuces ko teret....
i kao lazes sebe..i kao sve je ok..i kao bas tako treba.
al djavola, nesto u tebi urla da tako ne treba i da moze drugacije al nesto drkka...

Nista te ne razumem ali mislim da ti treba pomoc
 
padne vam na pamet ponekad da je zivot kratak i da je sve susludo..jos posebno kad shvatite na sta vam ide energija, na sta emocija, sve...

pomislite nekad da bi sve moglo drugacije, al ebes ga, nesto ne da?
pa kao, to tako treba, nema druge..dignes ruke i ides dalje negde..
al ebem mu misha, kako otrsti sa sebe sve to nesto..sto nosis i vuces ko teret....
i kao lazes sebe..i kao sve je ok..i kao bas tako treba.
al djavola, nesto u tebi urla da tako ne treba i da moze drugacije al nesto drkka...

pilence, ženo, kakve su ovo teme? :confused:
nema smisla, na dobroj'tro ovo čitati...

nadam se da ćeš danas biti vedrija :cmok:
 
meni palo na pamet bas sve to sto si napisala i rekoh sebi:" Napasnice ili ces postati shaman ili necu vise da pricam sa tobom". i sad evo malo pricamo malo ne pricamo..

pa i ja, apsolutno istu stvar radim!
šta misliš, hoće li nam uspeti ili ćemo zanavek prestati da pričamo sami sa sobom?
čekaj, ali ako nam to uspe, onda smo postali šamani?
ma, idi, begaj, skroz naskroz me zbuni:dash:
 

Back
Top