Obrisan folder accessories - Win98

IllyriaDuncan

Obećava
Poruka
64
Molim za pomoc ...u prilicnom sam problemu.
Juce mi se kumce igralo sa starim kompjuterom (PII radi sa win98 SE) i nekako je uspela da izbrise "accessories" u start meniju (sve one "precice" i ostalo). 'Ajde sto je izbrisala, nego sto je i ispraznila kantu, a posto imam onaj "wipe&clean" program ugraden, sve je to comletno obrisano, znaci nema sanse za recovery.
Prijatelj mi kaze da to moze jednostavno da se resi...posto svi programi iz accessories jos uvek postoje u kompu (nista nije uninstalirano ili izbrisano, samo su "precice" unistene), najlakse bi bilo da od nekoga ko ima win98 Se samo prekopriam "accessories" start meni folder i ubacim ga u moj start meni, pa onda sredim putanje, tj. ako neki program nije kod mene smesten na istom mestu, povezem shortcut i lokaciju, sto nije problem.
Problem je sto ne znam nikoga ko ima win98 Se, a na mom novom kompjuteru je, kao sto rekoh, XP. Htela sam da zamolim, ako je neko voljan da mi pomogne, a ima win98, da "kopira" accessories folder u start meniju (start\programs\accessories) i da tu kopiju uploadujete negde (recimo rapidshare, ali moze i bilo gde drugde) tako da ja mogu da je skinem i ubacim.
Bila bih jako, jako zahvalna, ako neko moze da mi pomogne...prilicno sam ocajna. Iako cesce koristim novi komp, ovaj mi je jako potreban zbog posla (posto vecina stvari koje radim zahteva dva sistema) i u velikoj sam neprilici zbog svega ovog.
Hvala unapred svakome ko makar proba :)
 
Pozdrav, kao sto si i sama rekla programi nisu izbrisani, nego treba napraviti nove "precice"...
Mogu da ti predlozim sta da probas da uradis, tj kako bih ja to uradio...

1. Da uzmes i da ubacis instalacioni disk i da ponovo instaliras accessories... To zahteva da imas Windows 98 CD...

2. Ako nemas cd...

Napravis novi foder na desktopu pod nazivom accessories... Zatim otvaras novi prozor i treba da otvoris windows folder (C:\Windows), sad trazis sve sto je bilo u accessories, evo nekih koje trebas da nadjes : notepad.exe, calc.exe, mspaint.exe, sndrec.exe, sndvol32.exe, wmplayer.exe ! Svaki od njih kad nadjes uradis copy u foder na desktopu accessories... Kad poubacujes sve sto ti treba, jednostavno ceo folder sa desktopa prevuces nazad u start meni...
Valjda sam bar malo pomogao...
 

Back
Top