Filoloski, ali sta?

Tipkaros

Aktivan član
Poruka
1.471
Planiram da upisem filoloski u BG-u, ali ne mogu da izaberem jezik. Imam dar za jezike tako da mi to ne predsatvlja neki problem. U najuzem izboru su mi Engleski (znam ga dosta dobro), Svedski (znam ga osrednje) i Spanski (koga ne znam, ali primetio sam da je lak). Ne bih bas eng jer ionako ima previse ljudi koji ga studiraju, ali kad su u pitanju ova druga 2, ne znam koliko ih je tesko upisati i sta posle sa njima raditi (posebno sa Svedskim, koji mi je ipak nekako na vrhu liste zelja).

Molim za neki savet.
 
Najpre, kaze se prevodilac, a ne prevodioc. Nije istina da se prevodilac moze biti i bez fakulteta. Covek se moze koristiti jezikom uz pomoc tih silnih kurseva, ali za zvanje prevodioca je potreban fakultet.
Ja upisujem engleski jezik i knjizevnost. Ne vidim sta je lose u tome sto veliki broj ljudi to studira. Meni je dobro sto cu studirati pored jezika i englesku knjizevnost, a inace ne ljubim mnogo te dosadne jezike.
Vezano za filozofiju, podrzavam svakoga ko je voli i moze (!) da je upise.
 
Banshee:
Najpre, kaze se prevodilac, a ne prevodioc. Nije istina da se prevodilac moze biti i bez fakulteta. Covek se moze koristiti jezikom uz pomoc tih silnih kurseva, ali za zvanje prevodioca je potreban fakultet.
Ja upisujem engleski jezik i knjizevnost. Ne vidim sta je lose u tome sto veliki broj ljudi to studira. Meni je dobro sto cu studirati pored jezika i englesku knjizevnost, a inace ne ljubim mnogo te dosadne jezike.
Vezano za filozofiju, podrzavam svakoga ko je voli i moze (!) da je upise.

Sve boli nekog privatnika da li si ti zavrsio faks ili si zavrsio kurs...

Evo vica jednog clana u vezi...
goodday:
doshla tri unuka,studentarija, kod djeda na durmitor
i deda kaze:
-dje s' milutine jabuko moja...ajd reci ti djedu shta studirash
-ja sturiram medicinu djede
-aaaa...djedino...pa ti cesh mene leciti kada ostarim....evo tebi 1000 eura...shto mi ti radish Lukino?
-evo ja ti djede studiram mashinski fakultet...
-aaaaa.....sokole moj...ti cesh djedu kosu da popravljash....evo i tebi 1000 eura...a shto mi ti studirash Petre...
-pa ja ti djede sada zavrshavam svetsku knjizevnost...
-aaaaa....boli te k urac
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

PS. Ako hoces da drzis casove gramatike imas podforum "Mali oglasi" pa ostavi oglas - prevodioce (bez l) :twisted: :twisted:

Pozdrav,
Tasa!
 
svedski je prelep jezik, vrlo melodican i nije tezak da se nauci. Katedra je jedna od apsolutno najboljih na Filoloskom fakultetu, i to ce svi koji su stvarno iskreni da ti kazu. Ja ti preporucujem da odes na faks, do biblioteke Skandinavistike (izmadju 4. i 5. sprata u novoj zgradi) i da se raspitas tamo. Uvek imas nekoga, narod je vrlo ljubazan i svi ce rado da ti ispricaju svoja iskustva. Profesori su strucni, imas lektora i stipendije za najbolje studente! Atmosfera fenomenalna! Srecno!
 
Banshee:
Najpre, kaze se prevodilac, a ne prevodioc. Nije istina da se prevodilac moze biti i bez fakulteta. Covek se moze koristiti jezikom uz pomoc tih silnih kurseva, ali za zvanje prevodioca je potreban fakultet.
Ja upisujem engleski jezik i knjizevnost. Ne vidim sta je lose u tome sto veliki broj ljudi to studira. Meni je dobro sto cu studirati pored jezika i englesku knjizevnost, a inace ne ljubim mnogo te dosadne jezike.
Vezano za filozofiju, podrzavam svakoga ko je voli i moze (!) da je upise.

Da, treba uvijek upisati samo ono sto volis. Ja studiram engl. jezik i knjizevnost, i sasvim sam zadovoljna. Jeste da je velika konkurencija, i da ima manje stipendija, sad da me pitas otisla bih na germanistiku. Ali, vazno je nesto voljeti. Slazem se da ti za zvanje prevodioca teba diploma. Bogami, sve vise i privatnike zanima ta diploma!!! A ako hoces da budes sudski tumac, diploma je conditio sine qua non!!!

P.S.- Tasa!, mislim da se ne trebas nervirat sto te je neko ispravio. Valja pricati ispravno, ipak je ovdje rijec o filologiji. :D :wink: Ja volim da me isprave ako grijesim.
 
Mala Mo:
Cao!

Zanima me da li neko zna nesto o ovoj skoli koja se nalazi u Bg? I koliko se placa? Da li se brze dobija posao poslije zavrsenog kursa?
Mislim da bi nesto slicno trebalo da se otvori u Podgorici.
Da li za tumace postoji posebna skola?
Hvala!

A sta ce ti kurs ako imas fakultet? Brze se dobija posao :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Pozdrav,
Tasić
 
Uvijek covjek tezi da napreduje, pa tako i ja. Necu se zaustaviti samo na faxu, i to je najveca glupost ostati samo na onome sto si naucio na faxu. Usavrsavati se treba. Kurs simultanog i konsekutivnog prev. vode ljudi sa iskustvom iz Brisela, EU Komiteta, i tu dobijes mnogo savjeta kako sto treba raditi od iskusnih ljudi. Traje 6 mjeseci, i uopste nije naivno.
 

Back
Top