Promocija Sajta

d.of.d

Zainteresovan član
Poruka
147
E ovako
Nedavno sam uradio sajt vezan za ekonomiju web dizajn berzu i još neke slične teme...
Mene interesuje kako sad ja efektivno da dovučem korisnike na moj portal...Da li dolazi u obzir dijeljenje fletaka po gradu ljepljene naljepnica i sl. ili jednostavno dobro optimizovati seo (shto sam donekle uradio al nema nekog velikog efekta)ili jednostavno reklamiranje na dobro posjecene sajtove.
intresuje me vaše mišljenje o promociji sajta i efektnim načinima
neću postavljati link da nebi bila reklama itd.

unaprijed hvala :D
 
offiline promocija je prilicno skupa a efekti mogu solidno da variraju
online promocija moze da bude solidno jeftina (osim u ljudskim, mozdanim, iskustvenim resursima) ali ako si odradio SEO ali nema posete onda nisi odradio SEO .

*notes SEO-

SEO za sajt se ne deshava preko noci
SEO za sajt nije samo na sajtu vec i razmena linkova , pres promocije, linkovi po direktorijumima, artikle sajtovima, blogovima, rss, submisije, digg, squido, delicio, i tome slichno
SEO za sajt treba uraditi "pametno" ili mozda bodesh u prazno ili mozda stignu penali od pretrazivaca 'seen so many times" sto moje sto tudje greshke..
SEO za sajt nisu meta tagovi (koji su potrebni zbog niza stvari o kojima ne bi da diskutujem ali nemaju tezinu u godini gospodnjoj 2008.)
SEO za sajt nije utrpavanje kojekakvih kljucnih rechi za koje zelish da se rangirash u saobracaj ili linkove "onsite"

nabavka posete

ako imash neki budzet pochni da bodesh PPC (pay per click) kampanje ili google adwords mislim da i krstarica ima neki njihov tragetovani traffic prodaju
to ti je relativno najkvalitetniji traffic koji mozes da nabavis za novi sajt ako vec nemash rang da sami pretrazivaci salju

"its not hard but it s a hard work"
 
Poslednja izmena:
Pa znam da seo nije samo utrpavanje keyworda...ima tu dosta sto ni ti nisi spomenuo al ja sam to sve uzeo u obzir.mada kako sam naveo u mom prvom postu rekao sam da sam donekle uradio seo,al tek sam sada svatio da mi seo pomaze tj on mi je izgleda pobljsao poziciju na google :)...
Georg_Faust hvala ti na veoma informativnom postu
 
Najkvalitetnija poseta je poseta sa pretrazivaca, ali treba vremena da ti se indeksiraju sve stranice i slike.
Sto se tice adwordsa, to je ok vid reklame.
Ali ptc ZABORAVI !!! To su naj naj naj nekvalitetnije posete, i ne trosi pare i vreme! Isto vazi i za autosurfove ...

Znaci samo SEO sredis, i cekas da ti se indeksiraju stranice. A u medjuvremenu razmenjuj linkove, banere sa drugim sajtovima, i dodavaj svoj sajt u razne submite...
 
Posto sam mnogo citao o SEO ovih dana i procitao sam da rank na pretrazivacima moze mi popraviti ako imam link moj sajta na dobro posjecenim i visoko rangiranim sajtovima na pretrazivacima?
 
od pretrazivaca ne ocekuj neko cudo pogotovo ako ti je produkcija sitna odnosno nemas masu sadrzaja

scena je vruca i brdo ludi se bori za brdo reci

tako da ono sto ima dosta pretraga ima vrlo jaku konkurenciju

dok ne prezivish bar dva PR updejta u uhvatish neki authority poen za svoj "niche" (temu) pretrazivaci (google, yahoo, msn, ostali su vrlo sitni po kolicini saobracaja kojom raspolazu) mogu biti vrlo skrti

PR se u proseku desava bar dva puta godishnje nekad uchachkaju i tri updejta a PR nabavljash tim istim linkovanjem svog sajta elsewhere

PPC je osnova placenog advertisinga na internetu i govoriti da je to losh traffic znachi nemati pojma o istom! PPC je rame uz rame sa "organic" (saobracaj sa pretrazivaca) ako ne i bolji je mozes sam da definishesh kakve ljude hoces. PPC nije autosurf vec kupovina preko bidovanih rechi sam google adwords je PPC isto ko i yahoo marketing ili live adds. PPC ne moze da bude losh traffic osim ako si budala pa kupujes ljude kakvi ti ne trebaju

novi sajt "mora" (imperativ na otvaranje pandorine kutije i povezivanja prema netu) da prevlaci saobracaj iz blogspota, wordpressa i ili slichnih blog platformi kao i sa social bookmarking sajtova. Takve linkove je najlakse napraviti i u velikom broju i brzo. Isto tako mora se kreirati prisutnost na sajtovima tipa digg, youtube, myspace, facebook i tome slichno

Sto se tiche indexa u pretrazivacima i tu ne bi polagao mnogo nade ako nemash bar vishe hiljada strana sa "kul" (nedupliciranim, konekretnim) sadrzajem i slikama kao i da je isto sajtmapovano u xml , url list, i verifikovano bar na google webmasters i yahoo site explorer

ima mnogo posla kad krenesh sa frishkom adresom tankog budzeta moze to solidno da se oduzi i da zahteva brdo energije oko promocije. A ako krenesh da troshish neplanski i needuciran na raznorazne kampanje vrlo lako mozes da imas vec izdatke nego dobit

srecno
:bye:
 
ako nemash problema sa engleskim onda ovo moze da ti pomogne da sagledas neke trikove i odnose u SEO svetu

Kod:
download
http://rapidshare.com/files/134768234/SEOCC.rar
password
bytecatcherscrew
 
Posto sam tek pocetnik sto se tice SEO i mnogo citam uvezi Press Releases trazio sam svuda po netu al nikako da nadjem neko priblizno objasnjenje shta je to ustvari....procitao sam da to moze da dovuce mnogo posjeta na neku web stranicu...koliko sam ja svatio uvezi Press Releases to je kao da napises neki review tvog sajta jesma u pravu?
 
Da, press release je nesto kao CV sajta ali da dovuche mnogo posete je babina pricha - Nista ne dovlaci brdo posete link je link ako neko natrchi na njega super ako ne nista. iako moze dosta da pomogne u rankiranju tako da pasivno utice na povecanje posete
 
Postavljanje linka ka sajtu u licni potpis na forumu je jedna od efektnih metoda SAMO KADA BI NAM NEKO SA KRSTARICE DECIDIRANO REKAO DA LI JE ILI NIJE ZABRANJENO (MOZDA BI MORNAR POPAJ MOGAO DA PITA ADMIRALA KRSTARICE ZA NAS SLUCAJ?!).

Time postujuci po forumu pravis nove i nove linkove ka svoj sajtu, a sa druge strane ako te postove saljes u odeljke foruma koji imaju veze sa tematikom tvog sajta, privlacis forumase ne samo da ti posete sajt vec da rasire glas o tvom sajtu.
 

Back
Top