Kosačov: Možda priznanje i Kosova

systemofadown

Iskusan
Poruka
6.070
Rusija, po priznanju Južne Osetije i Abhazije, možda isto tako učini i sa Kosovom, izjavio je Konstantin Kosačov.


"Možda hoće, ništa ne mogu da isključim. Ali, između Kosova na jednoj i Abhazije i Južne Osetije na drugoj strani postoji jasna razlika. Kosovo je ne samo formalno, nego i faktički pripadalo Srbiji i bivšoj Jugoslaviji. Južna Osetija i Abhazija su od raspada Sovjetskog Saveza negirale da pripadaju Gruziji, rekao je predsednik spoljnopolitičkog odbora ruske Dume Konstantin Kosačov za Bi-Bi-Si.
http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2008&mm=08&dd=28&nav_category=640&nav_id=315818

Rokaj snimaj bacuska.....
 
Evo ti link sa BBC-ja....
http://www.bbc.co.uk/serbian/news/2008/08/080827_georgia_kosovo.shtml
Šta sa priznanjem Kosova?

Jedno od principijelnih pitanja je i da li će Rusija sada priznati nezavisnost Kosova - o čemu Konstantin Kosačov u razgovoru za BBC kaže:

"Možda hoće, ništa ne mogu da isključim. Ali izmedju Kosova na jednoj i Abhazije i Južne Osetije na drugoj strani postoji jasna razlika. Kosovo je ne samo formalno, nego i faktički pripadalo Srbiji i bivšoj Jsugoslaviji. Južna Osetija i Abhazija su od raspada Sovjetskog Saveza negirale da pripadaju Gruziji. Mi smo pokušavali da Gruziji pomognemo da političkim putem nadje način da očuva svoju teritorijalnu celovitost. Ona je pokušala da to ostvari vojno. I to je bio kraj. Što je mnogo - mnogo je", kaže Kosačov.
 
Malo je verovatno da Rusija napravi zaokret u politici prema Kosovu, smatra bivši premijer Slovačke Jan Čarnogurski.

On kaže za BBC da će u vezi sa Kosovom i sa problemima na Kavkazu svi nastaviti da ponavljaju ono što su i do sada govorili:

"Ja sam pravnik, i znam da će svaka strana isticati argumente koji joj idu u prilog. Siguran sam da će i Srbija i Rusija i Zapad govoriti o sličnostima i razlikama izmedju Kosova i Južne Osetije, nastojeći da dokažu da su baš oni u pravu. U iznošenju tih argumenata će biti malo propagande, malo politike, malo prava - naravno, realnost na terenu će biti ona koja je nastala upotrebom sile", navodi Čarnogurski.

ovo si zaboravio da preneses :)

zayebava vas ovaj kosachovp a vam dupe amerikanofilsko pomera :)
 
Izvor ti je malo jachi, misliiim-B92.

Nema to veze sa izvorom jer je u pitanju citat ,iako B92 jeste tendenciozan i naginje na jednu stranu oni su ipak profesionalna kuca koji se ne sluze bas tako primitivnim podvalama
da iskrivaljavaju citate koje svaka budala moze da proveri .Uostalom sasvim je moguc scenario da radi smirivanja strasti u dogledno vreme i Rusija i SAD priznaju sve tri otcepljene provincije i time prakticno legalizuju fakticko stanje i prebrode saadasnje sukobe koji nisu nikome u interesu.
 
Poslednja izmena:
Стварају се поделе, и свака страна ће се служити двоструким стандардима пошто је Рујама прекурчило. Наше је да изаберемо онога чији нам интереси више одговарају, е сад европејци ће рећи Америка и запад, ја кажем мајка Русија. Само да не излећемо први грлом у јагоде као Пољаци.
 
Стварају се поделе, и свака страна ће се служити двоструким стандардима пошто је Рујама прекурчило. Наше је да изаберемо онога чији нам интереси више одговарају, е сад европејци ће рећи Америка и запад, ја кажем мајка Русија. Само да не излећемо први грлом у јагоде као Пољаци.

Nije im prekurcilo, nego su direktno ugrozeni. Zato i reaguju.

Elem, da se granicimo sa Rusijom pa da razmisljamo gde cemo, a ovako, na Balkanu, okruzeni NATO zemljama, mislim da i nije neki izbor.
 
Nije im prekurcilo, nego su direktno ugrozeni. Zato i reaguju.

Elem, da se granicimo sa Rusijom pa da razmisljamo gde cemo, a ovako, na Balkanu, okruzeni NATO zemljama, mislim da i nije neki izbor.

upravo zato srbija treba da proglasi neutralnost.

koji cemo djavo u NATO Pakt?

oces da ides da budes topovsko meso amerikanaca u njihovim ratovima protiv rusije ?

pa priajvi se kao dobrovoljac , nemoj nas terati u smrt i da bijemo americke bitke kad prvi ja i vecina drugih srba navijamo da amerika sto pre propadne...
 
Nema to veze sa izvorom jer je u pitanju citat ,iako B92 jeste tendenciozan i naginje na jednu stranu oni su ipak profesionalna kuca koji se ne sluze bas tako primitivnim podvalama
da iskrivaljavaju citate koje svaka budala moze da proveri .Uostalom sasvim je moguc scenario da radi smirivanja strasti u dogledno vreme i Rusija i SAD priznaju sve tri otcepljene provincije i time prakticno legalizuju fakticko stanje i prebrode saadasnje sukobe koji nisu nikome u interesu.

Не би им било први пут да измишљају - само се питам када ће им бити последњи пут.
 
upravo zato srbija treba da proglasi neutralnost.

koji cemo djavo u NATO Pakt?

oces da ides da budes topovsko meso amerikanaca u njihovim ratovima protiv rusije ?

pa priajvi se kao dobrovoljac , nemoj nas terati u smrt i da bijemo americke bitke kad prvi ja i vecina drugih srba navijamo da amerika sto pre propadne...
:hahaha::hahaha:

Batice, NATO vojnici su profi, nema mobilizacije, opusti se.....
 
treba pogledati situaciju iz drugog svetskog rata.

koje su zemlje najbolje prosle tada?

odgovor: one koje su bile neutralne a to su spanija svajcarska i portugal.

sta ce srbija da dobije ako udje u EU i NATO ? Bukvalno nista samo mozemo da nayebemo.

OVako najbolje proglasis neutralnost i boli te uvo.

Amerika i NATO nam ne nude nista, od Rusije smo trenutno daleko tako da je neutralnost najbolje resenje.
 

Back
Top