petica u Trinaestoj dvojka u Petoj

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

okodku

Obećava
Poruka
62
U toku jedne skolske godine bila sam u neprilici da me sa biroa rada posalju da zamenjujem profesore u tri beogradske gimnazije.
Tako sam ustanovila da je petica u Trinaestoj isto sto i dvojka u Petoj gimnaziji.
Takode sam ustanovila da su ucenici Sportske gimnazije na Topcideru najinteligentniji, ucenici Pete gimnazije najobrazovaniji i da imaju najbolju opstu kulturu, a da su ucenici Trinaeste inferiorni u odnosu na pomenute u svakom pogledu.
Istovremeno, proucavala sam i odnos profesora prema ucenicima u sve tri skole.
Odnos profesora prema ucenicima u Petoj bio je,barem naizgled, profesionalan.
U Trinaestoj pokroviteljsko-roditeljski, u Sportskoj maliciozan.
Ima li jos neko neko iskustvo ili komentar?
 
Mnogo se prica o tome -ovde petica tamo dvojka- i to, ne samo u srednjim skolama. Ja na srecu nisam mnogo obracala paznju na to u osnovnoj jer smo imali 8 odeljenja da biramo. Meni su pricali da to sto je petica u osmom odeljenu u prvom je jedva neka dvojka. Medjutim to uopste nije tacno. Ja sam izabrala prvo odeljenje a imam drugaricu u 7. odeljenju i ucimo isto za 5, cak ona nekad i vise. Nije to od skole do skole nego od profesora do profesora
 
Mnogo se prica o tome -ovde petica tamo dvojka- i to, ne samo u srednjim skolama. Ja na srecu nisam mnogo obracala paznju na to u osnovnoj jer smo imali 8 odeljenja da biramo. Meni su pricali da to sto je petica u osmom odeljenu u prvom je jedva neka dvojka. Medjutim to uopste nije tacno. Ja sam izabrala prvo odeljenje a imam drugaricu u 7. odeljenju i ucimo isto za 5, cak ona nekad i vise. Nije to od skole do skole nego od profesora do profesora

Ovo sto ti pricas je totalno razlicito od onoga o cemu je tema. Ne mozes na osnovu tvog iskustva o raznim odeljenjima u istoj osnovnoj skoli da prosudjujes o razlicitim arsinima u srednjim skolama.
 
Ne mogu da tacno tvrdim u kakvom su odnosu ocene u navedenim gimnazijama jer ne znam nikog iz Trinaeste. Iz iskustva moje ortakinje, koja je u Sportskoj, shvatio sam joj skola i nije neki bauk. Idem u Petu bas zato sto sam znao da se tamo stice dosta znanja i da predavanja nisu svedena samo na puko prepricavanje lekcija, vec i izlazak van granica zadate oblasti. A ovo da su profesori u Petoj profesionalci - kako koji.:cool:
 
U toku jedne skolske godine bila sam u neprilici da me sa biroa rada posalju da zamenjujem profesore u tri beogradske gimnazije.
Tako sam ustanovila da je petica u Trinaestoj isto sto i dvojka u Petoj gimnaziji.
Takode sam ustanovila da su ucenici Sportske gimnazije na Topcideru najinteligentniji, ucenici Pete gimnazije najobrazovaniji i da imaju najbolju opstu kulturu, a da su ucenici Trinaeste inferiorni u odnosu na pomenute u svakom pogledu.
Istovremeno, proucavala sam i odnos profesora prema ucenicima u sve tri skole.
Odnos profesora prema ucenicima u Petoj bio je,barem naizgled, profesionalan.
U Trinaestoj pokroviteljsko-roditeljski, u Sportskoj maliciozan.
Ima li jos neko neko iskustvo ili komentar?
Nije to bash lako uvideti.
No dobro, ja ne mogu o tome da sudim, imao bih tonu kontraargumenata, ali i pored njih nekih dobrih argumenata u vezi tvog posta.

Samo, petica u XIII sigurno nije dvojka u V, znajutji devojku koja je iz V gimnazije preshla u moje odeljenje (pored toga imam josh dosta primera, ali kao shto rekoh).
Napraviti takvu paralelu je subjektivno, teshko je to ispitati, pa chak i sa vishe kompetencije od Vashe/tvoje (ne vredjam, da ne budem pogreshno shvatjen - za to treba dosta ekspertize i mnogo vishe rada od ''zamene'').

Moje lichno mishljenje je da je Trinaesta poprilichno ocrnjena u originalnom postu, i to bez puno argumenata. Mozhda nisam u pravu, ali pljuje se moja shkola, te mi to i ne imponuje, iako i ja imam dosta toga istoj da zamerim.

Pozdrav! ;)
 
To ne može da se generalizuje, stvar je od profesora do profesora. Iako ne živim u Bg-u, tako je jednostavno svuda. Svako radi individualno, sam za sebe, a i da li je petica u jednoj školi isto što i dvojka u drugoj, to je subjektivan osećaj, tako da će tema ići pod ključ. I ja mislim da je kod mog profesora petica, isto što i kod drugog profesora koji predaje isti predmet - dvojka, ali možda grešim, a možda je to samo do profesora.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top