Besnilo u Raci

musketar 007

Zainteresovan član
Poruka
151
U Raci nekoliko macaka je bilo zarazeno besnilom...napadalo ljude po gradu,3deteta i 4starije osobe u domu zdrawlja...jednog coweka napala macka a on je odwojio od sebe pa lopatom iskasapio...swe macke su ubiwene i analizom utwrdjeno da imaju besnilo...komentar???
 
Upravo cula na vestima o, navodnom, besnilu na podrucju CUPRIJE, JAGODINE I PARACINA http://www.blic.co.yu/srbija.php?id=19911.

Svi koji imate svoje zivotinje ili brinete o nekima, ako mozete sklanjajte ih sa ulice jer je, izgleda, akcija osmisljena da ne bude prezivelih, osim onih koje cuvamo po kucama ili koje u strahu uspeju da pobegnu.

Znam da je besnilo i te kako opasno, ali kako ce oni koji love macke ili pse, bez karantina, klinicke slike ili zdravstvene provere, znati koja je zivotinja zarazena ?

Vest videla na b92.Pogledajte tekst na linku I SACUVAJTE BAR NEKE ZIVOTINJE, AKO MOZETE.

Volela bih da gresim, ali...

P.S. Polazim od pretpostavke da bar sopstvene zivotinje vakcinisemo protiv besnila.
 
Poslednja izmena:
moje kolege lovci su se vec prijavili policiji za pomoc pri neskodljivom uklanjanju pasa sa ulica
konacno smo dobili dozvolu da se resimo gamadi u lovistima konacno ce svanuti jadnim fazanima i zecevima :mrgreen::mrgreen::mrgreen:
 
moje kolege lovci su se vec prijavili policiji za pomoc pri neskodljivom uklanjanju pasa sa ulica
konacno smo dobili dozvolu da se resimo gamadi u lovistima konacno ce svanuti jadnim fazanima i zecevima :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Nisam baš najbolje razumela kome će to svanuti ?!? Fazanima i zečevima ili tvojim prijateljima lovcima? :otkacio: :dontunderstand: I ko su gamadi? :think: Šta zanči "neškodljivo ukljanjanje pasa" :otkacio: Koliko vidim vi napuštene pse doživljavate kao ličnu konkurenciju i zato želite po svaku cenu da ih uklonito. Odavno je poznata ljubav između "humanih" lovaca i napuštenih životinja :otkacio: kao i vaši sramtni trofeji u vidu njihovih repova :otkacio::otkacio::otkacio::otkacio:
Mislim da nisi baš najbolj skopčao o čemu je tema :evil:
 
I meni komentar - drugi iznad - izgleda cudno za ovu temu.

Prema nezvanicnim podacima, verovatno se nece raditi o humanom sklanjanju sa ulica, vec o ubijanju, a izgleda da su ukljuceni i vec pomenuti lov.i kao i poli...a.

Ne znam sta reci ovim povodom koji ce biti opsti haos i patnja i zivotinjama i njihovim vlasnicima i starateljima.

Ne znam kako moze da svane fazanima i zecevima u lovistima, kad akcija nije pokrenuta protiv lovaca.
 
Poslednja izmena:
Mogu vam reci da je u nekim prigradskim naseljima na teritoriji Beograda stvarno pronadjeno par zarazenih zivotinja,ova info nije nigde objavljena ali moj vet radi na suzbijanju zaraze.
 
Svaka iole sumnjiva zivotinja ide kod njega u stanicu na testiranje,ako je zdrava vakcinise se. Ako je zarazena eutanazira se.

I sta kaze, ima besnih pasa/macaka?


Inace ne znam na kom kanalu sam gledala, kao neki tip iz resnika je ubio iz puske jednu lisicu a druga je srecom pobegla. Kaze ubio je jer mu je bilo cudno sto ne bezi a i sto je pojela jednu jabuku iz dvorista:dash:
I tu sirotu lisicu(ciji su les naravno prikazali na tv-u) su odneli na testiranje.
 
:???: moj odnos je veoma dobar sa roditeljima iako sam lovac koji nenosi pusku u loviste vec fotoaparat :mrgreen:
i neznam ni jednog lovca koji je ubio psa i odsekao mu rep da mu bude trofej
a jel znate ko vise ubije zeceva,fazana i srna od lovaca pa kako bi i znali kada niste ni promolili nos u polje da vidite sta psi rade od malog laneta a niko mu nemoze pomoci
ucinili bi ste svi veliku uslugu ovo mislim na one koji imaju pse samo dok nenarastu pa odluce da on ipak nije za stan ili kucu jer je prevelik ili precupav za njihov ukus
ja stvarno :dontunderstand: te ljude ako ih mogu nazvati tako imati psa tokom leta da cuva vikendicu a kada se zavrsi sezona oni ga jednostavno donesu do centra grada ili ga samo puste da se snalazi zbog takvih ljudi i imamo besnilo
neznam dal ste culi kako se ponasa besna macka moj kolega vet je imao blisko iskustvo sa potencijalno besnom mackom koja mu je skocila na facu i pocela da ga ujeda i grebe po licu dve nedelje nije dosao sebi dok nisu bili gotovi rezultati da nije ona bila besna vec druga macka koju smo uhvatili sat kasnije
 
sad si se izvukao :lol:
ok.....ali....
pse si nazvao gamad......koju treba pobiti....
sta su tu psi krivi i zashto su oni gamad.?
oni su zivotinje...tachnije nezeljeni ljubimci.....izbaceni
mislim da su ti koji su ih izbacili gamad a ne psi
 

Back
Top