Savet..

Gost
Treba mi neki praktican savet. Hocu da napravim sajt koji ce u sebi imati opciju GALERIJA gde ce biti 15-ak slika asorimana te prodavnice. Da li ce to mnogo usporiti ucitavanje i da li postoji nacin da se na to utice. Da li je bolje da napravim slicice sa linkom na vece?
 
Anonymous:
Treba mi neki praktican savet. Hocu da napravim sajt koji ce u sebi imati opciju GALERIJA gde ce biti 15-ak slika asorimana te prodavnice. Da li ce to mnogo usporiti ucitavanje i da li postoji nacin da se na to utice. Da li je bolje da napravim slicice sa linkom na vece?
Sve zavisi od toga koliko su "teske" te slike.
Ako nisu mnogo onda ih postavi takve kakve su.
Ako jesu,onda ubaci thrumbnail koji ce voditi ka velikoj slici.

P.S. bmp na sajt ni pod razno!
 
Peruzzi:
Anonymous:
Treba mi neki praktican savet. Hocu da napravim sajt koji ce u sebi imati opciju GALERIJA gde ce biti 15-ak slika asorimana te prodavnice. Da li ce to mnogo usporiti ucitavanje i da li postoji nacin da se na to utice. Da li je bolje da napravim slicice sa linkom na vece?
Sve zavisi od toga koliko su "teske" te slike.
Ako nisu mnogo onda ih postavi takve kakve su.
Ako jesu,onda ubaci thrumbnail koji ce voditi ka velikoj slici.

P.S. bmp na sajt ni pod razno!

U jpg formatu su. Teske su od 60 do 120 KB. Da li se thumbnails pravi samo tako sto se odradi manji image size?
 
Moj savet ti je da postaviš slike veličine do 15kb i njih linkuješ do većih ukoliko posetilac želi da vidi sliku u većem prikazu. Poznato je da većina posetilaca nečeka dugo da se prikaže cela stranica nego prosto preleti preko sadržaja stranice te ti je potrbno da se očita stranica što je moguće brže. I pošto se radi o komercijalnom sajtu jedne prodavnice što manje grafike da bi sajt se prikazivao dovoljno brzo. Videh danas sajt dragane mirković i nisam imao strpljenja da ga pregledam jer su stranice pretrpane grafičkim elementima ( http://www.dragana-mirkovic.com) ili naprimer sajt kolonije (http://www.colonia.com.hr/)koji je rađen u flashu pa treba da čekaš jedno dva minuta da se očita prva stranica pa onda sve kasnije je uredu.
 

Back
Top