Sve je uzaludno ako ne zelite istinu od Boga

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Zak:
Incognito:
d) Trebam da budem ponizan? Izvini, ali ako ne mogu sebe da postavim jednakim ili iznad svog sagovornika, onda i nemam sta da pricam sa istim... Nije to gordost, to je samopostovanje i samopouzdanje, kojega se nikada necu odreci!
Inco, kako si se postavljao prema svojoj uciteljici koja te je ucila da pises i citas? :lol:
Eh... tad još ništa nije znao,
i još nije verovao,
da na svetu tuge ima...
a kasnije je postao mnooooogo jak!
:D :D :D
 
Zak:
Inco, kako si se postavljao prema svojoj uciteljici koja te je ucila da pises i citas? :lol:

Ti me bar znas... Kad sam ja savijao kicmu pred kvazi-autoritetima?

Ja mogu da postujem i cenim ljude koji znaju vise od mene, ali ne mogu da se osecam ponizno prema njima... I oni su ljudi kao i ja, a njihovo vece znanje od mog ih svakako ne cini boljim ljudima...

Dakle, prema ucitelju (a ne uciteljici) sam se postavljao sa punim postovanjem, ali nikako i sa poniznoscu...
 
Incognito:
Hmmm... jedno po jedno:

a) Nisam ja tebi ni brat ni sestra, niti ikakav 'bliznji'

:-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-)
Vazi brate moj. Kada se govori o bliznjima, ne misli se
o biznjima telu vec bliznjima u milisma i osecanjima.
Tvoj bliznji je svaki covek na paneti Zemlji, a i sire.
"Ljubi bliznjega svoga kao sebe samog.
Ovo neka veam bude najveca zapovest."
Isus
:-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-)

b) Ne napadam bliznje svoje, jer uglavnom imaju slican pogled na dogmaticna uverenja, a oni koji nemaju - ne zapocinjem razgovor o tome s' njima

:-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-)
Pa naravno da ne napadas nekoga ko ti ne protivreci,
ima tu logike. A koliko primecujem, zapocinjes
mnoge razgovore sa onima koji nemaju dogmaticna
uverenja.
:-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-)

c) Ja imam sasvim dovoljno tolerancije, ali ne mogu cutati pred stvarima koje vredjaju moju ljudsku inteligenciju i logiku... Bas kao sto ni vi vernici ne mozete cutati kad ja kazem da Bog NE POSTOJI!

:-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-)
Imas dovoljno tolerancije kada tolerancija nije
predmet kusanja. A i biti tolerantan ne znaci cutati
vec imati postovanja i razumevanja prema onome ko
iznosi svoje misljenje.
A ako imas dovoljno mudrosti u sebi, tvoja ljudska
inteligencija nikada nece biti povredjena, jer ce
biti odbacena. Ljudska inteligencija nije u mnogome
veca od zivotinjske inteligencije. Osim sto je,
naravno, nasla mnogo laksi nacin za vodjenje ratova.
I vestine sirenja Slavoljublja, Slastoljublja i
Srebroljublja. Nema istine van Boga, cija se iskra
naravno nalazi u tebi, ali ona nema veze sa tvojom
mentalnom inteligencijom i logikom vec sa tvojom
duhovnom inteligencijom odnosno tvojom svesnoscu u
ljubavi.
Ja nisam vernik, a ne mogu cutati kada kazes da Bog
ne postoji. Bio sam vernik i verovao sam dok ga nisam
upoznao. Sada vise nisam vernik. Sada sam njegov
svedok.
:-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-)

d) Trebam da budem ponizan? Izvini, ali ako ne mogu sebe da postavim jednakim ili iznad svog sagovornika, onda i nemam sta da pricam sa istim... Nije to gordost, to je samopostovanje i samopouzdanje, kojega se nikada necu odreci!

:-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-)
Naravno da treba da budes ponizan, ako nezto zelis da
naucis. Naravno da se ne treba ponizavati prema
neprijateljima duse, prema njima moras biti strog i
cvrst. Ali prema onima koji ti zele istinsku radost i
mir, trebas biti ne ponizan, vec moras izgubiti
svest o sebi kao nekome ko nesto zna. Samo tako i
tada ce tvoje ucenje biti ispravno i primetice se
znatan napredak u tvojoj svesti.
Pitao bih te samo, zasto toliko postujes sebe? Koje
su to velike bitke pobedio i uzdigao se toliko pred sobom i drugima.
A i opasno je uzdati se u samog sebe,
toliko. Niko nije savrsen osim Boga. Uzdaj se u
njega, i zajedno sa nim ces savladati sve probleme,
a da neces svojim uspehom stvoriti nove i vece.
:-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-)


e) Necu da se zapitam da li Bog postoji, jer postojao isti ili ne, zasugurno ta kreatura, ili sta je vec, ne zna ni za ovaj kamicak zvani Zemlja, a kamo li za mene...

:-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-)
Bog je Svesnost, kako moze Svesnost biti necega
nesvesna. Ti verovatno volis sve sto je sastvni deo
tebe. Kada bi imao svest, probudjenu
do te mere da vidis borbu svojih celija sa viruima
i naravno imas moc da utices na pobedu, kome bi pre pomogao. Celijama da te zastite ili virusima da te savladaju??? Bog tako vidi i one koji su mu dragi i
koji imaju njegovu ljubav u sebi...
:-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-)

f) Cak i da postoji, sta taj (ili ta) bog tolerise, voli itd. me savrseno ne interesuje...
:-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-)
Bravo, i ne treba da te interesuje.
:-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-)

g) Moje srce mi nista ne govori. Srce je jedan obican suplji misic sa vrlo malo impulsne nervne strukture... Onaj ko misli da mu nesto srce govori, taj je u debeeeeeeeeeloj zabludi
:-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-)
Dokazano je da i sre ima svoje misli, odnosno
osecanja, ako zelis daj mi e-mail i poslacu ti
clanak o tome.
:-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-)

Ostavite vi bogovima da se igraju medjusobno, a malo se posvetite svojim zivotima...

:-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-)
Mali zivot je sastavnio deo velikog zivota i obrnuto.
Ne pristupaju ljudi Bogu radi znatizelje, jer je nemoguce. Bogu se pristupa, kada se shvati sitnoca
sopstvenog Ega. Bozija svest je najveca, a ako nam
je vec ponudjeno da mozemo da biramo, zasto nebismo
izabrali tu svest koja pobedjuje sve bolesti i
nesrece. Nego onu kaoja nas u bolest i nesrecu
uvlaci.
:-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-)
:D
 
Anonymous:
C,c,c... Tipicni zatucani, bezobrazni klinja koji misli da je prepametio... Slicna je bila ideologija anarhista, ali malo pametnija. Ova na kraju ti je dobra - posvetite se svojim zivotima - pa ja ne znam ko se to ne posvecuje svom zivotu?? I to sto kazes o verujucim ljudima, kako ne mogu da precute kada neka supljika kaze kako Bog ne postoji, pa sta? I ne treba da cute, ali ne treba ni da se vredjamo! Lepo ti rece onaj covek - sta ako ipak postoji Bog??? Vernici se cesto pitaju da li Bog postoji, sve dok se ne uvere u to, ali vi koji sebe nazivate ateistima ste ti koji cete sve izvrnuti i prevrnuti ne biste li ponizili ili uvredili verujuce ljude! Jaki ste dok vam *uda ne zapadnu prvi put u procijep, a onda... Kuku, Boze pomozi i slicno. Samo malo manje gordosti - i eto tolerancije! :)

Covek je u pravu sto je rekao.
I dokle to pitanje da li bog postoji ili ne?
Nadji mi vernika koji se uverio 100% da Bog postoji a da to nije san ili neka misteriozna energija koja je prostrujala njegovo telo :lol:
Ateisti sigurno nece sve izvrnuti i preturiti.
Ja kao ateista gledam na svakog coveka isto bez obzira na njegovu versku pripadnost.
I tu je razlika medju onima koji veruju i onima koji ne veruju.
Hriscani kad cuju za nekog muslimana ne moraju sa covekom ni dve reci da progovore a da iz "srca" zakljuce da je on u dubini duse najgori covek kojeg su upoznali.
I dok je takve podele medju ljudima do tad ce i biti ratova i sra*nja koja nam se desavaju svaki dan.
Medjusobna mrznja i tako to.
Kad bi ceo svet verovao u jednog Boga i kad bi se svi ujedinili onda bi bilo OK da kazes da ce ateisti preturiti svet, a u trenutnom slucaju to ce uraditi upravo okoreli vernici koji na svakom koraku propovedaju ljubav, a ovamo pljuju po svakoj drugoj religiji.

I dokle ta verovanja da taj famozni Bog sedi na oblaku, mase stapicem...(propoveda ljubav dok se na Zemlji vodi stotine ratova (uglavnom zbog suprotnosti u njihovoj veri)) ili cime vec i upravlja svakim covekom na Zemlji (ukupno 6 milijardi). Pa da je ne znam ko i da je ne znam koliko napredniji od nas to nikako ne bi mogao da postigne.
 
lepo je rekao Mark Tven da je Biblija, sudeci po strahotama tamo opisanim (incest, zrtvovanje dece, ubijanje brace) biografija jednog velikog zlikovca. evo sad citam i tu nalazim samo zlocine u ime ljubavi prema Bogu. sta imaju vernici da kazu na "leganje sa ocem" (dve sestre, zapravo porodica koja je izbegla Sodomu i Gomoru - rekao mu Bog da se skloni jer nije gresan) u cilju produzavanja loze?

onda predjem na Novi zavet...i gle. Marija je bila trudna PRE udaje za Josifa. Isus se radja opsednut idejom o ocu - Bogu. pa kako i ne bi kad je ostalo nejasno ko mu je zapravo otac. jedan od kriterijuma po kome je odredjivao da li je neko gresan ili ne je da li njega smatra za sina bozjeg. ????? savetuje ljudima da kopaju oci...na pitanje odgovara pitanjem (sto smo videli da je praksa i ovde), optuzbom, sumnje na svoj racun kasira momentalno sa "mrs Sotono" a o optuzbe na racun Jevreja su druga prica. ah da, ko voli vise svoje roditelje od njega ce goreti u paklu.
zasto malo ne pogledamo celu pricu sa realne strane?
zasto ne napravimo psiholoski profil Isusa pa da vidimo u kakvu osobu verujemo? zasto ne uzmemo u obzir stanje svesti na kom su tada ljudi bili pa da uporedimo koliko je to primenljivo danas?
i niko me nece ubediti da bi ljudi verovali da im nije obecana nagrada i da se ne boje pakla. jedino se to nije promenilo do danas. a to toliko govori o psihologiji vernika i koliko su zapravo sitne duse. licna korist i nista vise od toga. i odlicno polje za manipulaciju.
 
Кулиража:
Anonymous:
C,c,c... Tipicni zatucani, bezobrazni klinja koji misli da je prepametio... Slicna je bila ideologija anarhista, ali malo pametnija. Ova na kraju ti je dobra - posvetite se svojim zivotima - pa ja ne znam ko se to ne posvecuje svom zivotu?? I to sto kazes o verujucim ljudima, kako ne mogu da precute kada neka supljika kaze kako Bog ne postoji, pa sta? I ne treba da cute, ali ne treba ni da se vredjamo! Lepo ti rece onaj covek - sta ako ipak postoji Bog??? Vernici se cesto pitaju da li Bog postoji, sve dok se ne uvere u to, ali vi koji sebe nazivate ateistima ste ti koji cete sve izvrnuti i prevrnuti ne biste li ponizili ili uvredili verujuce ljude! Jaki ste dok vam *uda ne zapadnu prvi put u procijep, a onda... Kuku, Boze pomozi i slicno. Samo malo manje gordosti - i eto tolerancije! :)

Covek je u pravu sto je rekao.
I dokle to pitanje da li bog postoji ili ne?
Nadji mi vernika koji se uverio 100% da Bog postoji a da to nije san ili neka misteriozna energija koja je prostrujala njegovo telo :lol:
Ateisti sigurno nece sve izvrnuti i preturiti.
Ja kao ateista gledam na svakog coveka isto bez obzira na njegovu versku pripadnost.
I tu je razlika medju onima koji veruju i onima koji ne veruju.
Hriscani kad cuju za nekog muslimana ne moraju sa covekom ni dve reci da progovore a da iz "srca" zakljuce da je on u dubini duse najgori covek kojeg su upoznali.
I dok je takve podele medju ljudima do tad ce i biti ratova i sra*nja koja nam se desavaju svaki dan.
Medjusobna mrznja i tako to.
Kad bi ceo svet verovao u jednog Boga i kad bi se svi ujedinili onda bi bilo OK da kazes da ce ateisti preturiti svet, a u trenutnom slucaju to ce uraditi upravo okoreli vernici koji na svakom koraku propovedaju ljubav, a ovamo pljuju po svakoj drugoj religiji.

I dokle ta verovanja da taj famozni Bog sedi na oblaku, mase stapicem...(propoveda ljubav dok se na Zemlji vodi stotine ratova (uglavnom zbog suprotnosti u njihovoj veri)) ili cime vec i upravlja svakim covekom na Zemlji (ukupno 6 milijardi). Pa da je ne znam ko i da je ne znam koliko napredniji od nas to nikako ne bi mogao da postigne.

rece veverica gledajuci vuka kako prozdire ovcu
 
anakin:
onda predjem na Novi zavet...i gle. Marija je bila trudna PRE udaje za Josifa. Isus se radja opsednut idejom o ocu - Bogu. pa kako i ne bi kad je ostalo nejasno ko mu je zapravo otac.

Problem je u tome sto nije samo Marije bila trudna pre udaje, tu spada i Grcki Bog vina Dionis i Buda i jos nekih 20-ak Bogova ne secam se tacno svih, a mrzi me da trazim spisak.

anakin:
i niko me nece ubediti da bi ljudi verovali da im nije obecana nagrada i da se ne boje pakla. jedino se to nije promenilo do danas. a to toliko govori o psihologiji vernika i koliko su zapravo sitne duse. licna korist i nista vise od toga. i odlicno polje za manipulaciju.

Ovde si potpuno u pravu, svi vernici "veruju" zato sto se boje samog Boga. To je ipak diktatura od strane nepostojeceg diktatora.
A crkvena uprava se ne razlikuje mnogo od politike. Setite se samog srednjeg veka i pokolja izmedju pape i kralja/cara koja je vlast iznad (duhovna ili svetovna).

Danas situacija nije nista bolja. Samo nesto propagiraju sto ide njima u korist. A korist vernog naroda je ta sto nece goreti u paklu i bice primljeni u "carstvo nebesko" :lol: :lol:
 
Truman:
ooo:
Bog ne propoveda ljubav vec pravdu......
E ovo je nevidjena glupost.Jesi li ti nekada slusao nekog naseg svestenika.Ajde pojasni mi to sto si napisao,osim ukoliko ne verujes jedino u starozavetnog boga Jehovu.

Pa ti si genije majke mi.
Da propoveda pravdu gde bi onda tu bila jednakost pred Bogom reci mi?
ili su osudjenici, sudije i oni koji sve to posmatraju u ravnopravnom polozaju?
 
Кулиража:
Truman:
ooo:
Bog ne propoveda ljubav vec pravdu......
E ovo je nevidjena glupost.Jesi li ti nekada slusao nekog naseg svestenika.Ajde pojasni mi to sto si napisao,osim ukoliko ne verujes jedino u starozavetnog boga Jehovu.

Pa ti si genije majke mi.
Da propoveda pravdu gde bi onda tu bila jednakost pred Bogom reci mi?
ili su osudjenici, sudije i oni koji sve to posmatraju u ravnopravnom polozaju?
Koliko ja znam hriscanstvo propoveda ljubav medju ljudima,i kaze se da niko nema pravo da sudi drugom jer ce njemu biti sudjeno i da je jedini sudija Bog(bog).
 
Truman:
Кулиража:
Truman:
ooo:
Bog ne propoveda ljubav vec pravdu......
E ovo je nevidjena glupost.Jesi li ti nekada slusao nekog naseg svestenika.Ajde pojasni mi to sto si napisao,osim ukoliko ne verujes jedino u starozavetnog boga Jehovu.

Pa ti si genije majke mi.
Da propoveda pravdu gde bi onda tu bila jednakost pred Bogom reci mi?
ili su osudjenici, sudije i oni koji sve to posmatraju u ravnopravnom polozaju?
Koliko ja znam hriscanstvo propoveda ljubav medju ljudima,i kaze se da niko nema pravo da sudi drugom jer ce njemu biti sudjeno i da je jedini sudija Bog(bog).

Pa to i ja kazem (ovo sto sam napisao je bilo malo ironicno zato pogledaj sta je ooo napisao) mada je glupost sve sto vrkva propagira
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top