Koje je sve uslove potrebno ispuniti da bi se otvorio kiosk brze hrane?

Mirko BGD

Zainteresovan član
Poruka
367
Ne davno sam trazio savet na ovom delu foruma sta da otvorim u lokalu, seo, preracunao se i video da bi mi ovo najbolje islo...
iz prostog razloga sto sam zavrsio to skolu, znam taj posao itd

planovi su sledeci:

dakle posedujem lokal koji je podeljen na dva dela [jos uvek ne fizicki ali ce biti] jedan od ta dva dela je moj.. izveo bih sanitarni cvor, lavabo sudoperu itd fizider rostilj i jos neke stvari imam...

e sad moze li mi neko napisati korake koje treba da preduzmem... znaci adaptacija lokala, pa sta dalje, gde da registrujem firmu, da li ce sanitarna i ekoloska inspekcija izaci da pregledaju lokal i kazu da li je spreman za obavljanje takve vrste delatnosti itd? I gde u opste da nadjem propise koje lokal mora da ispuni da bi se bavio tom delatnoscu [visina sirina itd]?

U napred zahvalan
 
Mora da ima neki sajt. Sa propisima. Nije loše ni otići u sanitarnu inspekciju i raspitati se lično.

Koliko ja znam,prehrambeni objekti (uopšteno) moraju imati visinu preko 2,8 m, dva ulaza (jedan za snabdevanje,jedan za prodaju, mokri čvor sa predprostorom (ne sme wc šolja da bude u istoj prostoriji sa umuvaonikom, još jedan lavabo u objektu, van wc-a, onaj ko će tamo raditi mora da ima sanitarnu knjižicu....
 
Poslednja izmena:

Back
Top