zanimljiv problem(upomooooc!!!)

N

neledr

Gost
pa radi se o sledecem.Naime kupio sam neku III-cu a na njemu je Win98.E, tu je zaplet!!
naime ubacio bih WinMe(naprimer)ali problem je u tome sto uz comp nisam dobio CD-ove sa drajverima za karticu.....i ostalo.Komp ima rezac, a mene konkretno interesuje sledece:
Da li je moguce iz sistema narezati drajvere na CD, i gde se oni nalaze uopste?
Da pojasnim pitanje.
Sta da radim ako mi posle instalacije zatrazi drajvere koje ja nemam?Da li ih je nekako moguce sada "izvuci" na CD,tako da ako mi zatrazi te drajvere, ja samo ubacim disk, i to je to???
:? :?:
 
ZA ZVUCNU KARTICU NA CD -U ZA MATICNU OPLOCU. ALI POSTO NEMAS CD-OVE MORAS DA ZNAS KOJA JE ZVUCNAi graficka pa da skines sa neta ,uzmes od nekoga, ili kupis np. mikro pa ima na cd-u u nekom broju (pitas ih), ali opsti je uslov da znas sta je u compu!!!
 
Klik desnim dugmetom misa na ikonicu MyComputer i odes na Hardver profile. Tamo imas sve sto je instalirano na tvom kompu. Kliknes ponaosob na svaki plusic, pa obelezis svaki prikaz i desni klik pa na properties. Tamo mozes da vidis koji su driveri instalirani. Zapisi sve na papiric. Onda putem alatke Find files or folders nadjes gde su smesteni ti drajveri i iskopiras ih na disketu. I to je to.
Ovo ti je cista fizikalija ali...
Sa srecom i javi sta si uradio.
 
n0m@d:
Klik desnim dugmetom misa na ikonicu MyComputer i odes na Hardver profile. Tamo imas sve sto je instalirano na tvom kompu. Kliknes ponaosob na svaki plusic, pa obelezis svaki prikaz i desni klik pa na properties. Tamo mozes da vidis koji su driveri instalirani. Zapisi sve na papiric. Onda putem alatke Find files or folders nadjes gde su smesteni ti drajveri i iskopiras ih na disketu. I to je to.
Ovo ti je cista fizikalija ali...
Sa srecom i javi sta si uradio.
Narode ba svam hvala na pomoci.
I mislio sam da ovakav nacin postoji,bez obzira sto je to fizikalija kako si rekao.To sam i uradio pre par dana, ali nisam bio siguran da sam uradio pravu stvar pa sam morao da pitam nekoga ko bolje zna oko toga.I imam jos jedno pitanje.Zasto svi ali ponavljam svi(ha,ha,ha...)beze od Win Me-a.Ja bas imam pozitivno iskustvo sa njim,pa na mom compu je instaliran poodavno i nisam imao nekih narocitih problema.....
 
da,samo je problem sto ces iscackati drajvere za 98,a tebi trebaju za ME...nije sigurno da ce ti bas svi leci kako treba pod ME..da,sporo ti je ovako-ovaj programcic sto je predlozio/la tasa je odlican..ujedno ce ti pokazati koji je uredjaj u pitanju,pa ako ti ne legnu drajveri pod ME,bar ce ti olaksati trazenje po internetu-bez da otvaras racunar :wink:
 

Back
Top