Mars

Kako na vas utice Mars u Ovnu ovog meseca?
Da li se svadjate sa ukucanima, ili imate vise energije nego inace?
Meni je Mars u Ovnu u 4.kuci i u natalnoj karti, pa je prilicno "energicno"...
 
Uh, meni je trenutno u opoziciji sa natalnim, a bogme i sa Saturnom...ma ne osecam nista!:)
Jedino mi fali energije, samo bih spavala, al' ja to povezah s vremenom, a ne sa Marsom!
 
Pozdravak! Meni je u desetoj kuci, ali do nedavno mi je bio u opoziciji sa natalnim Saturnom i Merkurom, mozete misliti kako mi je zabavno bilo! Pogotovo sto mi je Merkur vladar!
 
BikLav:
Moja prijateljica ima MA u ovnu u 12. na samom kraju, ustavri konjukciju sa ASC. Sta to znaci?
Марс у Овну је Марс на квадрат, што значи да су његове особине максимално изражене, поготово ако је заиста у коњукцији са АСЦ. Таква особа је изузетно храбра, енергична, не заобилази препреке него јуриша на њих, тражи опасност, изазове и противнике да би одмерила снагу са њима. То је слика спортисте, војника, полицајца и сваке особе која се храбро суочава са опасношћу.

Ако је Марс ипак у 12. пољу, ове особине могу бити добрим делом потиснуте, сем у симболици тог поља, а то значи ноћу, у некој институцији затвореног типа (нпр. болници), на мору, удаљеним земљама и пределима, где ова особа манифестује агресивност, вишак енергије или упада у разноразне сукобе.

П.С. Марс, знак Овна и 1. поље су од исте "материје" направљени, тј. имају исто значење, па кад су удружени дају максимум свог утицаја власнику хороскопа.
 
Dzmrndzavi:
meni je mars u ovnu u 9-toj.
Ако ти влада 6. пољем, ето тебе у Легији странаца или ћеш можда служити војску у иностранству. Ова позиција доноси и тешки физички рад, али и сукобе, нападе и сл. (зависно од аспеката) у иностранству, али ћеш зато бити никад јачи и виталнији управо тамо или за време студија, што је такође симболика 9. поља.
 
Samodestrukcija ili jak autoritet? Autoritet koji osoba poseduje/ili će jednom posedovati, ili autoritet koji doživljava od drugih?
Želja za vojskom, vojni poslovi - a u ženskom horoskopu?...

Piše ovako za tog marsa u mom lavu: 16 Leo 21'34"

U 10. kući.
 
Poslednja izmena:
Uopšteno o pozicijama Marsa ima na temi Osnovi astrologije, na strani 3. su objašnjene pozicije Marsa po znacima, a na stranama 5. i 6. po kućama i u aspektima.
To je uglavnom ono što se o Marsu u Lavu uopšteno može reći.

Ne bi bilo loše da kažete same kako mislite da se kod vas taj Mars ispoljio :)
 
Hm... ovo sa tog linka sa treće strane, ima neke istine. Ali ja bih rekla da taj strogo egoistično/autoritatvan deo koji se tu pominje, moj Mars u Lavu nešto guši. Ima ga, ali nije to - to, u onom pravom smislu, kako bi jedan Mars u Lavu trebao da se ispolji ;)
Možda zato što je u trigonu s Neptunom, lupam, ne znam.

Evo za šta mislim da je on u mom životu bio odgovoran:

- nikad nisam podnosila da budem vođena masom. Još kao dete, u 2. razredu osnovne, istukla sam drugaricu iz odeljenja zato što me nerviralo da je druge devojčice nazivaju kraljicom zbog njene duge kose... :confused: Nisam htela da im se priklonim, da uđem u tu grupu, pa sam ovu istukla valjda zato da bih ja bila glavna, ko će ga znati :D

- volim flert, to je istina iz teksta.

- Kad se za nešto zapalim, da nešto uradim - moram. I obično i uradim, i privedem kraju. Krivo mi je samo što nema puno takvih trenutaka.... ali kad se dese, ja to moram da ostvarim pa taman sve naopako :)

- umem da budem jako egoistična, još uvek za sebe mislim da sam najlepša na svetu :D

- Menadžerske sposobnosti su mi odlične. Ali samo tamo gde mogu da ispoljim svoju energiju. Jako mi je bitno da u takvim poslovima (bilo da se radi o biznisu, priči, kućnim poslovima, školi) - dakle, bitno mi je da osetim slabost druge strane. Tad sam najjača i mogu uspešno da vodim. Nije baš za pohvalu, ali tako je... Ustvari, mislim da je to osnov sve moje jačine.

- Hrabra i kreativna (iz teksta), istina.

- Volela bih da sam vojnik, volim ratne filmove, divim se preživljavanju i snalaženju, granicama do kojih čovek može da trpi... Ali ne bih volela da sam ratnik (da ubijam, tučem).

Ono što ga guši, i ne da mu da ide do kraja u odlučnosti i borbenosti, ja mislim da je moja Vaga, koja je u I kući, a sa ovim Marsom u kvadratu. Možda ga ona ublažuje? Ne znam...
 
Samodestrukcija ili jak autoritet? Autoritet koji osoba poseduje/ili će jednom posedovati, ili autoritet koji doživljava od drugih?
Želja za vojskom, vojni poslovi - a u ženskom horoskopu?...

Piše ovako za tog marsa u mom lavu: 16 Leo 21'34"

U 10. kući.

i jedno i drugo...sujeta pre svega i samo sujetom se reaguje...to moze da dovede do velikih problema u javnosti i karijeri...u zenskom-sklonost ka arogantnim, prepotentnim i dominantnim muskarcima, saradnja sa takvima...mars u lawu nema weze sa vojskom, ni bilo kakvim pucackim zanimanjima, pre bi u obzir dosli neki menadzerski poslovi, cak i politika..."ja sam na vrhu-divite mi se"...uspeh preko oca ili uspesnog muskarca...ukoliko je afliktovan...begati od svega navedenog ko djavo od krsta i suzbijati svoju sklonost ka dominaciji, nadobudnosti i pregolemoj sujerti...a veruj mi, ne nadjoh nikoga sa takvim polozajem, a da ga navedeno nije dobro prodrmusalo i lupilo po nosu:)
 
i jedno i drugo...sujeta pre svega i samo sujetom se reaguje...to moze da dovede do velikih problema u javnosti i karijeri...u zenskom-sklonost ka arogantnim, prepotentnim i dominantnim muskarcima, saradnja sa takvima...

Za sujetu se ne bih složila, jer kažeš: sujeta i pre svega i samo sujetom se reaguje... Ima je, ali nije baš tako ekstremno :) Za muškarce je istina. Obožavam arogantne... tako su... privlačni :D Prosto želim da ukrotim tu njihovu aroganciju, da je preteknem.

mars u lawu nema weze sa vojskom, ni bilo kakvim pucackim zanimanjima, pre bi u obzir dosli neki menadzerski poslovi, cak i politika..."ja sam na vrhu-divite mi se"...uspeh preko oca ili uspesnog muskarca...ukoliko je afliktovan

Onda mora da postoji nešto drugo u mom horoskopu, čime nalazim vojsku privlačnom... Mislila sam da je Mars za to odgovoran.

...begati od svega navedenog ko djavo od krsta i suzbijati svoju sklonost ka dominaciji, nadobudnosti i pregolemoj sujerti...a veruj mi, ne nadjoh nikoga sa takvim polozajem, a da ga navedeno nije dobro prodrmusalo i lupilo po nosu:)

Mene nije :)

Nisam toliko dominantna... kao što rekoh, nešto ovaj Mars kod mene ublažava... Još nešto: ne znam da li to ima neke veze, ali jako mi smeta arogancija lavova.
Istina da me privlače arogantni muškarci, ali u nekom pozitivnom smislu... nešto što je meni kod njih privlačno... Ali arogancija lavova mi baš smeta... :confused:
 

Back
Top