download Msdos i instal win95?

Pedja Kovacic

Zainteresovan član
Poruka
321
:?: :?: :?: :?: :?: Dobih neka dva kompiša (pc1)bez hardova ali imam hardove ja ali bez dosa. Treba mi link da downloadujem dos i objasnite mi šta treba da uradim sa tim dosom koji sam skinuo -tj dali treba da instaliram na taj hard pa onda da pokrenem instalaciju win95. Ajd nek mi neko pomogne jer sam stvarno pošizeo. Imao sam neke kompiše (pc386) i na njima sam instalirao win95 al sada nemogu zbog nepostojanja dosa na hardovima.

:?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?:
 
Fujiiiii:
kad ukljucis komputer stavi startnu disketu i tu automatski ulazis u dos i formatiras diskove , posle toga pokreni instalaciju win95

Pre svega ovo važi samo kada imaš dos na hardu.

Backy:
Samo ih formatiraj i imaćeš MS-DOS na njima.
Šta još reći?

Kad se formatira nema dosa na hardu. Nemoguće je ovako to uraditi.
Imao sm predloga da kopiram sve sistemske fajlove ".sys" sa trenutnog kompjutera na taj drugi hard al ništa ne funkcioniše. Neka druga opcija mora da postoji samo koja? :?: :?: :?:
 
1. Napravi Startup disketu na nekom kompu koji ima 98.
2. Pokreni sistem sa diskete (u trenutku kad na ekranu vidiš A: radiš u DOS-u koji je sa diskete učitan privremenu memoriju)
3. Pobriši sve particije sa hard diska (imaš bar jednu) komandom FDISK, onda istom komadom kreiraj particiju (ili više njih, ako je potrebno i ako imaš dovoljno prostora na disku) i postavi prvu particiju za aktivnu.
4. Posle restarta možeš da instaliraš Windows (ne vidim zašto ne bi 98 ) sa botabilnog CD-a ili pokreneš sistem sa diskete pa pokreneš instlaciju windowsa.

Ako ti baš treba DOS na hard disku (a ne vidim zašto) kad kreiraš StartUp disketu na tom istom kompu (gde je kreiraš) pregledaj sadržaj diskete i ukloni hidden atribut sa svih datoteka. Kad podigneš sistem sa diskete iskopiraj sve fajlove sa disketa na hard.

Ili jednostavnije (ako se ne snalažiš u DOS-u) zakači taj hard na kao drugi disk na drugu mašinu, u DOS promptu ukucaj format a: /s i sve fajlove sa diskete iskopiraj na taj hard disk i imaćeš DOS. Takodje iskopiraš i instlaciju za windows i kad pokreneš mašinu sa tog hard diska samo ukucaš Setup ...
 

Back
Top