Pešačka regulativa

Tuzni_patak

Elita
Poruka
18.247
Povodom nove verzije zakona o zaštiti pešaka oglasile su se neke kompanije smatrajući da je nova verzija zakona izuzetno ograničavajuća.
Nova verzija evropskog EEVC WG17 faza 2 i Japanskog NCAP zpored energetski upijajućeg sloja , posebne gradivne strukture koje će sprečiti uvijanje kolena prilikom udara , a takodje i strukturu koja će sprečiti povlačenje pod vozilo za upadne uglove veće od 45*.

SABIC se takodje usprotivio jer mu to iziskuje nove testove i kreaciju novog dizajna za hjundai qarmaq koji je već bio u završnoj fazi...

HPC je napokon čvrsto povezan sa stepenom povreda u nezgodama...

Takodje je uvedena smernica da se koristi ABAQUS za jevtinije analize HPCa.
Ovde se definiše subjekt preko trouglastih sendvič struktura odredjenih osobina materjala kao i tenzorskih vektora....

Istovremeno to je veliki udar za IXIS koji je planirano trebao da bude hit po premijeri novog hjundaia.....

Prednost IXISa je što se samo kratkotrajno pregrevaju na 285* dok se ostala sazrevanje obrada odvija na 150*.Lepkovi i materjali su na bazi bio based resins što je značajno u doba rasta cena nafte....

Nove standarde za zaštitu pešaka je za neke modele automobila apsurdno koristiti , te će donošenjem zakona dobiti rok od par godina za put ka gvoždjari....
Iznenadjujuće je da se fabrike kao fiat , dačia , škoda ne bune jer to će za njih predstavljati veliku prepreku....
 
Da li ti radiš bilo šta kreativno u životu sem što dosadi i Bogu i narodu na ovom forume. Tvoj smisao života je da edukuješ i da se iskažeš na ovom mestu...što je čist promašaj...neko izbroja da si postavio 420 tema...e bre čoveče, izadji medju svoje vršnjake , mani se nadmudrivanja...navukao si se na forum...treba te lečiti!!!
 
Levodesno, pusti ti Patka.
Nego, otvori lepo jednu od svojih provokativnih tema, pa ga tu sacekaj na zicer.

Mislim, trulo je da ga sad tu nesto prozivas na temi o regulativama povodom pitanja bezbednosti pesaka u saobracaju.
 
Pa računam da ljudi koriste gugl i inače stalno šaraju netom , a svaka od ovih skraćenica je površno objašnjena , a ako već ne znate nešto , valjda je ok da izguglate, jer će vrlo lako gugl naći definicije i pojašnjenja na nivou koji vam odgovara, jer ima ovde i mašinskih i saobraćajnih inženjera...

Prilično je važno dati nešto što će vam olakšati guglovanje ako vas interesuje, ali mi nije namera da vas blamiram ako ste malo obrazovani ili banalizujem ako ste stručno obrazovani....
Ova tema nije o autu koji je lep, već o ozbiljnijim stvarima...
 
Бре Патак, ти се одмах љутиш кад ти неко упути конструктивну критику. Да нисам технички образован, да не кажем поткован, не би се јављао на ову тему.
Не можеш тек тако да износиш неке чињенице, а после да кажеш ''гуглајте господо.''
 
Ne , nemoj da shvatiš da se ljutim , to što ne želim da izadjem u susret tvojim zahtevima.....

Jednostavno neke teme trebaju da ostanu tehnički orjentisane....a da ne idu previše u širinu , jer koliko sam ja u toku , ti si jedan od onih koji ne vole postove duže od 6 redova....
 

Back
Top