Pozitivan strah tj. motivacija

SlatkaSestra

Aktivan član
Poruka
1.057
Neka je: pozitivan strah = strah koji ne slama ( ne oduzima energiju )
...to je u stvari motivacija,zar ne? .... da l jacate to kod sebe ponekad, tako sto radite nesto "uzbudljivo-strasno" ?
Da li je muskarcima neophodnije da budu motivisani jer imaju veci unutrasnji imperativ prezivljavanja tj uspeha , pa zato treniraju motivaciju kroz razne aktivnosti - obicno gledaju vise sport i vise se bave njime rekreativno ....:?:
 
Plivanje ili voznja bajsa uzbudljivo-strasno:Dnebireko..bungee jumping takodje ne posmatram kao pozitivan strah..nije mi licno potrebna takva vrsta motivacije.

postoje navodnici - "uzbudljivo-strasno" -odnosi se na " da l' ce/cu pobediti" , "da l' cu uspeti da ne padnem" isl ...ok ti tvoji sportovi nisu bas primer ...

....izlaganje riziku .. kao kad neko voli horor filmove(nece on da pogine u njima) ...
 
pa sigurno da ima udela i vaspitanje a koliko je vaspitanje a koliko hromozomi ne znam. mislim da bi se neka strast razvila treba je prvo poceti meni se cinilo da bih se navukla na neki sport ali nekako okolnosti mi nikad nisu isle na ruku a nisam se trudila da obezbedim prave
 

Back
Top