ISTINA o NAŠOJ Vojvodini koju niste znali.

Mali_Oglasi

Aktivan član
Poruka
1.887
Posto vidim da ovde ima dosta ljudi koji prozivaju Vojvodinu, vreme je da napisem istinu o Vojvodini... Ja sam iz Vojvodine, Srbin sam. Vojvodina je najlepsi deo Srbije i tu ce ostati... Ni jedan Radikal to ne moze promeniti...

Dugo su "Srpski" Radikali plasili gradjane Vojvodine (Srbe, Madjare, Slovake, Rumune) kako ce da se jedini podignu na druge... Ni u jednoj Vojvodjanskoj opstinu SRS nije pobedio... Bas zbog tog straha od Radikala... Nemojte nas vise plasititi jer Vojvodina ce ostati jedinstvena u Srbiji!

Ne znam da li ste se nekada uputili Shinobusom Pancevo-Zrenjanin... Ako niste...
Idemo redom od mesta ka mestu...Krenimo od Panceva...
U Pancevo su Srbi
U Kacarevo Makedonci i Srbi
U Crepaji su Srbi
U Debeljaci su Madjari
U Kovacici Slovaci
U Uzdinu su Rumuni
Jos kada udju Romi i Kinezi i kada krenu svi da pricaju svojim jezikom, zapitacete se gde sam ja tu nalazim :) A nalazim se u Vojvodini, Srbiji!

Pricao sam jednom Zatucanom Coveku, Radikalu o ovome... Covek me je gledao bledo i odgovorio da to moze biti zajebano... To pricam vama radikalima, psima rata koji godinama plasite ratovima i ubijanjima... Vojvodjani su slozni i nikada nece ratovati! Vec ce ziveti u Srbiji!

ZA MAJKU SRBIJU U EU!
 
Posto vidim da ovde ima dosta ljudi koji prozivaju Vojvodinu, vreme je da napisem istinu o Vojvodini... Ja sam iz Vojvodine, Srbin sam. Vojvodina je najlepsi deo Srbije i tu ce ostati... Ni jedan Radikal to ne moze promeniti...

Dugo su "Srpski" Radikali plasili gradjane Vojvodine (Srbe, Madjare, Slovake, Rumune) kako ce da se jedini podignu na druge... Ni u jednoj Vojvodjanskoj opstinu SRS nije pobedio... Bas zbog tog straha od Radikala... Nemojte nas vise plasititi jer Vojvodina ce ostati jedinstvena u Srbiji!

Ne znam da li ste se nekada uputili Shinobusom Pancevo-Zrenjanin... Ako niste...
Idemo redom od mesta ka mestu...Krenimo od Panceva...
U Pancevo su Srbi
U Kacarevo Makedonci i Srbi
U Crepaji su Srbi
U Debeljaci su Madjari
U Kovacici Slovaci
U Uzdinu su Rumuni
Jos kada udju Romi i Kinezi i kada krenu svi da pricaju svojim jezikom, zapitacete se gde sam ja tu nalazim :) A nalazim se u Vojvodini, Srbiji!

Pricao sam jednom Zatucanom Coveku, Radikalu o ovome... Covek me je gledao bledo i odgovorio da to moze biti zajebano... To pricam vama radikalima, psima rata koji godinama plasite ratovima i ubijanjima... Vojvodjani su slozni i nikada nece ratovati! Vec ce ziveti u Srbiji!

ZA MAJKU SRBIJU U EU!

:ok::ok::ok:
 
Posto vidim da ovde ima dosta ljudi koji prozivaju Vojvodinu, vreme je da napisem istinu o Vojvodini... Ja sam iz Vojvodine, Srbin sam. Vojvodina je najlepsi deo Srbije i tu ce ostati... Ni jedan Radikal to ne moze promeniti...

Dugo su "Srpski" Radikali plasili gradjane Vojvodine (Srbe, Madjare, Slovake, Rumune) kako ce da se jedini podignu na druge... Ni u jednoj Vojvodjanskoj opstinu SRS nije pobedio... Bas zbog tog straha od Radikala... Nemojte nas vise plasititi jer Vojvodina ce ostati jedinstvena u Srbiji!

Ne znam da li ste se nekada uputili Shinobusom Pancevo-Zrenjanin... Ako niste...
Idemo redom od mesta ka mestu...Krenimo od Panceva...
U Pancevo su Srbi
U Kacarevo Makedonci i Srbi
U Crepaji su Srbi
U Debeljaci su Madjari
U Kovacici Slovaci
U Uzdinu su Rumuni
Jos kada udju Romi i Kinezi i kada krenu svi da pricaju svojim jezikom, zapitacete se gde sam ja tu nalazim :) A nalazim se u Vojvodini, Srbiji!

Pricao sam jednom Zatucanom Coveku, Radikalu o ovome... Covek me je gledao bledo i odgovorio da to moze biti zajebano... To pricam vama radikalima, psima rata koji godinama plasite ratovima i ubijanjima... Vojvodjani su slozni i nikada nece ratovati! Vec ce ziveti u Srbiji!

ZA MAJKU SRBIJU U EU!

Sve sto si napisao potpuno stoji, osim onog poslednjeg.........
To poslednje koje pokusava da generalizuje, te kaze kako su svi radikali zatucani, vise govori o tebi, i tvojoj ogranicenosti, nego o bilo cemu drugom.
 
Sve sto si napisao potpuno stoji, osim onog poslednjeg.........
To poslednje koje pokusava da generalizuje, te kaze kako su svi radikali zatucani, vise govori o tebi, i tvojoj ogranicenosti, nego o bilo cemu drugom.

Ne pokusavam nissta da generalizujem... Znam dosta radikala...
Uzmi Seselja za primer...
A onda uzmi sve radikale ovde na forumu... Onaj Celicni Mis i njegove teme su ti cist primer!
A i ti me ne poznajes, da bi tako nessto pisao....
 
Poslednja izmena:
Sve sto si napisao potpuno stoji, osim onog poslednjeg.........
To poslednje koje pokusava da generalizuje, te kaze kako su svi radikali zatucani, vise govori o tebi, i tvojoj ogranicenosti, nego o bilo cemu drugom.

Čini mi da je mislio baš na radikale (članove SRS), a ne na njihove glasače... Ne kažem ni da su oni (članovi) svi zatucani, ali je broj nezatucanih zanemarljiv, pa je moguća generalizacija.

Dobro, tu je i jedan glasač, ali to nije generalizacija, to je konkretno...
 
Ne pokusavam nissta da generalizujem... Uzmi Seselja...
A onda uzmi sve radikale ovde na forumu... Onaj Celicni Mis i njegove teme su ti cist primer!

A sta si ovim hteo reci????????
Zaso da uzmem Seselja?
On je nesto ruzno govorio o Vojvodini?
Ili je to opet tvoja generalizacija, koja nema veze sa zivotom...

PS:Pogledaj prvo teme koje ti postavljas.:dash:
 
Čini mi da je mislio baš na radikale (članove SRS), a ne na njihove glasače... Ne kažem ni da su oni (članovi) svi zatucani, ali je broj nezatucanih zanemarljiv, pa je moguća generalizacija.

Dobro, tu je i jedan glasač, ali to nije generalizacija, to je konkretno...

A na osnovu cega ti to tvrdis?
Sa tvoje tacke gledista?
Pa sta ako je istina da si ti zatucan, a obzirom da si slab na samoga sebe, pa ti onda drugi tako izgledaju??????????
 
A sta si ovim hteo reci????????
Zaso da uzmem Seselja?
On je nesto ruzno govorio o Vojvodini?
Ili je to opet tvoja generalizacija, koja nema veze sa zivotom...

PS:Pogledaj prvo teme koje ti postavljas.:dash:

Rekao sam da pogledaju teme radikala, jer svaka druga tema je prozivka kako ce da se Vovjodina ocepi... Kako su Srbi i manjine iz Vojvodine ovo, kako ce uraditi ono... Pa vreme je da se kaze istina...

Ako hocete Radikali da je prihvatite, prihvatite je... Ako nece ne morate... Vas vise nema u Vojvodini i to je nasa Srecna istina!
 
VOJVODINA

Volim je od štala do neba, od blata do pšenice,
toplu od ciganskih gudala i blagdanskih očenaša,
vršidbenu i zadušničku, smeđu kao devojačke pletenice,
tu zemlju čardaša, čaša i bezemljaša,
gde su služili bdenija i ljude za glavu skraćivali,
gde su starice tepale i pragove branili golim šakama,
pa su je brali i jeli rukama, pa su crkavali i živeli,
pa su je voleli ljudi, i kleli, i psovali, i plakali, -
tu Vojvodinu bogomojačku, i bezbožničku, i ivnsku,
belju od jaganjaca, crnju od paljevina,
tu Vojvodinu svetonikoljsku, velikogospojinsku,
kad se lumpovalo od Vršca do Temišvara, Sombora i Segedina,
pa niko nije imao u brkovima gustu pesmu kao taj narod
robijaški i prvomajski, razbijenih temena i zuba,
ta Vojvodina ašova, britvi, molitvi i šamara,
zarasla u želje, u laž, u borbu, u izdajstvo, u ljubav -
volim je, jer svi smo široki i obični kao ova ravnica,
jer smo i veliki i prokleti na ovim zelenim travama,
i milioni rumenih suludih zvezdanih ptica
večito će lepršati nad našim umornim glavama.

I volim je prosjačku pred crkvama, nedeljama u ritama,
i svatovsku, astragansku, neucveljenu bolovima,
i Vojvodinu vašarsku i hramonikašku, čas raspusnu, čas pitomu,
i birtijašku, što osvanjiva štucajući pod stolovima,
pa Vojvodinu bečku i varmeđsku, sa tuđim barjacima pred četama,
K.u K. regimente, kraj druma istorija silovana i zaklana
i Vojvodinu solunsku i krfsku nad bajonetima
sivu kao vojnička smrt u koporanima i zajedničkim rakama,
ej, pa je volim šestoaprilsku, logorašku, isprebijanu,
obešenu o bandere, probušenu po čelima,
uzoranu od tenkova, od krvi izopijanu,
i partizansku, kad je oktobra donela proleće selima,
volim je koliko je zla i dobra. Volim je podjednako.
Prskajte kajsije zvezda z kosi drveća njenog.
Uvek će biti krovova pozadi krova svakog,
jer uvek se rumeno nastavlja na rumeno.
I danas, zemljo rodna, kad nisi bosonoga,
kad nisi gola beda, u dronjcima i plaču,
ti, što se moliš bogu, ti što pljuješ na boga,
ti što si dugovala i naplatila račun,
nazdravlje, diži čaše, razbij astale šakom,
zapevaj preko njiva, neka zabride kosti,
volim te što si prosta, sirova, divlja tako,
i tako mnogo luda, volim te... volim... oprosti,
ti,što si danas lepša, ti, bez krasta i vaški,
ti, ljuljaško i rakožut, zubat osmeh ne skrivaj,
pevaj pijano racki, mađarski, totski, vlaški,
makedonski i lički, preko dalekih njiva,
i voleću te uvek, krvavo moje odojče i srećo nova,
jer se e stidim tvog otegnutog govora i slanine i kudeljnih gaća,
od paorske sam krvi, psovki, radosti, snova...
Razdrlji prsluk i gutaj! Ja ovu zdravicu plaćam!
Miroslav Antic

lepo je sve to Mika objasnio i nema se sta vise dodati :klap:
 
Au bre ovo je stvarno nesto novo,a ubuduce govori samo u svoje ime a ne nas Vojvodjana

Ne kazem da nema radikala u vojvodini, ima samo sto vas nema u vlastima u NS... A nesto ste ispali i u ostalim delovima Srbije!

Srbija ulazi u EU i ni jedan radikal tu ne moze nissta! A i sta nisam rekao a da nije istina... Imas manjina koliko god hoces... U svako selo su ti druge manjine...
 
Rekao sam da pogledaju teme radikala, jer svaka druga tema je prozivka kako ce da se Vovjodina ocepi... Kako su Srbi i manjine iz Vojvodine ovo, kako ce uraditi ono... Pa vreme je da se kaze istina...

Ako hocete Radikali da je prihvatite, prihvatite je... Ako nece ne morate... Vas vise nema u Vojvodini i to je nasa Srecna istina!

Opet generalizacija.
I opet glupa..........
A kako ti znas da Vojvodina nece da se otcepi?
ti si baba Vanga, pa gledas u pasulj?
Ja koliko znam postoje vrlo jaki zahtevi Vojvodjanskih autonomasa, za samostalnoscu, u svakom pogledu...finansijskom, sudskom, ekonomskom............A odatle je samo jedan korak ka nezavisnosti.......
Ako im se sve omoguci, sto traze, posle ce biti kasno, kada budu trazili otcepljenje...
Inace, poceo si i da lazes.......Radikala vise nema u Vojvodini...To jednostavno nije istina.
Pogledaj sam rezultate prvog kruga izbora gde se biralo po proporcionalnom sistemu......ako je raj rezultat radikala znak da ih vise nema u vojvodini, sta je onda dobar rezultat?
PS:Savetujem hitan pregled kod ocnog lekara.Psihijatar je takodje pozeljan..
 
Opet generalizacija.
I opet glupa..........
A kako ti znas da Vojvodina nece da se otcepi?
ti si baba Vanga, pa gledas u pasulj?
Ja koliko znam postoje vrlo jaki zahtevi Vojvodjanskih autonomasa, za samostalnoscu, u svakom pogledu...finansijskom, sudskom, ekonomskom............A odatle je samo jedan korak ka nezavisnosti.......
Ako im se sve omoguci, sto traze, posle ce biti kasno, kada budu trazili otcepljenje...
Inace, poceo si i da lazes.......Radikala vise nema u Vojvodini...To jednostavno nije istina.
Pogledaj sam rezultate prvog kruga izbora gde se biralo po proporcionalnom sistemu......ako je raj rezultat radikala znak da ih vise nema u vojvodini, sta je onda dobar rezultat?
PS:Savetujem hitan pregled kod ocnog lekara.Psihijatar je takodje pozeljan..

Zivim tamo i znam... Za razliku od tebe...
 
Sace da krenu prozivke... A ja se vracam opet na sustinu teme...
Vojvodina ce ostati slozna u okviru granice nase Majke Srbije! I ni jedan radikal to ne moze promeniti.. Plasite nas koliko god hocete, nikada necete nas uvuci u nove ratove!

Ti si izgleda bas zreo za Lazu...
Kad je bilo ko od radikala zeleo bilo sta lose stanovncima Vojvodine?
Ili ti to volis da lupetas napamet, bez ikakvog smisla?
 
Sace da krenu prozivke... A ja se vracam opet na sustinu teme...
Vojvodina ce ostati slozna u okviru granice nase Majke Srbije! I ni jedan radikal to ne moze promeniti.. Plasite nas koliko god hocete, nikada necete nas uvuci u nove ratove!

'си ти сигуран да твоје мишљење деле Мађари који су потписали неки чудан "споразум" са Тадићем пред изборе...
 
Ti si izgleda bas zreo za Lazu...
Kad je bilo ko od radikala zeleo bilo sta lose stanovncima Vojvodine?
Ili ti to volis da lupetas napamet, bez ikakvog smisla?

Uvek... Na svakom koraku... Kako se okrenes, oni prozivaju na ratove i nekakve izmisljene pobune po Vojvodini... Plase narod...

Rekao sam cinjenice.. A cinjenice da ni u jednoj Vojvodjanskoj opstini radikali nisu pobedili... Sta ces vece dokaze! Ako hoces, prihvati, ako neces ne moras... Radikala vise nema u Vojvodini u narednih 4 god...
 
Onda verovatno zivis ili u Vrscu ili u Kovinu.......Pa te ne pustaju napolje....Jer, obzirom da zivis u Vojvodini, nemas ni najmanje pojma o bilo cemu, a najmanje o tome ko najvise zeli Vojvodinu u Srbiji.

Da si procitao detaljnije, video bi da sam iz Panceva... dakle... Znam da vam je krivo... Ali radikali pukli ste... Nema vas u vlastima! A i u Pa imas dosta Slovaka i Madjara...
 
Uvek... Na svakom koraku... Kako se okrenes, oni prozivaju na ratove i nekakve izmisljene pobune po Vojvodini... Plase narod...

Rekao sam cinjenice.. A cinjenice da ni u jednoj Vojvodjanskoj opstini radikali nisu pobedili... Sta ces vece dokaze! Ako hoces, prihvati, ako neces ne moras... Radikala vise nema u Vojvodini u narednih 4 god...

Pa ti si rekao nesto sasvim drugo.Rekao si kako ih NEMA uopste u Vojvodini.......
A kada su to radikali pozivali na rat, ili na izmisljene pobune???????
KADA????????????????
Zasto lazes?
 

Back
Top