zastita?

zavisi koji auto vozis. Ako vozis Volvo onda nije preporuka zeder, jer ovlasceni serviseri ne preporucuju zeder, zbog moguce blokade volana.

neki drugi auto? npr ako vozis audi, neki noviji, vw noviji...onda ti ni zeder ni alarm ni LK nece pomoci. LK se skida relativno brzo, na mnogo glupu foru. Zeder se obija sa posebnim alatom i traje 2-3 minuta.
Protiv alarma ima tkzv zujalica koji uhvati valentni kod cini mi se, i lopov deaktivira sa posebnim uredjajem alarm.

zastita protiv kradje je najbolji kasko.
napominjem da te price sam nacuo samo.
 
Ako vozis Volvo, onda mirno spavaj i ne stavljaj nista :ok: .

da li si mozda pronasao na netu za s80 koju zastitu ima?
strasno. Ojacana stakla da kad lopov udje tesko ih razbije da bi izasao, jer kad se ukljuci alarm onda se LOCKuju vrata. Zbog obijaca brava je stavljena jaca brava, da ne bi popustila.
Kad se ukljucuje alarm vlasnik na privezku ima zvucno upozorenje.

ma strasno...
 
Moj Mercedes nema nikakvu ekstra zashtitu jer je auto nemoguce ukrasti bez originalnog kljucha,jedino da mi ukradu kljuch pa da odvezu auto.Ako nabavish isti kljuch odnekle opet se ne moze auto otvoriti jer treba 2 sata da stoji u bravi da bi se programirao za auto koje zelish da vozish.
Tako da mirno spavam gde god da ga ostavim a i kasko je osiguran 100% jedino mi ne vazi na Kosovu ali dole nemam nikakvog posla.
 
Moj Mercedes nema nikakvu ekstra zashtitu jer je auto nemoguce ukrasti bez originalnog kljucha,jedino da mi ukradu kljuch pa da odvezu auto.Ako nabavish isti kljuch odnekle opet se ne moze auto otvoriti jer treba 2 sata da stoji u bravi da bi se programirao za auto koje zelish da vozish.
Tako da mirno spavam gde god da ga ostavim a i kasko je osiguran 100% jedino mi ne vazi na Kosovu ali dole nemam nikakvog posla.

mhmh, varas se bas bas kome treba tvoj kljuc?
 
Ако се неко намерачи да ти узме ауто нема те заштите која ће га спречити... знам типа коме су 2004. кад је ЛК била неприкосновена украли Пасата са све ЛК. Исто тако знам типа коме су прошле године украли Мерца С најновијег са свега 400км на сату и то у сред Дедиња у вили која има не знам ни ја које алармне системе, провалили су му прво у кућу, па с****ли аларм, па му ушли у спаваћу собу где је спавао и узели му резервне кључеве, а из ходника му узели кључ који је користио, и одвезли му ауто. Ако се добро сећам, ови су одрадили 10ак таквих аутомобила за исту ноћ и то све на Дедињу и скоро све на исти фазон... дан данас се то није провалило како и на коју фору се човек који практично спава будан, није пробудио када су му ушли у собу...

Тако да оно... неки алармчић чисто да растера ове наркиће, а остало... јбга... не вреди ;)
 

Back
Top